Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek nincs pénze, miért van...

Akinek nincs pénze, miért van kirekesztve, lekorlátozva? Hogyan törjön ki?

Figyelt kérdés

Napjainkban sokan csak azt nézik, hogy kinek van drágább cucca, telefonja. (Leginkább a kamaszokra gondolok.)

Több éve szeretnék egy blogot és egy youtube csatornát.

Tecnikailag eddig nem álltam azon a szinten. Végre sikerült beszereznem egy gépet, ami bár használt, de a vágáshoz elengedhetetlen. A problémám az, hogy a telefonom túlmelegszik, az alkalmazások leállnak, és a teló is kikapcsol. Ma több mint 3 órán keresztül próbáltam felvenni egy videót, (A telefonommal.) de sajnos nem sikerült.... Van egy nagyon jó DIY valentin napi ötletem. Hogy törjön ki a fiatal pályakezdő. (Munkalehetőség is alig van, ha netán mégis munkatapasztalat nélkül sehova sem vettek fel.) Elkeserítő. Az ember nem tudja azt csinálni, amit szeret, és szívesen átadná másoknak a tudását...

A meg nagyon bosszantó, hogy ott vannak azok a fiatalok, akik alá tolják a pénzt... és hülyeséget csinálna... és az a legfontosabb nekik, hogy a hétvégi buli meglegyen... Tisztelet a kivételnek.


Mit csinálhatnék, hogyan törjek ki?


A blogot, és a csatornát elkezdtem. A videók felvétele rengeteg idő volt.

A tegnapi videóm: https://www.youtube.com/watch?v=PrQ2Jbe6dxw&t=96s 15 megtekintés...



Persze nem vagyok profi, és a jelenlegi technikával csak ilyen videót tudtam csinálni.. A mai videóban már beszélni is akartam....,de a telefonom sajnos nem engedte... ( illetve, nagyon torzítja a hangot, nem jó a minősége...)


Szerintetek béna? Megéri csinálni, vagy hagyjam az egészet?


Senkit sem akartam megbántani, vannak kivételek. Ne vegyétek magatokra.


Köszönöm a válaszokat.



2018. jan. 24. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát kezdjük ott, hogy tudom, hogy mostanában vloggerkedni meg youtube-ból megélni nagyon menő, de ha csak és kizárólag erre akarsz alapozni, ne haragudj, de akkor jó nagy buta vagy, mert ez nem így működik.

Keress munkát, vagy rendeset vagy diákot, attól függ, abból spórolj, akkor majd tudsz venni normálisabb kamerát. De tényleg csak akkor vágj bele, ha úgy gondolod, hogy ezzel szeretnél foglalkozni. Manapság már Dunát lehet rekeszteni az ilyen-olyan bloggerekkel, szóval nagyon egyedi és minőségi tartalmat létrehozni most már nagyon nehéz.

A videód technikailag nem béna, de 10000+ ilyet találni, kb. 10 mp alatt.

Én azt csinálom, amit szeretek, viszonylag meg is fizetik. Szerencse is kell hozzá, az tény, de előtte végig kell járni a ranglétrát, úgymond.

2018. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igazad van. Persze nem csak erre szeretnék alapozni. Fél éve próbálok munkát találni. Kevés a munka.(Főleg keleten.) Mindenki elhajt azzal, hogy nincs munkatapasztalatom. Persze próbálkozom, és keresem a lehetőségeket. Tanulás más kérdés. Mennék csinálnám,de a pénz szintén lekorlátoz. Valamennyi tőkével szeretnék elindulni. Ahhoz pedig nyilván munka kéne, illetve suli mellett is kéne dolgozni. Amivel egyébként nincs bajom.

Aki megtapasztalta, hogy milyen az, amikor egyedülálló szülőként nevelik, röhejes, minimálbér alatti fizetésből, az tudja, hogy miről beszélek. (Illetve, aki régóta munkát keres.)


Mint azt írtam ÉVEK ÓTA EZZEL SZERETNÉK FOGLALKOZNI. Tudom, hogy nagyon nehéz egyedi és minőségi tartalmat gyártani... De legalább megpróbálom.

2018. jan. 24. 16:12
 3/14 anonim ***** válasza:

Milyen tapasztalataid vannak, mit tanultál?

Egyetemre, főiskolára mehetsz kollégiumba Pestre, pl.

Mellette tudsz diákmunkát vállalni, ha a körülményeid pedig tényleg indokolják, akkor kérhetsz szociális támogatásokat.

2018. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit írjak?

Sajnos nem azt látom, hogy te az lennél, aki kiakar törni.


Nem írtál semmi konkrétumot csak a vágyadat tudtuk meg, amihez kell egy minimális tőke.


1.) Fiatal pályakezdő

Mégis milyen képesítésed van?

Egy sima érettségi vagy valami szakma esetleg diploma?


2.) Tisztázni kell, hogy egy youtube csatorna elkezdése esetedben(gondolom, hogy nem 15 éves vagy..), csak egy hobbinak indulhat.

Túl kockázatos volna ebbe invesztálnod minden reményedet.


Ki akarsz törni?

Tanulj... az az egyetlen lehtősége annak, aki szegény és rossz családi háttérből jön.

Nem kell azonnal egyetemre gondolni de egy rendes szakma nem ártana! Amivel kapsz munkát és tudod belőle finanszírozni ezeket a vágyakat.

2018. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Második válaszoló köszönöm.Gondolkoztam Pesten, illetve Békéscsabán is. Ott szeretném elvégezni a második Okj-s képzésem.


Pedagógiát tanultam, leérettségiztem, majd informatikai képzésre mentem.



,,Sajnos nem azt látom, hogy te az lennél, aki kiakar törni." Ez nagyon rosszul esett. Nem ismersz.. Nem tudod, hogy hány helyre adtam be a jelentkezésem.. és gondolom városi vagy, és nem tudod azt, hogy keleten a legnagyobb a munkanélküliség..


Nem látsz bele az életembe, nem tudod, hogy min megyek keresztül... ne gyere ezzel, hogy ki sem akarok tÖrni.. HA NEM SZERETNÉK KITÖRNI MIÉRT KÉRNÉK SEGÍTSÉGET, MIÉRT TETTEM VOLNA KI EZT A KÉRDÉST, EGYÁLTALÁN MIÉRT ÍRNÉK MOST NEKED...?

2018. jan. 24. 16:44
 6/14 A kérdező kommentje:
Segítség alatt, tippekre, tanácsokra gondolok.
2018. jan. 24. 16:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ne akarj Herby meg Túri Tamás lenni
2018. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Ugyes vagy ,szep amit rajzolsz!Van baratod?
2018. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, köszönöm.

Akik pedig bántottak, azoknak üzenem, hogy ha az volt a céljuk, hogy töröljem a csatornát, akkor sikerült elérniük...mert törölni fogom.

2018. jan. 25. 10:58
 10/14 anonim ***** válasza:
na látom már törölted és így a blogodat se érem már el pedig pont írni akartam hogy nekem pont ez tetszett, hogy mindenféle pozitív visszacsatolás nélkül is csináltad és úgy tűnt szeretted, szerintem csináld meg megint
2018. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!