Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg szégyellnem kéne...

Tényleg szégyellnem kéne magam, mert csak az érettségis tantárgyaimra koncentrálok 11-12. ben, és a többivel meg úgy vagyok, hogy "legyen meg a 3-as"?

Figyelt kérdés

Ebben a félévben csak a magyar, töri, matek, angol, német jegyeimre figyeltem nagyon, mert ezekből akarok érettségizni. Biosz, művészettörténelem meg ezek 3 lettek, lehet lesz egy kettes is. Anyum azt kérdezte, hogy nem szégyellem-e magam, hogy arra az 5 érettségis tantárgyra úgy tanulok (4,8 lett az átlagom belőlük), és a többiből csak 3 vagyok...

Gazdasági karra akarok jelentkezni, oda nem mindegy, hogy középiskolában hanyas voltam bioszból?? Vagy csak én látom rosszul az egészet? Időm sincs kb rá tanulni, max annyit szoktam, hogy órán odafigyelek és otthon átolvasom párszor meg óra előtt.

Mit tegyek szerintetek? Anyum nagyon lenézően mondta, és kicsit rosszul esett, hogy azt észre sem veszi, hogy az érettségis tantárgyakból meg az osztályban kb én állok a legjobban...


2018. jan. 21. 04:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Sőt, ha nem is német érettségizni fogok, akkor ott a fizika, abból szintén ötös vagyok és állítólag az érettségi nem annyira vészes.

Bocsi a szófsásért, csak eléggé lehangolt vagyok anyum kijelentése miatt

2018. jan. 21. 04:23
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Egy cseppet se szégyelld magad, szerintem nagyon jól csinálod, hogy az érettségi tantárgyakra fektetsz rà minden súlyt. Anyud feleslegesen maximalista.
2018. jan. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Jól csinálod! Nekünk a tanárok mondták ugyanezt. Nem feltétlenül kell mindenből 5ösnek lenni. Én is így csináltam és jól tettem, úgyhogy ne aggódj.
2018. jan. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk is tanar mondta, jol csinalod
2018. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan iskolában végeztem, ahol senkit nem érdekelt, miből mész tovább. A középiskolai végzettség azt jelenti, hogy ember vagy, s a világot ismered. Igen, ez a hozzáállás helytelen.

Ha érdekelnek érvek, írj!

E mellett nagyon büszke lehet rád a többinél elért eredményeidre.

2018. jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól csinálod, én is ezt csináltam, és elég jó szakra vettek föl, magas ponthatárral, kellett is, hogy csak azt nyomjam, ami fontos, mert különben nem lett volna meg a pont. Magyarázd el anyudnak, hogy is megy ez a felvételi rendszer, mert lehet azért mondja ezt, mert nem tiszta neki. Aki nincs benne, annak tényleg nehezen érthető.
2018. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!