Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valakinek olyan típusú...

Van valakinek olyan típusú félelme ami nem befolyásolja az életét az intenzitásától független? Ha igen, akkor érdekelne a véleményed/etek.

Figyelt kérdés

Szóval azt szeretném kideríteni, hogy:

A, megszűnik e egy félelem ha annak tárgyát elkerülhetetlennek gondoljuk? (Ahhoz hasonlóan ahogy az akaratból vágy lesz, ha úgy gondoljuk, hogy amit akarnánk elérhetetlen számunkra.)

és B, megszűnik e a félelem abban az esetben, ha úgy véljük, hogy nem éri meg (az energiabefektetést), hogy a tárgyát elkerüljük? (Ahhoz hasonló módon ahogy lusták leszünk és elveszítjük a motivációnkat és kedvünk, ha valamit meg kéne csinálnunk, de úgy véljük, hogy nem éri meg a fáradtságot.)


Örülnék ha lenne itt valaki aki szívesen elvégzi ezeket a gondolatkísérleteket, mert nekem jelenleg csak olyan félelemeim vannak, amiket ha felszínre hoznék, komoly hatást gyakorolnának a kapcsolataimra és a mindennapi életemre.



2018. jan. 5. 22:03
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Csak a példádban nem azt utasítod el (attól félsz), hogy kimenj, vagy szólj, hogy ki kell menned, hanem azt amit szerinted e miatt gondolnának rólad az emberek, vagy egy bizonyos ember. Ebből adódóan itt csak úgy működik a példa ha azt látod elkerülhetetlennek, hogy ez meg fog történni (mondjuk ugyan úgy akkor is ha beszarsz, mintha kikéredzkednél a wc-re), és úgy szerintem már nem érzel félelmet, nem is lenne logikus (már az agyad működése szempontjából), hogy érezz.


Én elhiszem, hogy szerinted az a lényeg, csak engem nem érdekel, továbbá a dolgok megértése és az összefüggések ismerete akkor is egy értékes tudás, ha azt valaki nem akarja a gyakorlatban felhasználni. A kérdésben zárójelben kifejtett összefüggések is lehet, hogy számodra haszontalanok, de ha valaki meg akar szabadulni egy vágyától, vagy nem érti miért lusta mindenhez, akkor nekik hasznosak lehetnek.

2018. jan. 6. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!