Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert kell feldisziteni a fat...

Miert kell feldisziteni a fat mar 1 honappal karacsony elott?

Figyelt kérdés

3 hete kb mindenhol csak feldiszitett karacsonyfakat latok facebookon. Tavaly meg nem volt ez ekkora divat. Miert kell? Annyira elveszik ezzel masoktol a karacsony hangulatat. Miert kell megosztani? Tenyleg gyonyoruek a fak,de Magyarorszagon nem hagyomany november vegen disziteni. Szornyuseges ez szerintem. Ennyi erobol fessuk is mar a husveti tojasokat. Ez az idoszak az advent idoszaka. Pont hogy arrol szol,mennyire varjuk,milyen jo, a jol eso varakozas. Hova rohannak?

Legyszi ertelmes magyarazatot adjatok,mert az nem indok,hogy ettol lesz karacsonyi hangulat. Mert ha feldiszited a hazad,akkor is karacsonyi hangulat lesz. A fat 24.-en kell allitani.

Baromi idegesito


21/L


2017. dec. 19. 16:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
1%
Mert a boltok már novembertől el akarnak adni mindent, hogy az is sokat költsön, aki azonnal elkölti az egész fizetését és decemberben csak a decemberit tudja.
2017. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha jól értem, az értelmes magyarázat kizárólag a neked tetsző magyarázat.
2017. dec. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Én is idén figyeltem meg Face-en, hogy egyre többen csinálják ezt. Nagyon fura. Egyik csevegős csoportban volt is ez téma, és sokan azt hozták fel érvnek, hogy akik karácsonykor dolgoznak, azoknak nincs ideje erre 24-én. De könyörgöm, karácsony előtti napokban sincs erre valakinek pár órája, ha már a karácsony ennyire húzós? :D

Mások meg azt mondták, hogy így tovább tudják élvezni a fa szépségét.

Hát nem tudom... Nekem totál kiábrándító. A fa feldíszítése kifejezetten 24-i dolog nálunk is, így van meg a varázsa. Nem egy sima decemberi hétköznapon...

2017. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

Mi az, hogy 24-én KELL? Ez törvénybe van iktatva vagy mi?😂

Egyébként ez egy tipikus pl amerikai szokás, de más államokban is előfordul.

Miért lenne bűn ezt követni? Én is imádom a karácsonyi hangulatot, amit a fa tesz teljessé. Szenteste állítom fel ugyan, de rendszeresen megmarad egész januárban. Gondolom, nekem is halál a fejemre, hogy nem szedem le vízkeresztkor.

Miért kell még ebbe is beleszólni? Azt meg nehogy már te döntsd el, hogy kinek mi az indoka erre. Fáj neked, ha más jól érzi magát és nem egy adott szokást követ, hanem mást?

2017. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
3-as pontosan....
2017. dec. 19. 17:05
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar.

Én majd akkor díszítem fel, amikor én akarom. Egyébként én sem 24-én fogom, meg lehet kövezni :D 23-án szoktuk, mert akkor van rá nyugidban idő.

Más meg akkor, amikor ő akarja.

Te meg akkor, amikor te akarod.

Attól te még díszítheted 24-én, mert valaki más már feldíszítette korábban.

Egyébként nyugati szokás ez is. Már a készülődés időszakában feldíszítik, ez is kvázi a karácsonyi dekoráció része, meg így tovább gyönyörködhetnek benne. Ha nekik ez tetszik, az neked miért fáj???

Vagy mindenkinek kötelező úgy élni, ahogyan te teszed?

2017. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
4%
Ugyanazért a kivagyiságért, mint a husvétig tartó megtartásért.
2017. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Hááát, én is totál kiakadtam!!!!!!!!!

Nem hiszem el hogy élhetnek ekkora patkány undorító emberek ebben az országban, hogy ilyet mernek tenni!!!!!!!! Baromi idegesítő, szavakba sem tudom önteni a dühömet!!!!!!!

2017. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Nincs kőbe vèsve hogy mikor kell a fát díszíteni. Valahogy úgy vagyok vele, hogy semmi közöm más faállításához.

A karácsonyfaàllítás pár száz éves hagyomány csak. Valószínűleg régen voltak olyanok, mint Te és az új szokás miatt háborogtak. Aztán divat lett a karácsonyfa. Készülj fel mert elképzelhető hogy 10 év múlva már december közepén feldíszítik a fát.

2017. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Olaszországban december 6-tól január 6-ig áll a fa. A karácsonyi hangulat pedig nem másoktól függ, te félgrincs.
2017. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!