Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az állásinterjún elmondanád a...

Az állásinterjún elmondanád a negatív dolgokat is, vagy elhallgatod?

Figyelt kérdés

Csak akkor mondod el, amikor rákérdeznek?


Például hogy miért küldött el a főnököd az előző munkahelyedről.


Mit mondasz, amikor megkérdezi a kérdező, hogy miért szeretnél a cégnél dolgozni?



2017. dec. 5. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ajánlaton negatív tulajdonságokat mondani. Ha rákérdeznek hazudj vmit
2017. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

negatív dolgot ne mondj, előző helyeket ne szidd soha!

Miért akarsz itt dolgozni?

- az előző helyen nem láttad a fejlődés lehetőségét és itt úgy gondolod meg van a lehetősége.

Szokás feltenni: Mi a jó és a rossz tulajdonságod,hibád?

Jó: figyelmes vagy stb

Rossz: néha a túlzott precizitás lassúvá tesz.

(ez egy rossz dolog, de mégis jó is van benne:) Ilyesmi.

2017. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Sok hasznosat találtam itt.


Az előző munkahelyedet ne szidd, még ha mindenben igazad volt is. Az interjúztató arra is keresi a választ, hogy mennyire leszel szolidáris a leendő munkahelyedhez. Békétlenkedőnek tűnő emberre nincs szüksége.

Mondd, hogy nem láttad a jövődet az előző cégnél.


Informálódj a megpályázott munkahelyedről, csöpögtesd el, hogy utánanéztél a cégnek. Készülj Te is 1-2 kérdéssel. Mondd, hogy itt véleményed szerint jobban tudsz fejlődni.


Gondolkozz az interjúztató fejével. Milyen embert kell neki halásznia a cégnek? Próbálj meg egy ennek megfelelő, érdeklődő, nyitott embernek látszani, de őszintének is kell tűnni. Hibáidról is kérdezni fog, az előző jól írta a precizitásra való törekvést, az jól hangzik:)

2017. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
lehet rossz taktika, de szerintem érdemes őszintének lenni, mint utólag lebukni vagy éveken át kamuzni
2017. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos esetekben hallgatni arany. Ha elkerülhetetlen a kérdés akkor mondd hogy te hagytad ott a céget és majd tégy meg mindent hogy ezúttal ne küldjenek el. Arra a kérdésre hogy miért szeretnél ott dolgozni válaszold csak azt röviden hogy úgy érzed itt megtalálod a számításodat minden szempontból és megtiszteltetés lenne számodra ha ennél a cégnél dolgozhatnál.
2017. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen értelemben negatív.

Hazudni nem hazudnék, mert az úgyis kiderül... de ha saját hibából küldenek el, akkor próbálnám tompítani. "Nem úgy gondolta az előző főnököm, hogy illek a csapatba", "Hozzáállásbeli különbségek voltak".

Amennyiben nem az én hibám volt, akkor sem teljesen odamondósan tenném, ott is tompítanám. Pl. amikor előző munkahelyemen, ahol gyakornok voltam, a volt főnök ott akart tartani úgy, hogy nem volt elég pénz a cégben (számított anyagi támogatásra, amit nem kapott meg), és azt mondta, "EGY KICSIT" tudna fizetni, akkor elhúztam a retekbe, mert 1) nem fogok olyan helyen dolgozni, ahol nem tudom pontosan, mennyit keresek, 2) alig volt pénz és egy pénzügyest is kellett felvennie, tehát a kicsi az hitelfelvétel nélkül reálisan olyan havi 10-20e lett volna... na ezt így nem adtam tovább egyik munkahelyemen sem. Hanem úgy, hogy "Nem tudtam ottmaradni megváltozott munkakörülmények és a bizonytalan jövő miatt".


Miért szeretnék a cégnél dolgozni? Erre, ha tényleg azért jelentkeztem oda, mert ott akarok dolgozni, azonnal tudom a választ. Ha csak azért, mert meg kell élni vmiből, akkor:

- munkahely, ahol gyakorolhatom a nyelvtudásomat

- utánanéztem a munkahelynek, és örömömre szolgálna, ha egy ilyen fiatalos csapat / nagy nevű cég / családias cég tagja lehetnék

- itt nagyobb szakmai fejlődést, kihívást látok a szemeim előtt

ilyesmikből válogatnék

2017. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A miért küldött el a főnökre két jó válasz van: gazdasági okokból vagy személyes ellentét

Engem azért küldtek el 26 évesen, hogy a helyemre vegyen egy 20 éves pályakezdőt, akire van támogatás.

Kamuzni nem szabad, diplomatikus rövid választ kell adni.

2017. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerencsére engem úgy hívnak a munkahelyek, nem nekem kell eladni magam, nekik kell meggyőzniük, hogy hozzájuk akarok menni.
2017. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ügyi vagy 8-aska - és ezt ki kérdezte?
2017. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sok dologra könnyen rá lehet jönni, ha kamuzol
2017. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!