Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted kegyeletsértésnek...

Szerinted kegyeletsértésnek számít a boncolás?

Figyelt kérdés
Nem tudom elfogadni, hogy a halálunk után nem dönthetünk a testünk felett...

2017. dec. 14. 20:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, örülök, hogy ezt mondjátok és hiszek nektek, de amiket leírtam személyesen tapasztaltam és "örülök", hogy csak nagyon szerencsétlen találkozásaim voltak ezzel kapcsolatban. A döntésemet nem bántam meg.
2017. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Varga Béla2 válasza:
33%

Amúgy a boncolás szerintem is kegyeletsértés, az emberi jogok megtiprása.

Az attól való eltekintés legfeljebb kérvényezhető, nem kötelező érvényű. Nem lehet sajnos olyképpen megtiltani mint a szervtranszplantációt. Végrendelet? Papírcetli...

Nincs központi nyilvántartás róla és balesetnél sajnos nem vehető figyelembe.

Én, ha tehetném, inkább mindenfajta orvosi ellátásról lemondanék, ha biztosítanának róla, hogy sem családomat sem engem nem gyaláznak meg az orvosok!

De az igazság az, hogy boncolás nélkül is lehet gyógyítani. De ha mégsem lehet, akkor inkább nem kérek az ilyen gyógyításból.

Úgy vagyok vele, hogy inkább meneküljön meg a gyilkos, mint ilyen gyalázat érje az embert a boncolással.

Szóval, ha a csürhe boncoltatni akarja magát, ám legyen (nem örülök neki) viszont az érző emberek részére törvényileg biztosítsák a boncolás elkerülhetőségét!!!

2018. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Varga Béla2 válasza:

Úgy látszik, levették az egyik válaszom.


Nos van egy olyan oldal, ahol petíciókat hozhatnak létre magánszemélyek. Rendelkezés a kórboncolás és az igazságügyi boncolás megtiltásáról. Én létrehoztam egy ilyet, aki meri, írja alá!

Vagy szóljon, ha jobbat tud, és én biztos, hogy aláírom neki. Nehéz úgy írnom, hogy ne legyek gyűlöletkeltő. vargabela27@citromail.hu

2018. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!