Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a lelki...

Mit lehet tenni a lelki zsarolás ellen?

Figyelt kérdés
A bátyám olyanokat mond, hogy miattam fog meghalni anyám. Miért nem ölöm meg magam. Nem tudok kihez fordulni, nincs senkim. Félek tőle, rettegésben tart. Ha anyám meghal, lehet hogy megver. Bármire képes. Nem lehet kiszámítani, mivel pszichiátriai eset. Már felnőtt vagyok, tudom, de nem tudok mit kezdeni, a gyűlölete lenyomorít lelkileg . 32 N
2018. jan. 25. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Félre kell tenni a tényt, hogy a testvéred, és teljesen kizárni az életedből, minden kapcsolatot megszakítani vele.

Ha nincs saját családod és anyudon kívül semmi nem köt a városhoz, fogni anyukát és másik városba költözni. Persze lehet azzal védekezni hogy ez nem olyan egyszerű mert saját lakásból kimenni albérletbe satöbbi, de van az a szint, amikor az ember inkább megy a híd alá ha ott van éppen nyugalma. Én is tudom, hogy nem egyszerű, de végig lehet csinálni - igaz, nekem csak magamra volt gondom, mikor nekivágtam.

Te választasz.

2018. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyámat nem bántsa. Pont itt vettünk egy szerény házat ebben a faluban, ahol ő is lakik. Mert máshol nem sikerült. Ezt is még rendbe kell hozni. Nincs más választásom, csak a menekülés?
2018. jan. 25. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel jelented, távoltartási végzést kérsz. Felfegyverkezel önvédelmi eszközökkel.
2018. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Mi baja anyádnak, hogy meg fog halni?


2. Miért te lennél ebben a hibás?


3. Miért hagyod, hogy a bátyád fenyegessen? Felveszed a fenyegetést és feljented.

2018. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem fogok menekülni. Viszont amíg nem bánt, addig nem kérhetek távoltartást. Már vettem házat, de még nála lakok, mivel még azt rendbe kell szedni. Addig míg odaköltözök, muszáj még ittmaradnom. Szerintetek a pszichiáternek beszélhetek erről? Akkor legalább lenne egy alap bizonyítékom erre.
2018. jan. 25. 11:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha FENYEGET, akkor kérhetsz távolságtartásit!


Ezen kívül TE elvileg bármiröl beszélhetsz a pszichiáterrel, de ez a beszélgetés nem lesz semmire sem bizonyíték, legfeljebb arra lehetne, hogy NEKED vannak félelmeid.

2018. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam hogy akkor lenne bizonyíték, ha tényleg megverne. A hangfelvétel jó ötlet!
2018. jan. 25. 11:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbálj bizonyítékot szerezni, de amíg megegyező a lakóhelyetek, álmatlan éjszakáid lesznek. Költözés-> új élet->nyugalom.
2018. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!