Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell a nőket az egekig...

Miért kell a nőket az egekig magasztalni, és nagyon "elkapatni" az egójukat?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!


Fiú létemre az itt felsoroltakat már mind hallottam/láttam/olvastam/tapasztaltam, és ráadásul nem is egyszer!


Mikre értem:

"Akármilyen vagy, gyönyörű vagy, mert nő vagy!"

"Hibátlan vagy, tökéletes vagy, mert nő vagy!

"Hercegnő vagy, ha a pasid nem kezel hercegnőként, nem hordoz a tenyerén, dobd ki a francba, hagyd el, légy boldog mással!"

"Egy nőt csak azért tisztelni kell, mert nőnek született!"

"Törékeny és tökéletes vagy, mert nő vagy." --> Aztán ha ordenáré módon bánik egy férfival, vagy ütlegeli, akkor sem szabad visszaütni sok ember szerint, mert ő egy nő, ő tökéletes és sérülékeny.


stb.


A fiúknál meg pont az ellenkezőjét tapasztalom. Ha valaki nem illik bele a "tökéletes félisten álompasi" képbe, akkor ő mindjárt egy jelentéktelen senki, egy lúzer, stb.

Manapság egyre többször szembesülök azzal, hogy rengeteg lánynak iszonyat el van szállva az egója, és szerintem ezért pont az efféle mentalitás a felelős! Vagy én gondolom rosszul?


Magyarországon is elég sok fiú/férfi vallja azt a baromságot, hogy egy nőnek csak azért kijár a nagyobb tisztelet, mert lukkal a lába között született.

De miért gondolkodik valaki így? Normális az ilyen?


Nem provokálásnak szánom a kérdést, csak kíváncsi vagyok, kinek mi a véleménye az efféle mentalitásról. A női magazinok is hasonlókat sugallnak és sulykolnak a nőkbe.


ide tartozik az a mentalitás is, hogy egy nő akármit csinál, neki mindig mindent sokkal jobban elnéznek, mint egy férfinak. És ezt a mentalitást itt GYK-n is lehet tapasztalni. Ha egy megcsalásban vagy akármilyen súlyosabb ügyben a nő a hunyó, akkor egyből megy a mosdatás, meg "biztos a lelki világa miatt", effektíve mártírt csinálnak a nőből, ha férfi a bűnös, akkor meg el van intézve azzal, hogy egy mocskos állat, dögöljön meg.


Miért van ez?

Nem vagyok frusztrált, csak tényleg kíváncsi vagyok ezeknek a miértjére. És szerintem itt egyáltalán nem játszik már az, hogy a nők voltak az eltartottak, mert ez már kb 100 éve nem igaz.



2016. júl. 3. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nő vagyok, de soha a büdös életben nem mondott nekem senki ilyet.
2016. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
kettős mérce
2016. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

"Nő vagyok, de soha a büdös életben nem mondott nekem senki ilyet."


Régebben én sem hallottam ezekről, manapság viszont én is találkozok ezzel a mentalitással néha.

Ide tartozik az is, amikor tökmindegy, mennyire dagadt/bunkó/ronda/igénytelen egy nő, ő csak szép lehet, mert szerintük ronda nő nem létezik.

Ellenben ha egy izmos srác szerepel a videóban, le van oltva a sárga földig. Az elhízott pasikról már nem is beszélve.


Jól mondja a kettes válaszoló, durva kettős mérce. Meg igazából Magyarországon nagyon fel van "értékelve" a női nemi szerv. De én ezeket a dolgokat leginkább az olyan pasasoktól/srácoktól szoktam néha hallani, akik csak a farkukkal tudnak gondolkodni, semmi mással, és mint a kutya, mindent meghágnának ami mozog és egy fokkal szebb az ördögnél.

2016. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Részben igazad van Kérdező (mondom ezt nőként) de hidd el,nem minden nőt magasztalnak fel. Általában valóban van egy ilyen "mindenhogy szép és jó vagy" módszer,de ez azért van,mert alapból a legtöbb nő önbizalom hiányos (én is) és ha ez nem is látszik,ilyen títulusokkal kezelik. Általában a cicababákat emelik az egekig+a nagyszájú némbereket. Mivel én egyik se vagyok,én minden nap gúgy és beszólások célpontjaként élemaz életem,csakmert "nemdobom ki amim van",nem vakolom.magam és félénk vagyok... Tudod,aki karizmailag erős jellem,az kiváltja a pasikból a "felmagasztalást" mert "ereje" van rá. Sajnos a mai lányokat ez tartja életben. A dícsérgetés. Enélkül önbizalmuk sincsen.

17/l

2016. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom, ezért írtam, hogy tisztelet a kivételnek.


De miért vallja azt valaki, hogy "egy nőt csak azért tisztelni kell pluszba, mert nőnek született" ?

2016. júl. 3. 21:09
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Az általad hitt kivétel az valójában a többség. Aki pl. dagadt, azt nem is veszik emberszámba.


De én csak egy nő vagyok, semmit nem tudok arról, milyen egy nő élete.

2016. júl. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem is tudom, én eddigi 30 évem alatt nem kaptam különleges bánásmódot,csak mert mint írod lukkal születtem a lábam között. Ellenben ilyen emberekkel,mint te sajnos nap mint nap szembesülök. Amúgy biztosan vannak nő...ha barátaid,ismerőseid nem is de pl.rokonaid,egy nagymama,anya...kérdezd meg őket,hogy nekik miért annyival könnyebb az életük,mint neked.
2016. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

A jelenséget a nők egy csoportja generálja akiknek vannak feminista érzéseik.

Internetes vagy írott sajtón keresztül, tv reklámokban nagyon megfigyelhető a mindig okos, frappáns nő és a szerencsétlen férfi bemutatása.

A feministák azért, hogy nekik mindig jobb legyen (mert ez a cél, jogilag már rég egyenlő nő és férfi) mégiscsak a férfiakkal szemben küzdenek.

Sokan úgy gondolják, hogy az egész mögött egy szándékos családrombolás áll. A könnyen befolyásolható és ugrasztható nőket szólitják meg (pl. kiskegyed: Nem visz virágot, csald meg!! és még rengeteg)

A túlmagasztalás is amit írsz arra megy ki, hogy ezt sokat kell súlykolni és akkor az emberek egy idő után elhiszik vagy elfogadott lesz. És akkor bizony egy olyan szuper teremtéssel hát úgyis kell ám bánni.

Másik oldalról a nők érzik, hogy bár ők is dolgoznak de a komoly tudást, teljesítményt igénylő munkákat még mindig a férfiak csinálják. Egy átlag nő kellemes környezetben valami laza kis munkát keres, életmódot, életstílust keres (ugye ezzel is bombázzák őket a magazinok)

Én úgy gondolom, hogy az egész egy jól kitervelt hadjárat része ami most úgy tűnik, hogy a férfiak ellen irányul de hosszabb távon mindenkinek rossz.

2016. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én feminista vagyok, szerintem a nőknek járó tisztelet lenéző. Emberi tiszteletet szeretnék, amit még mindig nem kaptam meg. Pl. amikor valaki pasi létére nyilván többet tud a női létről. Kegyetlen lenéző.


Én egy nőt és egy férfit egyformán tisztelek. És szeretném, ha a férfiaktól is azt a tiszteletet kapnám, amit a férfitársaiknak megadnak.

2016. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez amit leirtal ugy hulyeseg ahogy van. Engem ezerszer tobbszor szidnak mint dicsernek.
2016. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!