Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan tudnám nagyon szépre...

Hogyan tudnám nagyon szépre feldíszíteni a nappalinkat karácsonykor?

Figyelt kérdés
Tavaly nem igazán olyanra sikerült a dekoráció, mint szerettem volna. Léci küldjetek ötleteket, képeket, hogy milyenre díszítsem a nappalinkat, anélkül, hogy a giccses legyen. Küldhettek képet házi készítésű díszekről is, csak ne legyenek gyerekesek.

2013. aug. 5. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Augusztus van. Még ráérsz vele szerintem.

Én nagyon nem szoktam kidekorálni a nappalimat, így is plafonig érő fánk van, mert a párom betegesen ahhoz ragaszkodik nekem sincs vele bajom mert helye van akkor miért ne. Annyi hogy az ablakba teszünk valami világítós formát meg az ajtó fölé szoktam tenni egy ilyen csillogó szőrös díszt vagy mi az néhány akasztós fadíszt rá és ennyi. Régen a falra a kanapé fölé is raktam egy égősort, az elég jól nézett ki plusz minden 4. izzóra ráakasztottam ilyen kis ajándékdobozos díszt, az elég jól nézett ki csak a párom ugye két ünnep között állt neki bútort felszerelni és egyszer a bútorlapokkal sikerült teljesen összetörnie rajta az izzókat mert az elég régi égősor volt még üveg izzók voltak rajta nem ilyen ledes akármik, és a baj az volt hogy oké hogy megcsinálta de sehol nem tudott hozzá szerezni így kidobtuk inkább :( Meg a dohányzó asztalra szoktam tenni egy kis koszorút, meg nálunk van egy ilyen dísz kandalló még az előző tulaj építette oda csak dísznek jó és semmire nem lehet használni, arra tettem rá ilyen karácsonyos dolgokat, amiket az amcsi filmekben szoktak látni az emberek. Meg egyszer találtam egy egyedileg készített rénszarvas szobrot amin épp a mikulás szánját húzza, ez fából lett megcsinálva, gyönyörű szépen le volt festve, szerintem valaki elhagyhatta mert a parkolóba találtam még a nővéremék lakása előtt, azt szoktam a kandalló feletti kis polcra tenni még pluszba. Meg a lámpatestünkről lógatok le ilyen kis szalagokat.

2013. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 schocko ***** válasza:
Nekem csak a következő Húsvétra vannak ötleteim :(...
2013. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nagyon jól mutatna,ha az asztalra elegáns üveg,vagy porcelánpoharakba karácsonyi gömböket vagy egyéb fadíszeket raknál és a díszek közötti helyet csillámporral,vagy a dekorboltokbanban kapható, színes aranyhajjal töltenéd ki.Gyertyatartót is készíthetsz fahéjrudakból,ha a gyertya köré csavarod őket,és egy szép selyemszalaggal átkötöd.A székek háttámlájára köthetsz piros szalagot,és bele néhány kisebb fenyőágat,az ajtóra pedig Ádventi koszorút lehetne akasztani.
2013. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nekünk volt műfenyőnk de már nem állítunk karácsonyfát, helyette szétszedtem a fát és az ágaival díszítem ki a lakást és az ágakra pakolom a karácsonyfadíszeket.
2013. aug. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az ablakokkal szoktam kezdeni. minden évben más mese figurái vannak sütőpaírra felrajzolva, karácsonyi kiadásban. Ez szép színes, könnyű elkészíteni, és átengedi a fényt is. Tavaly pl. hupikék törpikék voltak: Hókuszpók a mikulás, Sziamiaú a rénszarvas, Lusti a hólapáton alszik, Ügyifogyi hasra esik egy hógolyótól, amit a a szánkón ülő Törpicúr dobott el...stb. Tavalyelőtt a Grincs volt, egy kevésbé ismert meseszereplővel: Jack Skeletonnal (Nightamre before Christmas.)

A lakásban belül... Fontos az adventi koszorú. Ezt én szintén minden évben saját kezűleg készítem. Tavaly készítettem egy gipsz tálat, amiben kavicsok közt álltak a gyertyák. Egyszerű volt, de szép. Aztán... Szokott lenni Adventi naptár is. Nem a hagyományos fajta: Egy zöld szalagra felrögzítettem 24 pirosra festett fa csipeszt, amiken fehér számok vannak. Természetesen összevissza számozva. Ezt felakasztom a lakásban (van egy boltív, oda szokott kerülni. mindennap felakasztok rá egy díszt, így karácsonyra lesz egy szép füzérem. Ja és az ajtóra is lehet koszorút tenni:)

Linkek:

Adventi koszorú, tavaly előtt, ill. tavaly:

[link]

[link]


Ablak díszek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


ajtókoszorú:

[link]


Csokis adventinaptár belsejéből készített gipsz díszek:

[link]


Adventi naptár:

[link]

2013. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt van pár ötlet, de vannak személyes kedvenceim:


[link]


Személyes kedvencek:

Itt ne nézd a fellógatott egyéb dolgokat, a lényeg a cérnára felfűzött vattapamacs (fillérekért lehet venni pl. a Tescoban) amit az ablakba teszel:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ha ezek között nem találsz kedvedre valót, akkor nincs ötletem :)

2013. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja még annyit, hogy a karácsonyfa díszítés se mindegy milyen sorrendben van. Mármint a díszek feltétele.


Kb. 180-185 centi magas fa az ideális (persze van aki a kisebbet, nagyobbat szereti).


Akármekkorát is veszel, az elégséges karácsonyfaizzó hossz, ha a magasságot (pl. 183 cm) megszorzod Pí-vel (3,14).


Tehát az izzónak 574 centinek kell lennie (vagy hosszabbnak).


Ehhez a mérethet 37 gömbdísz kell, és 920 centi boa.


Ezt amúgy valami egyetemistákkal számoltatták ki Angliában vagy Amerikában.


A helyes díszfeltevési sorrend pedig:


Izzó >> boa//szalag/láncos dolgok >>> gömbök >> szaloncukor >> egyéb


Az egyébnél nekem nagy kedvencem a hatalmas masni és a szalag:


[link]


[link]


De szeretem a Karácsonyt... :D

2013. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ó az 5-ös válaszolónak olyan cukik azok az ablakdÍszek :) meg az ötlete, a többi válaszolónak is nagyon szép ötletek.
2013. aug. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Nagyon jók. Sokat segítettetek.
2013. aug. 19. 14:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia.

www.noratakacs.com


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!