Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem undorodtok ahogy az...

Ti nem undorodtok ahogy az emberek a legjobb oldalukat mutatják facebookon?

Figyelt kérdés

Undorítóan átlátszó az egész mentalitás és egocentrikus gondolkodás ami létrehozza ezt a viselkedést. Beléptem egy régi fb-omba, ahol ilyen régi osztálytársaim és ismerőseim vannak többségben. Elkezdtem nézegetni az adatlapokat. Persze mindenkinél ki van rakva hogy milyen szakon milyen egyetem tanul, ez még oké, ez még egy megérthető emberi viselkedés, hogy büszke arra amiért szenved.

De ezektől a virágcsokros műmosolyos profilképektől okádni tudok, ami azt az illúziót kelti hogy egész életében virágcsokorral mosolyog, kisminkelve, kiöltözve, hogy szarnak érezd magad közbe ő is amikor mondjuk megoszt egy zenét, smink nélkül, melegítőben, zsíros hajjal, unott pofával ül a gép, telefon előtt.

Az instagram egy kicsit más. Pedig pont az a híres arról, hogy instamodellek, meg tökéletesség. De az átlag ember nem ilyen képeket rak fel, hanem a mindennapi jelenségeket.


Meg nyaralásos borítóképek, kocsis, virágcsokros, csókolózós borítóképek stb. Az élet nem csak tökéletes csillogás ezt mindenki tudja, miért nem lehet reális semleges képeket kirakni, hogy ne legyen ez a beteg torz megtévesztés, és ne érezzem magam szardarabnak mert én nem rakok ki ilyeneket? Pedig én is csinálhatnám, hogy szépen kisminkelem magam, felveszek egy szép ruhát magassarkúval és egy rózsacsokorral mosolygok. A pasik elkezdenének bejelölgetni, jönnének a szivecskék, like-ok, de ez egy hamis f..szság mindenki tudja.


2018. jan. 2. 02:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt a , minek foglalkozol vele, minek nézed" szöveget. Persze dugjuk homokba a fejünket a világ összes irritáló, szar, hulladék, torz, romlott jelensége elől, és akkor megyek is szabó péter előadásra. Ok. A világ még véletlenül se legyen jobb hely, inkább szarjuk le a sok mocskot és kit érdekel, mindenki foglalkozzon a maga dolgával. Ja amúgy kettesnek üzenném, mások szemszögéből érzem magam szardarabnak, mert ez lett a normális. Tökéletesnek lenni. Ezért nincsenek normális emberi kapcsolatok, mert mindenki énközpontú meg egocentrikus és nincs elfogadás, helyette megfelelési kényszer. Mosolyogni kell műkörmös meg bmws borítókép alatt és akkor te vagy a király...és a szemekből sugárzik az egoizmus. Undorító...
2018. jan. 2. 08:07
 12/24 anonim ***** válasza:
96%
Ja mert te a kérdéseddel megváltod a világot ugye? Biztos a kis ovodás hisztid miatt lesz jobb hely a világ!
2018. jan. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Hujuj, pont tegnap láttam valamit, ami neked tetszeni fog. Black mirror, 3. évad 1. rész. Erről szól pont, csak kicsit a jövőben.
2018. jan. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%

De! Le is van tiltva a hírfolyamom.

/Chrome- News Feed Eridicator/


Szerintem óriási hibát követ el, aki követi. Sokkal jobb nélküle.

2018. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Neked is jogod van a legjobb formádat hozni egy jól sikerült profilképpel. Nem feltétlenül magassarkú, szoknya, virág. Találd meg a saját egyéniségedet. Mindenki tisztában van azzal, hogy a Facebook egy játszótér nagy játékosoknak. Szóval legyen szép napod, kicsim. Nyugodj le, ne törj össze több tányért.
2018. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagy játékosok :'D


Szerintem mélyen tükrözi az ember intelligenciáját ki mit és mennyit posztol. Erre legalább jó. :D


Felszínes p.csákat is nagyon könnyen ki lehet szűrni.


Amúgy még azzal követi el a hibát a többség, hogy olyan emberek az ismerőseik, akiket alig ismernek, nincsenek is beszélőviszonyban.

2018. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%
Miért mit rakjak ki? Kijött egy pattanásom, megdöglött a kutyám, szar az élet? :D Az is ugyanolyan idegesítő. Amúgy meg: töröld magad.
2018. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem a rokonok haláláról miért tehet valaki, vagy ez miért volt megemlítve...


Tudod, miért a jót osztják meg?

Barátnőm esküvőjén mindenki kapott bekeretezett képet az ifjú párról. Mikor anyukám meghalt, nem osztogattunk képeket.


Tumblr-ön lesz, amit keresel. Öngyijelölt tinik raknak fel képet vérző csuklókról, depis szövegek, rohadt virágok, stb.

2018. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ja amúgy kettesnek üzenném, mások szemszögéből érzem magam szardarabnak, mert ez lett a normális. Tökéletesnek lenni."

Nem kötelező, hogy neked is ez legyen a normális. A tökéletességre meg magad írod, hogy hamis illúzió. Pillanatnyilag te vagy, aki kényszeresen meg akar felelni ennek a képnek, ugyanakkor lázad is ellene, ahelyett, hogy elfogadnád - mondhatni megbékélnél vele. Feldobtál egy problémát, amire van megoldás, itt már jó páran le is írták. Attól, hogy egyetértek a véleményeddel, miszerint ez undorító, még nem jutunk egyről a kettőre. Az nem struccpolitika, ha kizárod az életedből az olyan kellemetlen jelenségeket, amik ellen nem tudsz tenni. A Net világát éljük, túl sok ilyen infó van, nem arra áll az emberi agy, hogy ennyi mindent képes legyen befogadni és elviselni. Más dolog az, amire van ráhatásod, azt valóban nem érdemes kizárni. Sokan tartják undorítónak (amúgy én sem szeretem), de még mindig nem elegen ahhoz, hogy megváltoztassák ezt a trendet. Ha egyáltalán ez lehetséges.


"Mosolyogni kell műkörmös meg bmws borítókép alatt és akkor te vagy a király...és a szemekből sugárzik az egoizmus. "

Őket is mások koronázzák királlyá egy-egy virtuális pacsival. Az igazi, egészséges mértékben egoista embernek nem kell ilyen korona. Aki teljesen lerombolja az egóját vagy hagyja, hogy lerombolják, az nem képes a normális emberi kapcsolatokra, mert érzelmileg függ a többiektől. Az ugyanúgy nem egészséges, mint a túlfűtött egoizmus, sőt van egy olyan érzésem, hogy a két véglet összeér: akik állandóan posztolnak, állandóan másoktól várnak visszaigazolást. Nem egoisták, hanem ahogy mondod: süt róluk az egoizmus. Még ebben a vonatkozásban is csak illúzió, amit mutatnak.

2018. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Töröld magad. Ha nem szeretnéd kövess ki őket, és akkor nem kell látnod a képeiket.

Szánalmas a viselkedésük, de ez ellen nem tudsz tenni.

2018. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!