Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire az...

Miért utálják ennyire az emberek az orvosokat?

Figyelt kérdés

rengeteg kérdést/választ olvasok itt amiben mocskolja mindenki az orvosokat, hogy mennyire pénzéhesek meg rossz emberek.

de nekik az a munkájuk, hogy segítsenek nekünk, meggyógyítsanak és az egészségünkre ügyeljenek. nap mint nap életeket mentenek, hatalmas felelősségük van, el sem tudom képzelni milyen nehéz lehet ez. közben nevetségesen vannak megfizetve. arról hogy várakozni kell pl vagy nincsenek megfelelő műszerek/eszközök nem ők tehetnek...


2018. jan. 23. 10:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg sok a rossz tapasztalat. Az, hogy ne legyen bunkó, nem pénzkérdés. Az, hogy a kezeléssel ne veszélyeztesse az egészségemet, nem pénzkérdés. Az, hogy időben beérjen a rendelésre, nem pénzkérdés.
2018. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%
Nekem semmi problémám az orvosokkal, tisztelem őket.
2018. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
ti talán mindig kedvesek vagytok mindenkivel egy átdolgozott nap után, ennyi stressz mellett?
2018. jan. 23. 10:49
 4/35 A kérdező kommentje:
és mi az hogy a kezeléssel veszélyeztet? mire gondolsz?
2018. jan. 23. 10:50
 5/35 A kérdező kommentje:

én még nem találkoztam olyannal aki ne ért volna be időben a rendelésre egyébként. ők is emberek ezt ne feledjétek.

köszi a válaszokat!

2018. jan. 23. 10:51
 6/35 anonim ***** válasza:
82%

Akinek nincs oka mocskolnia az orvosokat, az nem fog feljönni ide mocskolni őket. Az írogatja ki magából a sérelmeit, aki 1. nem elég intelligens, hogy rájöjjön nem a neten kéne panaszkodni

2. rossz tapasztalatai vannak és megosztja azokat másokkal.


Aki boldog, elégedett az életével az nem keresgéli a boldogsága témáját. Párkapcsolati problémákat is azok olvasgatják akiknek valamilyen problémájuk van.


Orvosi fórumokat is az olvassa, aki keres valamit akinek valami baja van.


Én nem nézelődöm ott, mert nincs se bajom, se rossz tapasztlatom orvosokkal. Magyarán ezzel azt akarom mondani, hogy ne ebből vonj le következtetéseket, mert nem biztos hogy ez a "felmérés" reprezentatív, vagyis valós.


Boldog, elégedett ember nem panaszkodik.

Minden témában vannak emberek akik épp elégedettek, őket is bele kell venni az úgynevezett számításba. :)


Szóval, az emberek azon része utálja csak az orvosokat, akik rosszat tapasztaltak, nem érettek, nincs empátiájuk, és bajuk van ezen a téren.


Nekem és az egész környezetemnek nincs baja az orvosokkal.. De nem is dícsérjük őket ilyen helyeken, tehát csak a panaszkodók maradnak.

2018. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt az orvos nincs alulfizetve (mármint aki ér is valamit), az ápoló, mentős stb igen, másrészt a hálapénz elvárt, harmadrészt, lekezelő, lenéző szinte az összes, soroljam még?


Van fiatal orvos a családban, döbbenetes volt nézni, hogyan alakultak nála is ezek a dolgok, ahogy haladt előre az egyetemen, aztán meg a szakmában.

2018. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
63%
Konkrétan arra gondolok, hogy mellkasfájdalommal elmentem a háziorvosomhoz. Elmondtam, hogy edzésen megütöttek. Erre már írja is a receptet. Én azért erősködtem, hogy nem kellene-e megnézetni, nincs-e esetleg törés. "Nem hiszem, de elmehet, ha akar." - mondta. Szartam kiváltani a gyógyszert, elmentem a sürgősségire, és bizony meg volt repedve a szegycsontom. Ha megfogadom a tanácsát, talán már nem is élek. Mert a fájdalomcsillapító megszünteti a fájdalmam, vidáman elmegyek edzeni, kapok egy újabb ütést, ami esetleg beszakítja a mellkasom, ér megreped, belső vérzés, halál. Ugyanez az orvos késik, cseveg a beteggel vagy épp gyógyszerügynökkel, miközben kint várok (kihallatszik). Lehet, hogy nincs megfizetve, de elég jó Audija van. Más orvosokról is tudnék mesélni. Például mikor a várandós feleségem sírva jött ki ultrahangról, mert olyan bunkó volt az orvos. Vagy mikor azt mondta egy orvos, nem érdemes megműteni az apámat, mert nem fog kijönni a kórházból. Kijött.
2018. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
71%

Fú, nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak!

A háziorvosom nem is szokott megvizsgálni, a szemészeten porig aláztak többször is, nőgyógyászaton meg úgy elhordtak, hogy nekem égett a pofám, hogy egyáltalán oda mertem menni.

Jobban nincs kedvem ezeket feleleveníteni, de valóban jobb lenne, ha nem lenne az egész egészségügy így alulfizetve, talán a dolgozók se lennének ilyen tahók, ha megérné bejárni a munkahelyükre.

2018. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
sajnálom hogy nektek rosszak a tapasztalataitok, de attól még nem kellene általánosítani hogy minden orvos ilyen..
2018. jan. 23. 11:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!