Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy dolgoznátok/dolgoztáto...

Ti hogy dolgoznátok/dolgoztátok fel az első karácsonyt a szeretett valakid elvesztése után?

Figyelt kérdés

Lemegy a karácsony (ha ebben a helyzetben lehet kívánni, de kívánom hogy mindenkinek legyen meg az egészsége, jó kapcsolata), és most 2 tragédiáról írnék, mert nem tudom feldolgozni. Szomszéd asszonyunk 23-án hunyhatott el. 24-én a lánya a férjével és kislányukkal jöttek hozzájuk. Nem vokt nyitva a kapu, furcsálták. Kinyitották, az első ajtó sem volt, hátulról bejutottak és észre vették a még csak 56 éves asszonyt. A karácsonyuk (főleg a szegény 6éves kislánynak) ilyen megrázkódtatással kezdődött. Még 20 évvel ezelőtt a lány (aki rátalált) talált rá az apjára felakasztva. Nagyon sajnálom szegény asszonyt, nem tudok mit mondani, és sajnos tenni sem. Amiben lehet segítünk ha kérik.

Másik tragédiánk. 1 hónapja egy baleset következtében a legjobb barátnőm kómába esett. Géppel tartották életben, úgy tűnt, hogy karácsonyra fel tud épülni, de agyvérzést kapott 24-én reggel és estére elhunyt. Mellette volt végig a barátja (5 éve voltak együtt), a szülei, és a barátja szülei. Sajnos én nem tudtam kimenni hozzá, ezt a hírt még aznap este közölték. Nekem innentől fogva nem is látom értelmét annak, hogy én most felhőtlenül boldog legyek. Beszéltem a baráttal, nem mutatja, de látszik rajta, hogy fel sem fogta még, nem is tudja mi legyen, végig sírna. Próbálom úgy feldolgozni ezt az egészet, hogy legalább itthon valakivel legyek, elmondjam neki, hogy szeretem, mert bármi lehet. Jól ismerem a barátot is, többször beszélek vele. Ti hogy vészeltétek át?



2017. dec. 26. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A férjem fiatalon hunyt el, balesetben. A legkisebb gyerekünk 4 éves volt ekkor. Tavasszal történt a baleset, az első karácsony iszonyatosan nehéz volt, mert nekem erősnek kellett lennem, tartanom a lelket a gyerekekben, úgy viselkednem, hogy fel tudják dolgozni a gyászt, de érezzék azt is, hogy az élet megy tovább, és képesek legyenek örülni az életnek. Végigcsináltuk a szentestét, megvolt a vacsora, megemlékeztünk apuról is, aztán egész este játszottunk. Legókat kaptak és társasjátékot. Amikor elaludtak, akkor ereszthettem el magam, végigbőgtem a fél éjszakát.
2017. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos megertened, hogy az eletben (a letezesunkben) a rossz dolgokat is kotelezo megtapasztalnunk, csak a jo nem letezhet onalloan, maskulonben az nem jo volna, hanem legfeljebb atlagos. A jot a rossz nemesiti jova. A rossz megelese faj. Az a rossz, amirol te irsz, pedig a tulelonek faj. Mindig annak nehez, aki tulel. Nem konnyu, de fogd fel a halalt ugy, hogy az illeto teljesitette evilagi eletfeladatait, es most szintet lep. Te pedig megtapasztalod az o hianyat, es a lelked fejlodik. Oszinte reszvetem egyebkent - ha ez jelent valamit szamodra - ez kemeny menet. Kitartas!
2017. dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!