Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek sem segít a pozitív...

Nektek sem segít a pozitív gondolkodás, vagy hozzáállás?

Figyelt kérdés

Tehát itt arról van szó, bizonyára ismeritek a jelenséget: az ember eldönti, hogy mostantól minden más lesz, és megváltoztatja az eddigi rossz életét.


Ebbe beletartozik az, hogy mostantól pozitívan fog gondolkodni, egészségesen táplálkozik, művelődni fog, és még sorolhatnám ezeket a dolgokat.


És akkor pár napig ez működik, aztán feladják az emberek.


Amikor én megpróbáltam, hatalmas szorongás lett úrrá rajtam, mintha börtönben lennék, hogy most ezt meg ezt nem szabadna akkor, ha egy ilyen "pozitív" békét sugárzó lénnyé szeretnék válni.


Úgyhogy szerintem ennél nagyobb baromság nem létezik, gondolok itt most például a motivációs tréningekre, ahol ez a gondolkodást népszerűsítik.


2018. jan. 23. 19:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
Mintha csak a pszichopata szélhámos lifecoach-okat hallanám. "Azért nem lettél még milliárdos, mert nem akartad eléggé". Hát persze.
2018. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy nem mindegy, hogy honnan tanulja az ember ezt: egy MLM-es "Halleluja-partin" tuti nem lenne sikeres. Egy ilyet alkalmazó - és benne sikeres - embertől tanulva már lehet eredményeket elérni. Azonban a legfontosabb az egyénen, saját magán múlik, hogy az indulási naptól számított pl. 5. napon, ha találkozik egy nehézséggel, akkor feladja a célját (itt a poz. szemléletváltásra értem), vagy megpróbál máshogyan viszonyulni a dologhoz.
2018. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%
Ugyanúgy tanulok és művelődök több éve. Nem lettem tőle pozitívabb, csak olyan mechanikusan csinálom
2018. jan. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a pozitív gondolkodás tálalva van, az vicc és egyszerű naiv önámítás. Teszem azt, egy ember folyamatosan peches. Lehet ő pozitív és kezelheti pozitívan a dolgokat, de ettől még kifogják rúgni és éhen fog halni, ha úgy hozza a sors. És lehet valaki egy néha pozitív ember, ha milliók vannak alatta, a milliói megmaradnak.

Szerintem a pozitív gondolkodásnak akkor és úgy van értelme, ha az ember a józan eszét is használja. Pl. ha megbukom egy vizsgán, akkor nem kell magam alá temetnem a dolgokat, hanem tanulnom kell a következő alkalomra. Ha viszont minden nap elveszik az ebédpénzem, akkor nem kell pozitívan reménykednem abban, hogy megunják, hanem le kell állítanom őket, akár negatív módszerekkel is.

2018. jan. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A pozitív gondolkodás és hozzáállás nem annyiból áll, hogy mantrázol és várod ölbe tett kézzel a sült galambot, számít az is, hogy egyébként hogyan cselekszel, hogy keresed-e a megoldást, és ha megtalálod, akkor megteszed-e a lépéseket felé. De a pozitív gondolkodás és a problémakeresés és cselekvés együtt működik, külön-külön nem.

Hiába gondolkodsz pozitívan, ha nem keresed a megoldást vagy nem teszel semmit a változás érdekében. És hiába keresed a megoldást és próbálsz cselekedni, ha negatív vagy, nem fogod észrevenni a jó megoldásokat, a kiutat, akkor sem, ha az orrod előtt van, vagy ha mégis, nem fogod elhinni, hogy sikerül.

2018. jan. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem segít. A környezetet nem tudom megváltoztatni. Próbálkozhatok pozitívabb lenni, de ha belémkötnek, ellenem áskálódnak úgyis rosszul jövök ki a helyzetből.
2018. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem,ez egy hatalmas baromság. A pozitív gondolkodás az önámításon alapul.
2018. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!