Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a jó megoldás? Gyávaság az...

Mi a jó megoldás? Gyávaság az iskola váltál vagy az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

10. osztályba járok és most már egy éve tűröm el azt, hogy kiközösítenek, beszólogatnak, lelkileg bántanak, lehülyéznek, mindenki előtt egy semmirekellőnek állítanak be.. Bevallom nekem már elegem van, nem nagyon bírom tovább.

És most írhatjátok hogy "legkönnyebb elmenekülni" meg ehhez hasonlókat, de nekem sok már..



2014. okt. 24. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ilyenek miatt nehogy öngyilkos legyél!

szüleidnek, tanároknak szóltál már?


de inkább válts iskolát , ilyen idióta emberek miatt mint az osztálytársaid nem éri meg ártani magadnak


azt tudni miért csinálják ezt?

2014. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Válts iskolát amint tudsz. Ha egy év alatt nem változott a helyzet, akkor kicsi rá az esély, hogy még fog.

Én megértelek, engem általánosban bántottak, szerencsére gimiben nem nagyon, illetve akkora már megtanultam figyelmen kívül hagyni az idióta embereket, és így hamar meguntak foglalkozni velem. Ez a taktika viszont csak akkor jön be ha már a kezdetektől így reagálsz, úgyhogy az esetedben mr késő. Én mindenképp sulit váltanék. Ennél szinte biztos, hogy jobb lesz. Egyetemen meg pláne nem jellemző már az ilyen viselkedés.

2014. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát a mi osztályunkba a sokan külsőröl itélnek, és nem is tanulnak így én vagyok a rossz mert tanulok, és mert nem vagyok topp modell alkat. És akkár mennyire gyávaság ez nekem már sok.
2014. okt. 24. 18:00
 4/12 anonim ***** válasza:

állj ki magadért vagy válts sulit

az öngyilkosság lenne a gyávaság ráadásul meg sem éri.

2014. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

tudom hogy az öngyilkosság nem éri meg..

de van egy lány aki hátam mögött mondja(nem osztálytárs) hogy menekülök a problémák elől, meg hogy gyáva vagyok, de inkább átmegyek egy másik suliba, minthogy itt maradjak és tönkre tegyenek lelkileg..

2014. okt. 24. 18:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, ezt vonzod be...


Mindig vannak egy közösségben olyan emberek, akiket kiközösitenek. Most te vagy az, nem a te hibádból, egyszerüen ilyen tipus vagy, ilyen alkat, vérmérséklet. Egyszerüen téged könnyü kikezdeni! Hogy miért? Valósziüleg ezt vonzod be.


Szerintem ha kisebb osztályközösség lenne, 4-en 5-en, 10-en sokkal jobban megértenétek egymást, és nem néznének ki ennyire.


Nagyon nehéz helyzetben vagy, megértelek teljesen. Nem is nagyon tudok tanácsot adni... De semmiképp ne légy öngyilkos, megérné azok miatt, akik bántanak?

2014. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az iskolaváltás nem jó ötlet, mert valószínűleg van egy olyan tulajdonságod, ami miatt cikiznek és ami miatt máshol is cikiznének. Ezt most csak azért írom, mert a gyerekek nem csak kiszemelnek egy ártatlant, akit izélgetnek. Azt nem fogják fel, hogy minden ember más, aki valamivel kilóg a sorból, az máris bántani való.


Vegyünk például engem;

- Első sulimban minden rendben volt, mert kicsik voltunk, ezért minden gyerek szemében minden másik gyerek egyenlő volt és segítettünk annak is beilleszkedni a csapatunkba, aki kilógott.


- Második sulimban volt, hogy megütöttek, meg akartak égetni, stb., mert kilógtam a sorból a túl zárkózottságom miatt és azzal, hogy máshonnan jöttem.


- Harmadik sulimban a gyerekek nem álltak velem szóba, sőt, több kilóméteres körzetben kerültek, ha megláttak a folyosón visongattak, mert eléggé mogorva típus voltam. Pletykákat terjesztettek rólam. Sok olyant, ami nem is volt igaz, ez alapján ítéltek meg.

Persze mindenkivel kedves voltam, mindenkinek megtettem amit kért és titokban segítettem másokon.


- A negyedik sulimban pedig mindenkivel kedves voltam, jószívű, mindenkin segítettem, akár kis akár nagy dolgokban, emellett a maradék időmet a tanulásra fordítottam, sőt, az osztálynak készítettem jegyzeteket és mindig hálásak voltak. Volt, hogy másnak csináltam beadandót a kérése nélkül, ha lelkileg össze volt zuhanva, volt, hogy a saját kezemről levettem a karkötőt, ha másnak tetszett és jószívűen odaadtam, volt, hogy valaki éhes volt, de nem volt étele és vagy vettem vagy odaadtam az én kajámat... Sok minden volt, de míly meglepő, kiközösítettek, mert stréber g..i voltam nekik (így hívtak) és ott már a tanárok is kerültek engem vagy gúnyoltak, mert túl sokat olvastam, tanultam, foglalkoztam a jegyeimmel.


Mind a négy helyen tiszta, ápolt, jól öltözött, okos, tehetséges, odaadó voltam (éljen a szerénység :) ), aki mindig segített másokon, amikor tudott, mindig meghallgatott másokat és sokszor volt békebíró is, mindig ott volt jóban a többiek mellett és ünnepelte a sikereiket, velük szomorkodott bánatukban. De elég volt egy ilyen rosszabb tulajdonság és máris furcsa lettem.

És kaptam a gonosz megjegyzéseket, a beszólogatásokat, az ordibálásokat, a "Nem bírom elviselni ezt a gyereket!" a gyerekektől, néhány helyen meg is vertek, stb.


És a gyerekek szeretik ezt a furcsaságot, ugyanis ez szüli a mélyenszántó kibeszéléseket, a botrányokat, stb., amiket a gyerekek úgy imádnak.


A gimim utolsó emléke, hogy az ofőm a banketten nagyon durván megalázott (kissé részegen :( ) egy kisebb csapat elé aztán a Facebookra kiírt rólam egy lány valamit és az összes osztálytársam bekommentált rólam egy cikis dolgot.


Szóval leírtam miért teszik ezt a gyerekek és leírtam, ez bárhova mész így marad. Hiába indítasz tiszta lappal máshol, előbb utóbb előjön az, ami miatt csúfolnak és bántanak itt.


Az öngyilkosság nem megoldás, de olvasom, ezt a pillanat hevében írtad; nálunk a gimiben öngyilkos lett egy lány, meghalt, kb 2 hétig mentek a műhisztik, olyan gyerekek sírtak, akik nem is ismerték, egy gyerek se fogta fel, hogy esetleg miattuk tette meg, csak sírtak, hogy ez mennyire fáj nekik (ja tinik második főbb jellemzője, hogy mindig keresik azt, hogy mi az, ami miatt vőghetnek és sajnáltathatják magukat...), aztán lecsengett a 2 hét és utána varázsütésre senki meg se említette a lányt, sőt, viccet faragtak a halálából és amikor elmesélték a viccet, majdnem orrba vertem a viccmesélőt, pedig nagyon jó ember és jóban voltam vele...


Annyit tudsz tenni, elfogadod, hogy olyan vagy amilyen és a többiek meg dilisek, hogy nem tudják megérteni, hogy nem minden ember egyforma és hálát adsz, hogy Te nem vagy egy ilyen idétlen bakfis.


fel a fejjel!

2014. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem érdemes feladni az egész előtted álló életet azért mert ki vagy közösítve! 12. után rájuk se kell nézned többet, ha fősulira mész ott meg minden egész más és érettebbek az emberek is. És ha iskolát váltasz, az segíthet. Itt pedig szólj tanárnak, osztályfőnöknek, hogy valahogy próbálják meg leállítani a beszólogatósakat.
2014. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 hívószámon! Elérheted T-mobile hálózatból vagy Telekom számról (pl. telefonfülke). Hétfőtől szombatig 9-21 óra között hívhatod. Itt beszélgethetsz arról, hogy mi miatt piszkálnak, mi a nehéz Neked ebben, és milyen megoldási lehetőségeid vannak. Aki a vonal végén ül, segít, hogy a számodra legjobb döntést hozhasd meg.
2014. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2014. okt. 27. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!