Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ilyen helyzetben?

Mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Febr 18 van egy szerződésem egy munkahelyen. Febr 9 pedig ki vagyok írva egy műtétre

Most kezdtem nov végén még nem tudom mi lenne utána itt ezt így csinálják próbaidő alatt úgymond. A műtétről nem szóltam még. Pár hete tudtam meg hogy nem szabad tovább halasztani. Egy fülészeti műtétről lenne szó. Ha ezt nem csináltatom meg idővel siket is lehetek. Szóval a műtét nem kérdés

Utána kb. 4-6 hét a gyógyulás. Így valószínűnek tartom hogy nem hosszabbítanak. Ti mit tennétek? Szólnátok előre? Sajnos főnökömmel nem igazán jó szerintem a viszonyunk. Munkába mindenki óvja magát tőle az a típus aki simán keresztbe tesz másnak. Szóval szóljak lehet azonnalival kirúgat vagy egyszerűen a hátralévő időt varjam meg vagy felesleges idegesítem magam egyszerűbb ha kiíratom magam tp-re?

Nem hiszem hogy emberi hozzáállása lenne


2017. dec. 10. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólnék előre és beszélnék a főnökkel, hogy tiszta legyen a helyzet. Nem a jogi dolgok miatt első sorban, hanem azért, mert gerinces ember vagyok.
2017. dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj az elmúlt időben akárhányszor gerinces próbáltam volna lenni ő már eleve figyelembe se vette sokra nem mentem vele.azt mond amit akar.

És ha ez miatt kirúg? Akkor se TB se fizetés se tp nem illetne csak munkanélküli

2017. dec. 10. 12:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem szólnék hónapokkal előtte. Majd csak február első napjaiban szólj, hogy tegnap el kellett menned szakorvoshoz, aki szinte azonnal műtétre írt ki. Legalább február 18-ig mindenképpen van munkahelyed.
2017. dec. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha határozott idejű munkaszerződésed van, nem rúghat ki csak február 18. előtt, ha csak nem valami disznóságot csináltál. Egyébként pedig, ha kirúg február 18-ig köteles minden béredet kifizetni. Amennyiben február 18-án nem kapod meg azt a papírt, hogy a határozott idejű munkaszerződésed lejárt, másnaptól már határozatlan idejű a szerződésed és 1 hónapot plusszban ki kell fizetnie felmondási idő címén.
2017. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez előző vagyok...


... nem rúghat ki február 18.előtt


A csak szó nem kell oda

2017. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha csak elötte szólsz neki, na pont akkor fog kirúgni (jogosan), mert nem szóltál előre.


Szóval szólj mihamarabb neki, hogy műteni kell a füledet. Ezért nem rúgnak ki.


Viszont mivel rendszeresen problémád van a gerinceddel így felmerül a kérdés, hogy alkalmas vagy-e a munkára.

2017. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne sumákolj, szólj neki. Az nem mentség a te sumákolásodra, hogy ő milyen ember.
2017. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Itt is megoszlóak a vélemények ahogyan olvasom.

12.27

Először is köszönöm a válaszodat. Az én gerincemmel nagyon is rendben van minden. Gerincességgel sajnos a mai világban már nem igen lehet a munkát megtartatni. Rengeteg olyan ember áll az én helyemre is aki utána nem lenne 5 hétig tp alatt hanem tudna dolgozni. sajnos annyi a teljes gyógyulási idő.

Bár ha ennyire az én gerincemmel vagy elfoglalva lehet a tiéd a sérült. Bár ugye ilyet látatlanba nem írhatok. Ugye ismeretlenül nem igazán pfer dolog a másik felet kritizálni. Bár inkább az kritizál akinek vaj van a füle mögött.

2017. dec. 10. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:

"És ha ez miatt kirúg? "


Előre bejelentett egészségügyi állapot és műtét esetén nem rúghat ki. Pont ez a lényeg.

Olvasgass egy kis munkajogot.

2017. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!