Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alvás, sport és az egészség...

Az alvás, sport és az egészséges étrend mennyire befolyásolja a növekedést?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy napi 8-11 óra alvás a standard mennyiség. Én általában 7-9 órát alszom, sportolni csak tesin szoktam plusz sokat, de egészségesen eszem. 17 évesen 191 cm magas vagyok, a 193-196 centit még el akarom érni. Változtassak, vagy elég csak kivárnom?

2017. okt. 10. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg, amíg növésben vagy, még rá tudsz segíteni a genetika mellé.
2017. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már így is elég magas vagy, de persze nem gond, ha még szeretnél egy kicsit nőni. :) 17/L
2017. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Inkább olvass biológia könyvet!


A magasság GENETIKA KÉRDÉSE! Semmi köze ahhoz, hogy most mennyit alszol és miket táplálkozol!

2017. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as, viszont ha nem alszik eleget és táplálkozik megfelelően nem biztos, hogy eléri a genetikailag belé kódolt maxot. Mondok egy példát: adott egy afrikai ikerpár, akik genetikailag 195 cm-re vannak kódolva. Gyerekkorukban elszakítják őket egymástól, az egyik mostoha körülmények között, rossz ételeket kapva, gyermekrabszolgaként nő fel, emiatt "csak" 187 cm lesz. A másik, aki jó körülmények között, egészségesen táplálkozva nő fel eléri a belékódolt 195-öt.
2017. okt. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, elég nagy hülyeség azt mondani hogy csak genetika kérdése. Mondjuk 200 éve jó 8-10 centivel alacsonyabb volt a férfiak átlagos magassága Magyarországon. Azóta sokkal inkább a táplálkozásunk és az életkörülményeink változtak, mint a génjeink.

Szóval kérdező, számít, viszont azt nem garantálom hogy 17 évesen fogsz még 5 centit nőni. 193-ra még van esély talán. Én a korodban már elértem a "végleges" magasságom. De persze ez is függ a génektől.

2017. okt. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2017. okt. 13. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!