Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem undorodtok ahogy az...

Ti nem undorodtok ahogy az emberek a legjobb oldalukat mutatják facebookon?

Figyelt kérdés

Undorítóan átlátszó az egész mentalitás és egocentrikus gondolkodás ami létrehozza ezt a viselkedést. Beléptem egy régi fb-omba, ahol ilyen régi osztálytársaim és ismerőseim vannak többségben. Elkezdtem nézegetni az adatlapokat. Persze mindenkinél ki van rakva hogy milyen szakon milyen egyetem tanul, ez még oké, ez még egy megérthető emberi viselkedés, hogy büszke arra amiért szenved.

De ezektől a virágcsokros műmosolyos profilképektől okádni tudok, ami azt az illúziót kelti hogy egész életében virágcsokorral mosolyog, kisminkelve, kiöltözve, hogy szarnak érezd magad közbe ő is amikor mondjuk megoszt egy zenét, smink nélkül, melegítőben, zsíros hajjal, unott pofával ül a gép, telefon előtt.

Az instagram egy kicsit más. Pedig pont az a híres arról, hogy instamodellek, meg tökéletesség. De az átlag ember nem ilyen képeket rak fel, hanem a mindennapi jelenségeket.


Meg nyaralásos borítóképek, kocsis, virágcsokros, csókolózós borítóképek stb. Az élet nem csak tökéletes csillogás ezt mindenki tudja, miért nem lehet reális semleges képeket kirakni, hogy ne legyen ez a beteg torz megtévesztés, és ne érezzem magam szardarabnak mert én nem rakok ki ilyeneket? Pedig én is csinálhatnám, hogy szépen kisminkelem magam, felveszek egy szép ruhát magassarkúval és egy rózsacsokorral mosolygok. A pasik elkezdenének bejelölgetni, jönnének a szivecskék, like-ok, de ez egy hamis f..szság mindenki tudja.


2018. jan. 2. 02:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%

Úr isten. Ha te kevesebbnek érzed magad attól mert más közösségi média oldala csillogósabb, az nem az ő hibája.

Neked is megvan a lehetőséged rá hogy ilyeneket tegyél ki. Ennek ellenére az egyik mondatodban azt írod hogy ez egyáltalán nem fontos és nem is érdekel, másikban pedig szidod azokat akik használják.

Azon kívül hogy csak magadat mérgezed vele, még logikátlan is az egész. Csak frusztráció jön ki a kérdésedből.

De mégis mit tegyen ki ha nem azt amit szeret az életében és amire büszke? mi neked a semleges kép? Tegye ki hogy mennyit törlesztett ebben a hónapban a banknak a kocsi mellé amivel jár? Az elég semleges.


Első sorban döntsd el hogy érdekel-e a téma vagy nem mert egy "hamis f..szság" akkor hagyd az egészet a fenébe és kezdj magaddal valami normálisat. Mert jelenleg nem hogy produktív nem vagy, még ártasz is magadnak.

És még egyszer hogyha te attól kevesebbnek érzed magad hogy mások mit töltenek fel magukról, az a te hibád és nem az övéké.

2018. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
65%

"Persze dugjuk homokba a fejünket a világ összes irritáló, szar, hulladék, torz, romlott jelensége elől, és akkor megyek is szabó péter előadásra. Ok. A világ még véletlenül se legyen jobb hely, inkább szarjuk le a sok mocskot és kit érdekel, mindenki foglalkozzon a maga dolgával."


Tévedsz. A világ nem lenne attól jobb hely hogyha egy eltorzult szemléletű felső hatalom (jelen esetben a te ideális képed) megmondaná hogy ki mit csinálhat.


A világ attól lenne jobb hely hogyha az emberek azt csinálhatnának amit akarnak amíg nem ártanak vele a többieknek. És jelen esetben ezek a posztok senkinek se ártanak. És nem, az hogy te őket látva ártasz magadnak az nem egyenlő azzal hogy ők ártanának neked. Az a te hibád. De neked is megvan a lehetőséged ignorálni ezeket. Nézz csak körbe hány embernek megy ez tökéletesen, többek között nekem is. Senki se fog pisztolyt a fejedhez vagy veszi el a fizetésed ha nem nézel fel a facebookra.

Annyi produktív dolgot csinálhatnál. Tanulhatnál, alkothatnál, segíthetnél, pénzt kereshetnél vagy egyszerűen csak pihenhetnél is. De nem, ehelyett te tudatosan a frusztrációdat saját magad lelki mérgezésével próbálod levezetni, amit aztán a világra vetítesz ki.

Néha meg kell tanulni egyszerűen nem belefolyni dolgokba, egyszerűen nem törődni emberekkel. Tudod, élni és élni hagyni.

2018. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem undorodom, mert tudom, hogy ezek a képek csak egy-egy pillanatot mutatnak meg. Én tudatában vagyok ennek, hogy nem feltétlen valós az a tökéletes élet, amit kiraknak a közösségi oldalakra, pont ezért nem érzem magam kevesebbnek vagy rosszabbnak tőlük.
2018. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ha neked ebből áll az életed hogy ilyen hülyeségeken fortyogsz hát egészségedre. A profilképek is arra vannak hogy felismerjenek rajta és jó első benyomást keltsen neked nem tök mindegy hogy sminkeli magát ha így jobb a közérzete?
2018. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!