Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy nyomasztó kérdés a...

Van egy nyomasztó kérdés a fejemben. Egy paradoxon, amire nem tudok megoldást találni. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

Antiszociális voltam mindig is->

nem voltak barátaim, ehelyett eltapostak->

elkezdtem orvoshoz járni, gyógyszert szedni->

kezdek kijönni belőle, képes vagyok emberi kapcsolatokat építeni, sőt IGÉNYELNÉM is, de közben családom lett, és megtehetem-e hogy én elmegyek haverral valahová, ők meg otthon, mikor feleségemnek sincs semmi barátja, mert MIATTAM elköltözött onnan, ahol volt->

emiatt maradok visszahúzódó, dolgozok, hazamegyek, maszekolok, stb ->

vissza az elejére...

Ennek feloldása hogyan lehetséges?

24/F


2017. dec. 7. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Ennek semmi köze a paradoxonhoz.
2017. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hú ez nagy segítség :D.
2017. dec. 7. 13:53
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Elmenni elmehetsz. Beszéld meg a feleségeddel,biztosan megengedi,hogy elmenj a haverokkal. Gondolom mikor hozzád költözött,számolt azzal,hogy mivel jár a költözés. A lényeg,hogy a család ne szenvedjen attól,hogy te kijársz a haverokkal. Ne érezze azt a feleséged,hogy elhanyagolod.
2017. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Ha elfelejtjük a hátteredet és csak azt nézzük, hogy családod van akkor alapvetően miért ne mehetnél el haverokkal? Ő mondja, hogy ne menj? Vagy csak úgy érzed, hogy nem mehetsz, mert jaj szegény? Kommunikáció fontos, meg kell beszélni az iylesmit. Dokihoz nem pont ezért mentél, hogy megbeszélhesd a bajaidat? Na ugyanezt az őszinteséget kéne a feleséged irányába is megelőlegezni.
2017. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A költözéskor az ember rendszerint elveszti a régi ismerőseit. A barátokat nem, mert a barátság egy mélyebb dolog és nem távolságfüggő, viszont tény, hogy a közös programok nehezebben, vagy sehogy nem oldhatók meg.

Ilyenkor az ember új ismeretségeket szerez, amikből aztán újabb barátságok születhetnek.

Én Budapestről költöztem falura, rengeteg ismerősöm lett, igazi barátom viszont csak egy, mert a barátságaimra igényes vagyok. A régi barátaim is megmaradtak.

Viszont egy jó bulihoz, kiránduláshoz, bográcsozáshoz, pecázáshoz, elég, ha vannak jó haverok, ismerősök.

A feleséged is nyisson az emberek felé, legyenek neki is barátnői, akár a te haverjaid feleségei vagy barátnői!

Akkor nem kellene őt otthon hagyni, hanem néha lehetnének olyan közös programok is, amiben a párjaitok is részt vehetnének.

Ha mindig lepasszolod szerencsétlent, akkor ez nehezebben fog menni.

2017. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Itt nem az a kérdés, hogy mehetsz-e vagy sem, hanem ott kezdődik minden, hogy a feleségednek nincs is kivel elmenni, ezért beletörődtetek abba, hogy soha nem is fog, ezért te sem mész, mert nem éreznéd méltányosnak vele szemben.


Találjatok megoldást arra, hogy feleséged az új helyen új barátokra, vagy legalább kedves ismerősökre találjon. lehet ez baba-mama klubtól kezdve bármi, járjon el zumbázni, csináljon bármit, amihez kedve van és ismerkedjen, ehhez teremtsd meg a feltételeket, vigyázz addig a gyerekekre (ha jól értem, hogy gyerekeitek is vannak).


És természetesen te is tedd ugyanezt. az egész családod profitálni fog ebből, nem csak te, mert a feleséged hosszú távon éppúgy igényelni fogja a társaságot, mint most már te is.

2017. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Ki hordja a nadrágot? Te. Nem engedélyt kérsz tőle, hanem ... elhagy, ha nem viselkedsz férfiként. A puncikat elhagyják a nők. Nyugodtan le lehet pontozni.

Arra figyelj, hogy ne legyen elhanyagolva, momdjuk ilyen baráti látogatás után/előtt elmentek egy Wellness hétvégére. Esetleg adj módot arra, hogy ő is meglátogathassa a barátait. Tudod neki is nagy örmet okozna.

2017. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Mifelénk a családos emberek négyesben találkoznak. Ez eddig még nem jutott eszetekbe?
2017. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Mondtam viccet, Dezsőkém? Nem.
2017. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Menj, csak magadra gondolj,a feleséged meg oldja meg a saját problémáját!
2017. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!