Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted kegyeletsértésnek...

Szerinted kegyeletsértésnek számít a boncolás?

Figyelt kérdés
Nem tudom elfogadni, hogy a halálunk után nem dönthetünk a testünk felett...

2017. dec. 14. 20:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%
Akkor számít annak, ha valaki még életében külön kéri (és hivatalos végrendeletében megfogalmazza), hogy ne boncolják fel, és ennek ellenére mégis megteszik halála után. Azt nem tartom kegyeletsértésnek, ha valaki nem rendelkezik erről, és halála után felboncolják. Az orvosok és az ilyen területen dolgozók tisztában vannak a kegyeletsértés fogalmával, egy boncolást szigorú szabályok szerint végeznek. Egy tetemmel ugyanolyan tisztelettel bánnak, mint egy élő beteggel.
2017. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Halálod után már nem csak a testedről nem dönthetsz, de semmi másról sem, mert megsemmisülsz. Ennyi.

Ha képes vagy ezen pörögni életedben, akkor írj végrendeletet, hogy téged ne boncoljanak. Bár ha erőszakos halált halsz, a kutya nem fog vele törődni, fel fognak boncolni és jól is teszik.


DE elég fura egy kérdés ez!

Ha vallásos vagy, akkor nem kéne a testeddel foglalkozni, mert az földi "kellék", és úgyis itt hagyod, mint az anyagi javaidat is.

Ha meg materialista vagy, akkor meg nem értem mit törődsz vele, mi lesz a halálod után, mert mint írtam már előbb, meg fogsz semmisülni. A tudatod előbb, a tested kicsit később, fokozatosan.


Esetleg valami hóbortos figurának tudlak elképzelni, aki Rét, a napistent imádja, és legszívesebben mumifikálná magát. :)

2017. dec. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
fúj 10 es ez nagyon durva volt majdnem beokádtam
2017. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én nem hagytam, hogy anyukámat boncolják. Több oka volt.

1 amikor igazságügyi orvostan kurzuson megnéztünk egy boncolást, az egyik agyatlan liba lefényképezte a halottat és napokig mutogatta másoknak az egyetemen azzal, hogy "nézd, itt egy ember lélek nélkül"


2. Amikor orvosisokkal volt közös tesi órám, az egyik lány kiborulva mesélte, hogy a csoporttársai olyanokat csinálnak a testekkel, hogy ö maga nem fogja felajánlani a testét az orvostudomány számára.


3 a barátim húga orvos lett és egyetem alatt igazi emberi csontokat loptak, mert az menő. A csajnál egy koponya volt.


4. Tudtuk, hogy a rák végzett anyuval, nem akartam hogy ugy vagdossák, ahogy korábban láttam máson

2017. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

A tízes és a tizennégyes válaszok rávilágítanak arra, miért is szörnyű a boncolás.

#12 nem vagyok hóbortos, de gyenge idegzetű vagyok, a vért is nehezen viselem, és zavar a tudat, hogy úgy bánnak a testtel halál után mint egy darab “hússal”. Annak a személynek is voltak érzései, és számomra elfogadhatatlan ez az egész. Főleg ahogy utalt rá a kedves utolsó kommentelő, az orvostanhallgatók is “meggyalázzák” az elhunytat.

2017. dec. 15. 15:00
 16/23 anonim ***** válasza:
77%
Boncolás nélkül nem fejlődött volna az orvostudomány, lehet, nem is élnétek, gyökerek. :D
2017. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

14-es!


1. Szóval egy agyatlan liba miatt... Tehát gondolom autóval sem utazol, mert van, aki részegen ül a volán mögé.


2. Milyeneket? Ez így elég üres érv. De még egyszer megkérdezem: Mi dolgotok a testetekkel a halálotok után? De amúgy is, szerintem nem jellemző, hogy bármi rendelleneset csinálnának vele boncolás közben, mert szigorú szabályai vannak.


3. Ennek semmi köze a boncoláshoz! Mellesleg temetőből is ellophatják a csontokat.


4. Az én nagypapám is rákban halt meg, nem boncoltattunk, és anyum ezt nagyon megbánta, azóta ezt mondogatja. Nem mindegy ám, hogy az orvosok esetleg hibáztak-e, vagy direkte felgyorsították a folyamatot. Többek közt ez is kiderülhet a boncolás során.

2017. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

17-es a kegyeletsértést csak élő személy ellen lehet elkövetni. Az anyukámnak már valóban nem volt dolga a testével, de nem is ez a kérdés. Nem tudod befolyásolni azt, hogy meggyalázzák-e a szeretted testét ha engeded a boncolást. Nekem ez a kockázat, ami ráadásul saját tapasztalaton alapult, pontosan elég volt ahhoz, hogy kérelmezzem a boncolás mellőzését.

A saját testem engem sem érdekel a halálom után.

2017. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
#14, én is orvosira járok, nálunk az első héten úgy kezdték a bonctermi gyakorlatot, hogy elmondták, hogy a tetemekkel úgy kell bánni, hogy figyelembe vesszük, hogy valaha élő emberek voltak. Külön kiemelték, hogy tilos fényképezni, már alapból telefont sem szabad bevinni magaddal órára. Ha valaki megszegi ezeket a szabályokat, kegyeletsértést követ el, aminek komoly következményei lesznek. A boncteremben a preparátumokat mindig "rendeltetésszerűen" "használtuk", erre az oktatók is mindig odafigyeltek. Nem lopott el senki semmit, nem is értem, hogy tud (és miért akar egyáltalán) bárki emberi maradványokat lopni, azért egy koponya vagy egy combcsont nem olyan dolog, amit csak zsebre teszel és hazaviszel. Ezeket csak azért írom, hogy lássátok, hogy nem az az általános, amit #14 írt, bár úgy látszik, sajnos előfordul főleg diákoknál, de szerencsére elég ritka, pl. én még csak történeteket sem hallottam ilyesmiről. Attól még ha egy hozzátartozód vagy te meghalsz, akkor szakértők fognak boncolni, akik minden nap ezzel foglalkoznak, nekik ez a dolog nem lesz akkora izgalom, hogy lefotózzák és kitegyék instagramra vagy a barátaiknak mutogassák...
2017. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem is volt boncolás anatómia órán és csak azt tudom elmondani, mint a 19-es válaszoló. Nálunk aki nem megfelelően viselkedett, vágták ki a boncteremből és nem is kapott jegyet félév végén.
2017. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!