Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova ülsz a buszban? Valaki...

Hova ülsz a buszban? Valaki mellé vagy az üres helyre? Miért oda?

Figyelt kérdés
Ha nincs tele, van pár ülés, ahol már ülnek, és vannak szabad helyek is.
2017. nov. 26. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Üres helyre, de volt amikor álltam nagyon sokáig. Mert kényelmetlen volt az ülés, de az se mindegy milyen busz? Merci, Volvo, Man, Neoplan, stb..

Szívem szerint a 280-as Ikarus buszok voltak a kedvenceim.

Ott viszont nem kérdés, hogy ahol a sofőr ül.

Félre is löktem volna.

2017. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lenne a logikus, ha egyedül szállok fel, hogy valaki mellé, hiszen ha ketten jönnek akkor tudjanak egymás mellé ülni egy kettes helyre. De én az üresbe szoktam mindig :D.
2017. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Minel messzebb mindenkitol:D

Ha 1 ember van, az ellenkezo vegre.

Ha 2, akkor kozepre.

Ha 1 sor szunet van ket belul-ulo ember kozott, akkor kivulre.


Tavolsagi buszon szoktam figyelni, mindenki igy csinalja:)

2017. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a teljesen üres helyre, ahogyan egyébként az emberek 99%-a csinálja. Azt is megfigyeltem, ha egy idős néni valaki mellett ül és észrevesz egy teljesen üres helyet, akkor bármilyen nehezen is mozog, nyomban felpattan és elfoglalja azt, mert az "jobb". :)
2017. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem valaki mellé, ha tudok olyan helyre is, ahol ülhetek egyedül. Ablak mellé ülök mindig, ha csak tehetem. Télen azt is figyelembe veszem, hogy minél messzebb üljek az ajtótól, mert nem szeretem, ha rám jön a hideg ajtónyitáskor :D Vagy ha van szabadon 4-es hely, akkor pl. oda nem ülök le, mert oda néha beülnek nagyobb társaságok / családok, és nem szívesen vagyok "köztük"...
2017. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Üres helyre. Kényelmesebb.
2017. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Metionin ***** válasza:
Üresre mert nem szeretek másik ember mellett ülni. A kedvenceim a legelső egyes ülés az alső ajtónál vagy valamelyik ajtó mellett rögtön az első 2-es, ablak felőli. Ha ezek közül nincs szabad akkor állok.
2017. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kedvenc helyem az a hátsó 4-es ülés előtti dupla ülés ablak melletti helye, jó kilátás, van radiátor, meg kuckós. (Man Lion's city A21 3 ajtós, ezzel a típussal megyek legtöbbet)

Általánosan meg ha van olyan hely, ami mellett még nem ül senki, akkor oda ülök. Ha már mindenhol lenne valaki mellettem, akkor pedig olyan mellé, aki nem foglal nagy helyet.

Illetve hátul jobb szeretek utazni, mint elöl.

2017. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
dupla üres v állok
2017. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legjobban az egyes üléseket szeretem, mert akkor nem kell senki mellé ülni(bár azt tapasztaltam, hogy mindenki ezeket a helyeket imádja. Azonnal levadásszák, ha üresen van.)

Amúgy egyértelműen az üres helyeket preferálom, azon belül is legjobban a busz elejében lévőket.

Ha modern a busz vagy tudom, hogy nem lesznek sokan, akkor a sofőrrel párhuzamos ülést választom.

Ha sokan lesznek, akkor az első ülésektől számítva a 4-iket választom mindig. Onnan a legjobb leszállni, mert közel van az első leszállási és a középső(hátsó) leszállási hely is. Emellett általában ott van az üveg kitörő is(Mániám, hogy amennyiben történik valami.. akkor nekem legyen az első alkalmam használni és menekülni)

Azonban kerülöm a busz hátulját(nehéz onnan leszállni....)


Amennyiben nincs üres hely, akkor nem sokat problémázok. Két verzió van, ha kényelmesek az ülések és találok egy viszonylag átlagos utast, akkor mellé ülök(de előtte megkérdezem, mivel erre én is allergiás vagyok). Nem szeretem ha valaki csak odahuppan. :)

Ha kényelmetlen műanyag ülések, vagy lejt az ülés, stb. akkor inkább állok.


Illetve kerülöm a régebbi távolság buszokban azokat a helyeket, ahol a padlóból van egy nagyobb kiemelkedés és nem fér el normálisan a lábam.


Városi járatokon meg sokszor inkább állok. (itt 10-15 percnél úgysem kell többet állnom).

2017. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!