Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyelvi és szellemi leépülés...

Nyelvi és szellemi leépülés van Magyarországon?

Figyelt kérdés
2003- ban elköltöztem otthonról, külföldre, s most hazalátogattam, borzalmas szleng épült be a Magyar nyelvbe, s látom , hogy még a tv műsorokban is támogatják ezt, Pl.: a padlizsánt már "vinetának" nevezik, lerövidítenek szavakat; vagyok" vok" , az újságokban teljesen magyartalan kifejezéseket használnak.Agyilag is néhány ember aki az én korosztályom(36-38), pl.: megkérdezem hogy "ez a repülő ferihegyen száll le?" válasz: "nem ez a liszt ferenc repülőtéren",egy értelmes embernek aki velem egykorosztályú, szintén budapesti, azt a választ kellene adni, hogy igen, de már átnevezték liszt ferenc repülőtérre! S sokan úgy viselkednek, mintha egy idegen bolygón laknának.Kelenföld újbuda lett, s ezt egy ottlakó nem tudja( Bp. XI.ker) A fiatal korosztály 15-25 persze hogy nem tudja, de a (35-45 évesnek) kellene tudni a változásokat!

2017. dec. 22. 16:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
A kérdező kiment külföldre, majd visszajött sznoboskodni... Mindezt úgy, hogy még azt sem tudja, hogy a "magyar nyelv" kifejezést nem nagy betűvel írjuk. Ő biztosan az "édesanyám" szót is nagy betűvel írja, meg a "hazánk" szót is. :D De nekem úgymond mindegy lenne ez is, mert ez egy fórum, és nem az Élet és Irodalom... de nem bírom ki beszólás nélkül, bocsika! :D
2017. dec. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Hirtelen nem jut eszembe semmi, ami ennél kevésbé érdekelne. Jó sok szabadidőd lehet, ha ilyeneken idegeled magad.


Amúgy meg egy nyelvnek nem az a rendeltetése, hogy nap mint nap a legszebb pompájában használjuk. A nyelv egy eszköz arra, hogy információt (vagy akár a gondolatainkat) osszuk meg a másik féllel. Ha legközelebb hallasz valamit, ami sérti a magyar helyesírás szabályait, tedd fel magadnak a kérdést, hogy ennek ellenére is tudod-e értelmezni a mondatát a másiknak. Ha a válasz igen, akkor meg tedd túl magad rajta, vagy ha nem megy, szerezz egy barátnőt

2017. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

A válaszadók statisztikája fajta szerint:

20% magyar

20% Magyar

20% MaGyar

20% MAGYAR

20% MaGyAr


Az meg sem fordult a fejecskédben, hogy ugyan azok válaszolnak mert ugyan azok böngészik az oldalt?

2017. dec. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
milliók egy miatt..
2017. dec. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

"Kíváncsi lennék, hogy a válaszadók közül hány Magyar van itt...bizonyos fajtájú emberekre, adott viselkedés tartozik."


:-)


"Anyám kún volt, az apám félig székely,

félig román, vagy tán egészen az.


...


Árpád és Zalán, Werbőczi és Dózsa -

török, tatár, tót, román kavarog

e szívben, mely e multnak már adósa

szelíd jövővel - mai magyarok!"


Szerencsétlen s..ggfej, gondolom, halvány gőzöd nincs, hogy melyik magyar (kisbetűvel, mert az anyanyelvünkön így helyes) költő írta ezt.:-) Maradj magadnak ott, ahova mentél.

2017. dec. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda problémáid vannak, én például teszek rá amgasról, hogy ha valaki a vagyok helyett vok-ot használ vagy bármi mást míg megértem amit mondani akarna, de azt is hozzá kell tenni, hogy ha iylen lenne a felfogása mindenkinek, hogy jajj, de elqurvult a nyelv, jajj mi lesz, akkor még mindig úgy beszélnénk mint 100 éve kb... el kell fogadni a nyelv változik.
2017. dec. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Bírom az ilyen turbó "magyarokat" mint a kérdező. Ő kijelenti hogy mekkora magyar, majd konkrétan lezsidózza a honfitársait. Az ilyen nem magyar hanem féreg.
2017. dec. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nyelvi és szellemi leépülés van Magyarországon?"

Pesze , csak rá kell nézni a kérdésre. jól személteti , a helyesírás , a központozás mellőzését, a nyelvünk sivárságát. A másik jó példát a kérdező stílusa szemlélteti.

2017. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

"Bírom az ilyen turbó "magyarokat" mint a kérdező."


Ez csak szimplán egy megkeseredett hülye, aki megpróbál többnek látszani,mint amennyi.:-)

2017. dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!