Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "kutyám a...

Mi a véleményetek a "kutyám a gyerekem" és a "gyerekem a szerelmem" típusú emberekről? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz, ezért előre elnézést. :P Régóta foglalkoztat már ez a kérdés, most kíváncsi vagyok másnak mi a véleménye.

Először a kutyás dolog. Konkrét példa: van egy ismerősöm akinek van egy kis termetű kutyája. Az még ok hogy öltözteti ez már nem olyan nagy dolog manapság. De... Ha feltesz róla képet a facebookra általában olyasmi a cím, hogy "kislányommal" vagy "az én gyönyörű kislányom". Az rendben van hogy imádja a kutyát. Én is szeretem a kutákat. :) De akkor már szépségem, egyetlenem, mindenem, akármi... De könyörgöm, nem a gyereke! Nem ő szülte. Nekem hangzik csak hülyén egy állatról úgy beszélni mintha te hoztad volna világra?

Másik: Kisfiú megszületik, anyuka írja is "életem szerelme" vagy "szerelmes lettem" és hasonlók. Értem itt is a rajongási szintet, csak hát na. Élete szerelme az akitől a gyerek van (jó esetben). Olyan szép kifejező a magyar nyelv. Miért kell ilyeneket mondani/írni?


2018. jan. 20. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Én is az örökbefogadott kölykömnek tartom az ebemet. :D

Úgy szeretem, mintha a gyerekem lenne. :)

2018. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Az állatos emberekről tudok nyilatkozni, én is ilyen vagyok.

Nyilván nem a gyerekem az állat, tisztában vagyok vele. De én tartom el, én vállaltam érte felelősséget, én viszem orvoshoz, én etetem,itatom, mosom a kis holmijait. Kicsit tényleg, mintha a gyereked lenne, nagy felelősség tud lenni az állattartás is.

A ruhák meg azért szükségesek bizonyos kutyáknál,mert rövid a szőrük és megfáznának ilyen hidegben.

Biztos van,aki divatból öltözteti őket, de legtöbbször ténylegesen van funkciója a ruhának, nem csak dísz.

2018. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem teljesen érthető, ha valaki így becézgeti azt, akit szeret. Nem kell szó szerint érteni.

Egyébként meg nem zavar, hogy ki, hogyan hívja a kutyáját vagy a gyerekét.

Valaki meg egy új cipőre vagy ruhára írja, hogy szerelmes lettem :D

2018. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Akinek a kutyája a gyereke és a gyereke a szerelme, annak a kutyája a szerelme, (fajtalankodás... még azon sem lepődnék meg egy ilyen embernél, ha tényleg a gyereke lenne a kutya).

Akinek meg csak a gyereke a szerelme, hát az is egy rendőrségi eset.

2018. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen persze értem én hogy azért ezt nem gondolja komolyan aki így beszél róluk. Csak valahogy akkor is furin hangzik. Amúgy van kutyám is, gyerekem is, szóval ismerem az érzést én is. Nagyon szeretem, imádom őket. Amúgy remélem nem érti félre senki, nem támadni vagy bántani akarom akik ezeket a szavakat használják. Csak számomra érdekes és fura. Mindig megmosolygom ha ilyent látok. :)
2018. jan. 20. 18:11
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is a kölkeim az állataim, nyilván tisztában vagyok azzal, hogy nem én szültem...akkor is tudatában vagyok, amikor közlöm a kutyával, hogy kérjen enni az "apjától". :D hogy őszinte legyek pont nem érdekel kinek hogy jön ez le és ki mit gondol. Öltöztetni nem szoktam, egy német juhászon elég hülyén állna a Mici mackós rózsaszín ruhácska.

És szerencsére a faxbukon sem vagyok fent, így ezekből is kimaradok.

2018. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

az en velmenyem az hogy aki a kutyajat macskajat tartja a szerelmenek az szanalmas

nincs is es nem is lesz haziallatom mert az allat nem a lakasba valo


apukam mondta mindig hogy csak a gyerek lehet az ember szerelme, lehet annyi felesege/szeretoje amennyit csak akar de a gyereke az resze az egeszen mas

en is igy gondolom, ha lesz gyermekem o lesz a szerelmem

2018. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is volt sokáig kutyám,de nem neveztem a gyerekemnek.Viszont a hugomnak van egy kis termetű kutyusa,és sajnos azóta nincs más témája,csak a kis "gyereke".Nem is nagyon jelentkezik a testvérem azóta,mert minden szabadidejét a kutyusával tölti.Észrevétlenül eltávolodtunk egymástól.Nekem annyira nem tetszik ez az állapot.
2018. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan furcsa, annak aki nem szeret így egy állatot.Az anyaság pedig csodálatos dolog.Itthon én is kislányomnak is szoktam hívni a cicám.A gyermek pedig olyan egy anya számára mint senki más.Ezek a szavak lehet nem pont oda illőek,de az ember érzéseit fejezik ki. Sokan tárgyakra mondják(autó,motor stb..)azt hogy szerelmem az is furcsa.
2018. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Biztosan hallottad már, hogy sokan családtagnak tartják a kutyát, macskát. Szerintem egy állat nevelése olyan, mint a gyereknevelés, én is úgy szeretem a cicáimat, kutyáimat, mintha gyerekeim lennének, szeretek róluk gondoskodni. A kutyáknak is mondom, hogy bátyád, öcséd, pedig kétlem, hogy egy németjuhász és egy spiccnek sok köze lenne egymáshoz genetikailag... :D
2018. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!