Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak olyanok itt akik a...

Vannak olyanok itt akik a félsüketségük miatt kirekesztve érzik magukat?

Figyelt kérdés

sajna félig siket vagyok és úgy érzem néha h nem akarnak bevonni a beszélgetésekbe. Ha nemértek valamit és visszakérdezek akkor vagy leráznak annyival h "hagyjuk" "semmi" vagy pedig bunkón válaszolnak.

veletek is volt már iylen vagy hasonló?


18/L



2017. jan. 9. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
van egy ilyen ismerosom majdnem teljesen suket mindket fulere, hallokeszuleke van de igy is alig hall, szajrol olvas, bar most majd mutik a fulet hatha jobb lesz majd neki, esetleg nem lehetne teged is muteni?? am el tudom kepzelni milyen lehet regen volt hogy atmenetileg alig hallottam vmit rament a betegseg a fulemre s eldugult de csak ideiglenesen nagyon rossz volt.
2017. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha meg is műtenének elvileg nemlenne jobb
2017. jan. 9. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a vesebetegségem miatt érzem kirekesztve magam.
2017. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A cohlearis implantátumról már hallottál? Félsiketek számára jelent megoldást.
2017. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez manapság nem meglepő.

Èn speciel nagyon szeretem a sèrült emberek..voltam ilyen találkozon is.. Sőt,èvekig volt ilyen barátnőm:)

Az èn szemembe semmivel se kevesebbek.. Mindig megvèdtem őket is,ha úgyvan.. Szerintem ne èrezd magad emiatt rosszul,semmi baj sincs veled. Ráadásul mindig azt kell nèzni,hogy ki mondja ezeket,nm azt hogy mit!^^

23/L

2017. jan. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem siket vagyok de egyik fülemre rosszul hallok. Illetve jelenleg betegség miatt nem tudok beszélni.


Az osztálytársaim ezt egyáltalán nem akarják elfogadni. Mióra nem beszélek (1,5 hónap) mindenkit elvesztettem magam körül.


Egy ember van aki próbálja megérteni a jelnyelvet de megtanulni az alap szavakat kifejezéseket (hogy vagy? Mi újság? Köszi. Bocsi.) egyáltalán nem hajlandó.


De már akkor is ferdén néztek rám mikor csak rosszul hallottam őket.

Mint egy űrlényre vagy nem is tudom..



Tudom mit érzel és ha beszélgetnél valakivel aki megért állok rendelkezésedre.

2017. febr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én is hallássérült vagyok halló készülékkel eggyetlen barátom van akit még akkor ismertem meg mikor jól hallottam ő mindig segít nekem, de mások azt csinálják velem mint veled kedves Kérdező! A családom azt mondja túlságosan zárkózott vagyok, de hát kikérem magamnak nagyon igyekszem! Sajnos eredményt nem nagyon értem el...
2018. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Engem semmiben sem zavar,hogy az egyik fülemre nem hallok. Kb ált.iskola felsőig piszkáltak néha,de nem azért, mert nem hallok,hanem mert microtiám van, tehát gyakorlatilag "nincs" egy fülem. De azóta emiatt sosem ért hátrányos megkülönböztetés, észre sem veszik az emberek ha pl leengedve hordom a hajam. De ha felkötöm akkor sem bámulnak meg még az utcán sem (vagy csak nagyon jól csinálják) A süketéségemet meg általában én szoktam elmondani, maximum az tűnik fel az embereknek, hogy kicsit nagyot hallok az egyik oldalra vagy azt hiszik, hogy azért nem hallom ha bal oldalról szólnak hozzám, mert elbambultam.

22/L

2020. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!