Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha az utcán...

Mit tennél, ha az utcán sétálva találnál 20000 Ft-os címletekben kb fél millió Ft-ot?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti. Kíváncsi vagyok őszinte válaszokra.

2018. jan. 11. 09:19
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Szívem szerint megtartanám. Csak az a baj, hogy ma már az utcák tele vannak térfigyelő kamerákkal.
2018. jan. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Tételezzük fel, hogy nincsenek kamerák, illetve senki sem látta, milyen módon került oda a pénz.


Abban az esetben, ha rátalálnék erre a pénzre így, ebben a formában, akkor eltenném. Biztos sokan álszentnek fognak gondolni, de ha a legapróbb kis jelet megtalálnám, ami a "gazdájára" utal, abban az esetben gondolkodás nélkül visszaadnám. Számomra fontosabb a tiszta lelkiismeret, mint a materialista javak. Ha egy "Kovács Béla" felirat lenne halványan ráírva a legfelső bankóra, vagy bármi, akkor számomra ez nem lenne kérdés. Ha pénztárcában lenne, vagy a legkisebb személyes adat "mellékelve lenne" valamilyen formában, akkor mindent megtennék, hogy ez a pénz visszakerüljön a tulajdonosához. Ezen információk nélkül viszont eltenném. Bárkit megkérdeznék, a nagy többség azt mondaná, hogy "Köszönöm, hogy megtaláltad! Igen, én vesztettem el..." És ilyen alapon teljesen érdektelen, hogy nálam van-e ez a pénz, vagy pedig valaki másnál, aki szintén nem lenne jogosult rá...

2018. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
én hagytam el, privátban írok
2018. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
27%
Semmit, otthagynám ahol van.
2018. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem tartanám meg, igyekeznék megtalálni a gazdáját. Körbenéznék, hogy van-e a közelben valaki, aki láthatta, hogy ki hagyta el. Megkérdezném a közeli házakban, hogy nem látta-e valaki a gazdáját. Magamnál tartanám, ameddig meg nem találom a gazdáját, ha pár hétig nem jelentkezik senki, vagy nem tudja bizonyítani, hogy az övé a pénz, akkor a rendőrségre bíznám a dolgot. Ha még 5-10ezer ft lenne, akkor lehet, hogy megtartanám. De fél millió forint hiánya azért nagyon be tud ütni valakinek az életében.
2018. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Elvinném a rendőrségre. Lehet, hogy valakinek nagyon kell az a pénz, pl műtét, vagy bármi egyéb miatt, és a nagy siettségben elvesztette. Ha csak kétezer forint lenne, azt persze, hogy megtartanám, de fél millió forint az már túl sok, hogy én tiszta lelkiismerettel zsebrevágjam.
2018. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Fél millió nem sok pénz manapság. Először is megvizsgálnám hogy eredeti-e vagy sem, aztán hívnám a rendőrséget mert lehet hogy rabláskor veszítette el a rabló, vagy ijedtében eldobta. De mondjuk 50 millió már el tudná nyomni a lelkiismeretemet és a racionalitásomat... ;)
2018. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Megtartanám.
2018. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%
Elvinném a rendőrségre, ott fogja keresni a pénz valódi tulajdonosa. Nem vagyok tolvaj, hogy más pénzét megtartsam.
2018. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%
Kidobnám a kukába mert nem hinném el hogy ekkora szerencse ért.
2018. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!