Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öngyilkosság most bátorság...

Az öngyilkosság most bátorság vagy gyávaság? Ha meg meri tenni valaki, brutális módszerrel, mint a vonat, ugrás valahonnan stb. , az a legtöbb embernél bátrabb, nem?

Figyelt kérdés
A legtöbb ember sose merne kiugrani egy 10emeletesből, vagy vonat elé lépni, némelyek még kinézni se mernek. És ők hívják az öngyilkosokat gyávának.

2018. jan. 31. 20:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

Elítélendőnek tartom ha valaki olyan módon végez az életével, amely miatt más ember élete is veszélybe kerül.

Például aki autóval szándékosan karambolt okozott, vagy a vonat elé ugró emberek nem érzik át, milyen módon hatnak például a mozdonyvezetőre.

Magát az öngyilkosságot megértem, mindenki meghal egyszer, akinek pedig szenvedés az élete, kilátástalan, reménytelen annak miért kellene szenvednie évtizedeken át?

2018. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
84%

#7

Milyen "szerettek" azok akik elvárják önzőségükből fakadóan, hogy a hozzátartozójuk leélje az életét szenvedések közepette?

Hol voltak amikor segítségre volt szüksége?

Akik öngyilkossággal fenyegetőznek azokat nem veszik komolyan, nem hiszik, hogy tényleg az öngyilkosságig fajulna a helyzet. Mégis közülük is sokan véget vetnek az életüknek.

2018. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
81%
Minden öngyilkosság kihat mások életére, akár közreműködnek ebben mások is (akaratlanul), akár nem. Hiszen valakik itt maradnak, valakik keresni fogják az okokat, valakik nem fogják érteni, hogyan történhetett meg mindez, mikor vagy semmi jele nem volt, vagy volt, és minden tőlük telhetőt megtettek, és miért nem volt elég. Valaki(k)nek így is, úgy is tönkreteszi az életét.
2018. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
80%
Bizonyos szinten meno de az emberek nagy resze nem azert ugrik ki egy vonat ele hogy megmutassa hogy meno.
2018. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
35%
Mi lenne benne bator dolog? Meghalni kva konnyu. Eleg egy pillanat hozza. Osszekaparni magad a depressziobol es rendbe tenni az eleted, ertekelni azt, ami van, szembenezni a valosaggal, az nem konnyu. Ahhoz batorsag kell, nem keves.
2018. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
98%

pár éve volt egy újságcikk valami félhíres emberről aki öngyilkos lett,60 körüli fickó.

az egyik szülője is rákban halt meg,lassan.

nem tudom éltél-e át ilyet családtagnál ismerősnél,rettentő sokkoló ezt hónapokig évekig nézni.

aztán a palinál diagnosztizálták ugyanazt.

eljárt a kezelésekre,de tudta,hogy ebből kiút nincs.

és van a betegségben az a rész,ami tényleg csúnya munka,a csontvázzá válós,pelenkázós,infúziós rész.

na ez előtt lement a kocsijába,megivott egy üveg viszkit és fejbe lőtte magát,mert nem akarta kitenni ennek se magát se a családját.

és azért a kocsiban nem a lakásban,hogy ne úgy kelljen hazamennie a családjának,hogy ebben a szobában halt meg apa.

én azt mondom,hogy nagyon bátor tett volt ez.

lehetetlen reménytelen csapdába került és hozott egy döntést.

2018. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
36%

Egy beszűkült tudatállapot. Se nem bátorság, se nem gyávaság. Én először Oshotól hallottam Marilyn Monroe kapcsán, hogy lehet te nem teszed, meg mert nem vagy olyan bátor. Természetesen, aki tudta, hogy már megint csak provokáció miatt mobdja, úgye, mert ő aztán tudta, hogy ha tudatos vagy se magadnak,se másnak nem tudsz ártani. Anno egy csirketolvaj kérte Osho segítségét, és azt mondta,hogy tegye nagyon tudatosan, ne aludjon. Azóta nem lop. Az egyik ismerőse öngyi akart lenni, és Osho bekeegyezett, mondta rendben elnegyünk ahol szép halálod lesz. Sétáltak, de Osho csak szívatta, nem akarta a halálát. A séta nagyon jót tesz, kapcsolat a földdel. A barát kifajadt :,",megakarsz őlni, mikyen barát vagy te?"

Láthatod, hogy nem is akart meghalni, csak egy kis figyelemre vágyott. Aki megakarja tenni nem dumál, mert ez abszolút beszűkült tudatálapot. Osho nézete a szent öngyilkosság, amikor 40 napig nem eszel. Ez is cseles, mert az éhség sokkal nagyobb, mint bármilyen halálvágy. Nem fog sikerülni.


Tehát a szó "bátorság" semmiképpen sem hozható összefüggésbe az öngyilkossággal, ez csak provokáció, olyan mint, amikor az ördög megkísértette Jézust, hogy ugorjon le, hiszen az Angyalok megadták, hogy egy haja szála sem görbülhet. Az felelte: "De azt is mondja, ne kísértsd a te Istened"

2018. febr. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi tudatlan embert egy helyen.Lehet lepontozni meg nekem ugrani.Nekem is sokzor eszembe jut mar neha egy cm hianyzik hogy megtegyem de olyankor mondom h nem.Nem azert mert nem merem megtenni,megmerem tenni.Hanem azert mert olyankor gondolok a szuleimre a kutyamra,amit eddig szerettem meg az egyeb dolgokra ami visszahuzott..Es az ongyilossagmak is megvan az oka.Az enyemrol nem nagyon akarok beszelni mert csak az jonne h emiatt jo idiota vagy stb meg hogy ez nem igaz.
2018. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
71%
Egy boldog embernek az élet gyorsan elrepül és azt látja, hogy mar csak X év van hátra eszebe nem jutna az öngyilkosság.. egy boldogtalan depressziós embernek egy perc is 1000 évnek tűnik es ha meg tudatositja, hogy előtte van 40 év ami 40 000 nek tűnik és szorongás mindem masodperce akkor ez egy nagyon csábító ajánlat
2018. febr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
55%

Nem bátorság. Nem gyávaság. Egy döntés.


Persze, minden relatív és nézőpont, felfogás kérdése...de én így gondolom.


Igen, eldobnak maguktól valamit, amihez más tíz körömmel ragaszkodik, az életet. De ez az ő élete, az ő döntése, hisz szabad ember. Inkább éljen egy életet, amit nem akar?

2018. febr. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!