Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak ilyen szörnyetegek?

Miért vannak ilyen szörnyetegek?

Figyelt kérdés
Nap mint nap szembesülök azzal, hogy a világ egy borzalmas hely. Tudom,nem vagyok már gyerek, ez van, de nem tudom feldolgozni. Az imént olvastam egy cikket arról, hogy egy 27 éves csávó megerőszakolt egy 8 hónapos(!!!!) babát. Komolyan, ti hogy bírtok így a jóban hinni? Én mindig is hittem,hogy ha az ember kedves és optimista,akkor mások is azok lesznek vele, de az a szerencsétlen baba még egy éves sem volt,máris ezt tették vele. Tegnap meg a gyermekeiket savval mérgező brit anyukákról olvastam,akik konkrétan kihajtották szegény autista gyerekeik bélbolyhait,mert a neten azt írták,hogy ez kiűzi az autizmusukat... És mi ezt hagyjuk,mindenki elfordítja a fejét,mert nem akarunk szembesülni ezekkel a dolgokkal. De mi van,amikor mi járunk rosszul? Akkor is el fogják fordítani a fejüket az emberek. Én ezt nem bírom,napok óta felkelek,megpróbálok túllépni az előző napi híreken,mint mindenki, de amint feljövök a netre,mindig szembejön valami ilyen. Én annyira félek ezektől a szörnyeteg emberektől, miért kell ilyen világban élnünk? Mindig hallom,hogy galamblelkű vagyok, de ti miért nem vagytok azok?

2018. jan. 30. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért nem olvasok napi híreket meg csak fél füllel hallgatom a híradót. A balesetek már meg sem ráznak, sajnos minden nap van belőle elég. Amikor meg azt hallom, hogy gyilkolt valaki, vagy kidobta/megfojtotta a babáját (sajnos ez érzékenyebben érint, mert meddő vagyok), azonnal lehalkítom a tv-t és mással kezdek foglalkozni, különben én is beleőrülnék.


Próbálj többet a saját szórakozásodra olvasni és kevesebbet informálódni. Tudom, hogy valaki szereti, ha tisztában van a napi friss hírekkel (én nem ilyen vagyok, én csak úgy alkalomadtán értesülök róla), de akkor azzal a következménnyel is számolnia kell, hogy főként olyanokról fog hallani/olvasni, amiről nem akart tudni.

2018. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Jó kérdés. Az élet igazságtalan. Én vallásos vagyok, mégsem értem miért hagyja Isten a szabad akaratot ilyen esetekben. Az ártatlan kisbabák semmi rosszat nem követtek el, mégis ilyen szörnyű dolgok történnek velük is.

Sok jószívű ember, aki segítőkész volt élete során elveszíti az életét fiatalon, míg a gonosz, másokat bántók pedig élik világukat.

Szomorú, sajnos ez ellen nem lehet mit tenni.

2018. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha több pozitív dolgot olvasnál és néznél? Tele van ilyenekkel a YouTube.
2018. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem tudom elképzelni, hogy hogy lehetnek ilyen emberek, hogyan képesek erre.

Viszont, nem gondolom, hogy ezért mindenki rossz lenne.

És azt sem gondolom, hogy ezért ne élhetném normálisan az életemet.

2018. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"de ti miért nem vagytok azok?"

Azok vagyunk. De ennek nincs hírértéke, hogy rendesen dolgozom, tanulok, nevelek, szeretek - unalmas. Az, hogy tőled 3000 km-re szétbaltázta anyósát és felrobbantotta családját, az igen, az már valami - a bulvárban. Nem kell ilyet olvasni. Olvass Platónt. Epiktétoszt, Plótinoszt - gyönyörű élményben lesz részed. Nézz művészfilmeket. Írj és rajzolj magad is, zenélj, énekelj - meg fog változni az életed, boldogabb leszel.

A több mint hétmilliárd emberből elenyésző kis ezrelék, aki ilyen.

A többi galamblelkű,


és másnak unalmas.

2018. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
A rosszról többet hallani mert nagyobb "szenzáció" de sok jó ember van a világon. Én szoktam ilyen yt videókat nézni emberi meg állati kedvességekről amikor csak a rosszat hallom máshonnan.
2018. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a Bibliában van egy érdekes figyelmeztetés, kb igy: Vigyázzatok, mert túl széles határokat adott az Úr ebben a tartományban - tehát az ember sokkal többet- igy rosszat is megtehet, mint a többi teremtmény! És mindig vannak akik átlépik a határokat :(
2018. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ma arról olvastam, hogy a maghasadás kontrollált körülményei felborulhatnak egyes csillagokban, és akkor felrobbanhat a csillag. Egész komoly több oldalas angol nyelvű cikk volt.


Mit akarok ezzel mondani? Aki, amit keres, azt találja meg.

Ha nem akarsz ilyen szörnyűségekről olvasni, ne olvassál bulvár lapokat. Illetve kerüld azokat a portálokat, ahol ezeket tartják fontosnak. A világban meg nem kell élni, csak lehet. Főleg, hogy magyarok között kisebb szemétládák vannak, mint mikről a cikk írója írt. A világot azzal tudod jobbá tenni, hogy te is jó vagy benne és jó példát mutatsz másoknak. A világot meg úgy tudod szebbnek látni, hogy azt nézed, mi a szép benne.


A savas-autistás-bélbolyhos sztorinak meg a lényege, hogy ne hidd el, amit online írnak: azaz ne hidd el, amit az az online oldal hord össze, amin ezeket a fantáziadús történeteket olvasgatod. (És ne nézz Game Of Thrones-t se, az is ilyen.)

2018. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Ennél sokkal több gusztustalan dolog történik nap ,mint nap a világon ,és ebben az országban is ,akár a városban ahol élsz.

Azért ,mert ilyen erkölcstelen fertő lett az egész ,most már semmi sem szent.

2018. jan. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!