Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor fog véget érni ez a...

Mikor fog véget érni ez a technika hype?

Figyelt kérdés
Mindenki el van ájulva az új lehetőségektől hogy miket lehet ma már az interneten elérni, hogy rendelni lehet, banki ügyeket lehet intézni, betegellátásba is elkezdett belefonódni lásd online háziorvos. És a rádiók meg a tv-nyomják ezeket ezerrel ezeket a reklámokat, meg híreket. De mikor fog ez kimúlni? Mikor lesz már ez természetes?
2017. dec. 16. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg át nem áll rá mindenki, és hozzá nem szoknak az emberek.
2017. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

# 1


A mindenkire aztán várhatnak...nem mindenki akarja, hogy a seggét lessék éjjel-nappal s tömjék pofikáját reklámmal, mert ugye ez mellette van szorosan.

Az egészséges határt meg kell húzni, mert már látszik a sok kommunikációra képtelen kretén, akik azt hiszik egy üzenet felér egy szóval is sebességben-fontosságban...nem, a személyes lerendezéseket ökörség feladni...probléma esetén levelezgetni heteket, mert megy a melléduma...személyesen asztalt verni, azt kell, mert a gerinc látszik-elkapható s korrektség nagyobb;)

2017. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem normális embernél ez már lefutott régen.


Azért manapság már semmi extra nincs abban hogy banki ügyeket, számlákat, közügyeket, rendeléseket interneten intézi az ember. Én inkább azon csodálkozom hogy van aki nem használja ki.

2017. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek átállnia, elég, ha a lehetőség megvan az átállásra, és azon azért van még mit dolgozni. Mondok egy példát. Anyai nagyanyám él már csak a nagyszüleim közül. Szabolcsban egy kis faluban lakik, januárban lesz 80 éves. Gondoltunk rá, hogy alkalmanként bevásárolnánk neki online a Tesco-ból, és oda vinné hozzá a futár. Nem lehet, mert abba a faluba nem szállítanak. Mi Budapesten élünk, ide nem akar jönni, ragaszkodik ahhoz a faluhoz és ahhoz a házhoz, még így is, hogy a gyerekei távolabb költöztek, vissza meg egyik gyereke sem akar költözni, mert nincs ott munka.
2017. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért van még ez a technika hype, mert a mai társadalom nagy része még nem a tehnikai világ "bennszülötte", még én is akkor voltam kisgyerek, amikor videókazettáról néztük a meséket. :) Bár én eléggé a határon voltam, mert 3 évesen már nyomtam a Windows 98-at. :D

Nyilván, ha már az egész társadalom eljut arra a szintre (pl. amikorra én leszek nyugger), hogy mindenkinek természetes lesz a technika kihasználása a mindennapokban, akkor fog elmúlni.

22F

2017. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Ahhoz még idő kell, hogy átálljon az egész társadalom, és ne legyen akkora újdonság, de ez egyre gyorsuló iramban valósul meg.:-) Kb. 3 éve még hadakoznom kellett a társasház-kezelőnkkel, hogy nekem ne küldjön közösköltség-csekkeket, adjon egy számlaszámot és egy azonosítót, mert nem járok postára csekket befizetni, még kevésbé személyesen bemutatni a csekkszelvényt nekik, mert nem találják a befizetésemet. Az is meglepetésként érte őket, hogy emailben kommunikálok, nem telefonon, meg személyesen. Nem nagyon tudták azt se, mit kezdjenek a netbankos bizonylatokkal.:-) Mára végre elértünk odáig, hogy kiküldik ugyan a csekkeket (ami helyből megy a kukába), de beleírják a levélbe a számlaszámot és a közleményt is, ha netán valami hozzám hasonló renitens utalgatni akarna.:D Ami különösen tetszik, hogy végre lassan el fogunk jutni odáig, hogy az iskolákban nem kell többkilónyi tankönyvet használni, belátható időn belül elég lesz egy tablet vagy laptop a gyerekeknek. Az más kérdés, mikorra fogja megtanulni a pedagógustársadalom a digitális alapú, kompetenciafejlesztő, interaktív oktatást.
2017. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt is tegyük hozzá, hogy azért eléggé nagy és folyamatos a változás.


28 évem alatt mikről álmodoztam. Pentium 4-es gép, kamerás mobil, PDA, érintőkijelzős mobil, DVD lejátszó, kazettás magnó, Walkman.


De itt is vannak finomságok:

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
"Az más kérdés, mikorra fogja megtanulni a pedagógustársadalom a digitális alapú, kompetenciafejlesztő, interaktív oktatást." - Majd ha adnak nekik erre eszközt és pénzt. Ismerek olyat, aki már próbálkozik, de a saját pénzéből fizeti, ami miatt meg állandóan bosszankodik, hogy nem kapja meg a támogatást, hiába kér, nem magának kéri, hanem a munkájához az iskolába, a gyerekeknek. Ja, és nem valami eldugott kis tanya vagy falu, Budapest...
2017. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Akkor biztosan ismeri ezt is a kedves ismerősöd, akárcsak az ingyenesen letölthető szoftvereket az oktatáshoz, és nyilván él a lehetőségekkel:-)

2017. dec. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy hiába ismeri a szoftvereket, ha a gépet is úgy kellett kiharcolnia és évekig a saját laptopját vitte be.
2017. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!