Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemistaként, vagy dolgozó...

Egyetemistaként, vagy dolgozó emberként kell az embernek összességében több órát eltöltenie a "dolgával"?

Figyelt kérdés

Egy dolgozó ember heti átlag 40 órát dolgozik, szóval legyen az az alap. Az egyetemistáknak tanulniuk kell egyetem mellett, de van, hogy például 1 héten csak 4 napot kell bemenniük egyetemre, vagy van, hogy napi csak 1-2 órát kell ott tölteniük.


Összességében szerintetek melyik "tábornak" kell több időt eltöltenie a kötelezettségeivel?


Azért kérdezem, mert voltam egyetemista, most tartok egy kis szünetet (passzív félév), ezért dolgozom heti 40 órában, és nem nagyon tudom eldönteni, hogy összességében a munka vagy a tanulás vesz el több időt.


2017. dec. 2. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyrészt nem azt kell nézni hogy mi vesz el több időt, hanem hogy mivel érsz el valamit..én pl soha nem jártam egyetemre, itthon dolgozok és alig van dolgom..jó ha heti 10 óra..de akkor még sokat mondtam..átlagban nézve meg már megválaszoltad magadnak a kérdést szerintem..
2017. dec. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tanulás több időt vesz el. Mondom ezt úgy, hogy levelezős vagyok és mellette dolgozom is. Így még egy fokkal nehezebb, mint egy átlag nappalis egyetemista élete. Emellett meg ugye ott a háztartás is, mert a ruhák nem mossák ki magukat és az edények se lesznek tiszták csak úgy. De még ez utóbbi a legkevesebb.


Amikor csak dolgoztam, illetve pl nyári szünetben csak dolgozom, akkor azért érezhetően jóval több a szabadidőm.

2017. dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit úgy érzem hogy mindkettőnek megvan a maga kötöttsége és szabadsága is.


Az egyetemi tanulmányokkal az volt a bajom, hogy 0-24-ben foglalkozott vele az ember, este, reggel, hétvégén. Munkánál megvan az a szabadság hogy ha abbahagyom akkor onnantól nem foglalkozom vele. És tekintve hogy heti 5-6 napon 8-10 órát aktívan csinálom, így megérdemeltnek érzem a szabadidőt is. Ami hiába kevesebb, mégis jól be tudom osztani.


Egyetemistaként voltak időszakok mikor 3 napig nem aludtam, meg hónapokig tényleg csak leadást készítettem, vizsgákra tanultam. Viszont voltak hetek, hónapok mikor elvétve 1-1 előadásra, órára bementem, de a nap nagy része semmittevésből állt. Plusz utólag egyetemen ott volt 2-3 hónap szünet, amit sokkal jobban ki lehetett volna használni. Most dolgozóként sokkal jobban meg van kötve a kezem, örülök ha egyben kiadnak egy hét szabadságot. De munkában is vannak napok, hetek mikor nincs dolgom és elhúzok hamarabb, meg van amikor bent vagyok estig mert határidőre kell kész lenni.

2017. dec. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt tapasztaltam hogy a tanárok mindig tettek róla hogy legalább úgy el legyünk foglalva ahogy a városnak egy átlagos munkahelyén. Lazább de mégis hasznosabb életem akkor volt amikor évet halasztottam és addig a szülői gazdaságban tevékenykedtem és nem pedig idegen munkahelyen. Röviden fogalmazva, az volt a lazább de eredményesebb élet ha a saját életemmel foglalkoztam.
2017. dec. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lényeg a lényeg, ezt nem lehet papíron levezetve összevetni hogy "a dolgozó 40 órát dolgozik az egyetemista 4 napot van bent".


Dolgozó és dolgozó ember között is van különbség, meg egyetemista és egyetemista között is. Nekünk például rendszeres volt a pénteki gyakorlati óra, máshol meg simán hazamentek csütörtök este.


És még egyénenként is változó az egész. Egyetemistaként volt hogy reggel keltem, bejártam, nappal tanulás, este kikapcsolódás. De volt hogy délig alvás, este tanulás. Vagy munka után is van hogy hazajövök, ledöglök s pusztulok a gép előtt. Meg van hogy elmegyek bringázni, túrázni, 10-15 km gyaloglás erdőben, hegyekben nap végén vagy 30-50 km tekerés. Teljesen más a kettő.

2017. dec. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk igaz. Miután elmegy az ember egyetemről dolgozni, eléggé szembesül a pro és kontrákkal
2017. dec. 2. 15:46
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem a munkám külföldi szitterkedes volt, a fizumbankba ment, a mellette vallalt takaritasbol eltem, kozben nyelvtanfolyamra jartam es alakulgattak a kapcsolataim, protekciok, ez az..a sok haverok buli fanta mellett.


Erre autobaleset, hazajottem, itthon levelezon fősuli, mellette melo éhbérért es kezdett kirajzolodni a kilatastalansag. Protekcio, kapcsolatok nincsenek, megelhetest biztosito munkahely szinten nincs. De semmi időm sincs.


Nem a papir fuggvènye hogyan fogsz elni az biztos.

Ismerosom 8 altalanossal ott tart hogy sajat lakasa es csaladja van..

2017. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit senki nem írt: attól is függ, hogy milyen szak, milyen intenzitással csinálod, és milyen előképzettséggel mentél oda. Én mérnök informatikus vagyok, volt olyan félév, hogy alig tanultam, és volt olyan is, amikor összesen heti 60 órát (az előadásokat és az otthoni készülést is beleszámolva, tárgyakra bontva mértem az időt). Az, hogy az egyetemet hogy érdemes csinálni, attól függ, hogy mit akarsz utána: én most kutatóként dolgozom, és nagyon jól jönnek az egyetem szerzett erős elméleti alapok. De ha fejlesztőként vagy mérnökként dolgoznék, akkor más lenne a helyzet.
2017. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy látom, hogy az egyetemi évek (mérnök vagyok) jelentősen kuszábbak voltak, mint a munka. Volt hogy ebédidőnk sem volt reggel 8-tól este 8-ig és volt hogy csak 2,5 órára kellett bemenni. Sok órán értelme sem volt megjelenni, másokon viszont azonnal hátrányod lett belőle. Még a féléveket sem lehetett összehasonlítani, abszolút kusza életritmusom volt. Valamikor reggel kellett tanulni, mert más lehetőség nem volt, máskor hajnalig.

Ma reggel felkelek, elmegyek dolgozni, délután hazaérek és tudom, hogy enyém az este. Értelmet nyert a szabadidő, a hétvége, kiszámítható az időm, tudok tevrzeni. Én ezt jobban kedvelem amellett, hogy mégis sokkal kötöttebb és nem csak az én életem múlik a döntéseimen sok esetben. Nemtudnám kihozni egyiket sem nyertesként, abszolút más a kettő és én mondjuk nemtudom kikapcsolni az agyam, este is sokat brain stormingolunk a férjemmel (ő is mérnök) kettesben, vagy akár egyedül a zuhany alatt. :)

2017. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!