Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik életvitelt választanád...

Melyik életvitelt választanád és miért?

Figyelt kérdés

A) Annyi dolgod lenne, hogy meghalni se lenne időd.

B) Annyi időd lenne, hogy az már unalmassá válna egy idő után.



2018. jan. 29. 17:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én valahol a kettő között.


Amúgy igazából nagy kérdés, hogy mennyi pénzzel lenne akármelyik opció. Mert ha a mostani havi fizetésem megkapnám, akkor boldogan vetném bele magam a semmittevésbe, egy idő után úgyis kitalálnék valamit, ami éltet. Addig meg pár évig biztosan ellennék a bakancslistával.

2018. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Amúgy a pörgés is lehet éltető, és a "döglés" sem kevésbé egészségtelen.


Sajnos én hajlamos vagyok arra, hogy amennyi szabadidőm van, azt elpazarlom. Leülök gépezni, elmegy a nap. Ha egy hetem lenne az is elmenne, ha egy hónapom, az is haszontalanul. Ilyen szempontból jobb a hajtás, mert kötelező feladataim vannak, amit el kell végezni, ritmust, rendszert ad az életemnek.


Egyetemista koromban teljesen céltalan életem volt, este keltem, reggel feküdtem, csak végeláthatatlanul pörögtek a napok haszontalanul. Ehhez képest a munka egy áldás, mert legalább látom a haladást.

2018. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#10 Én is így gondolom.
2018. jan. 29. 19:12
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az embernek ismerni kell a határait, legalábbis fel kell, hogy tudja mérni, hogy mi az a teher, amit eltud cipelni. Nyilván az ember nem robot, szüksége van a pihenésre, emellett arra, hogy szakítson időt magára. Gyümölcsökből rengeteg energiát meríthet az ember.
2018. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Sokak hiszik, hogy ismerik a határaikat. Vegyünk például egy orvost.

Orvosnak azért nem megy akárki. Mégis jelen van a kiégés, forrófejűség ahogy mondtad. Kimutatták, hogy általában rövidebb életűek. (Részben erre is céloztam amikor azt mondtam később meglehet a következménye.) Továbbá hajlamosak vagyuk mások érzéseit/jólétét előtérbe helyezni, biztos anyagi hátteret akarunk megteremteni (lásd család) emiatt ugyancsak belefeledkezünk a tömérdek munkába. Nem vagyunk robotok, kijárna a pihenés de ez a munkáltatót pont nem érdekli. Gyümölcs jó, viszonylag könnyedén hozzájut az ember, ellenben szénhidrátra is jócskán szüksége van annak aki ilyen hektik életvitelt folytat. A gyümölcs erre a célra nem felel meg.

2018. jan. 29. 21:19
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy az orvos, hogy áll hozzá a munkájához. Tételezzük fel, hogy szereti csinálni a hivatását, nem csak pénzszerzés céljából végzi a munkáját, akkor mindjárt kevesebbet stresszel, a fáradt gőzt futással, relaxálással is ki tudja engedni.
2018. jan. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Természetesen számít, hogy szereti-e, de ebben az esetben kevés. Köztudott, hogy a futás egy effektív módja a stresszkezelésnek, azonban a legtöbben örülnek ha ágyba kerülnek egy ilyen fárasztó nap után. De akkor nézzük azokat akik futnak. Úgy gondolom, hogy a túlhajszolás okozta problémákra egy kis "relax" ill. futás nem jelent megoldást.
2018. jan. 30. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!