Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság gyávaság,...

Az öngyilkosság gyávaság, vagy nagy bátorság kell hozzá?

Figyelt kérdés

Vagy ez függ a helyzettől, módszertől?

Az igazi öngyilkosság forog szóban, nem a 10x próbáltam, 11. alkalommal is túléltem jaj de gyűlölöm magam típussal. Hanem a tiszta szándékú emberekről, akinek az ember a szemébe néz végig fut rajta a hideg.

Szerintetek gyávák, vagy bátrak, hogy képesek eldobni mindent maguktól?



2016. aug. 24. 04:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem egyik sem. Depressziósak, akik megoldás keresése helyett így akarnak véget vetni a problémának. De nem is biztos, hogy valójában meg akarnak halni.

Egy fiatalasszony ismerősöm felakasztotta magát. Amikor rátaláltak, az ujjai a kötél és a nyaka között volt. Feltehetően meggondolta magát, de már későn.

2016. aug. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%
Az öngyilkosság is gyilkosság. Ennek fényében értelmezd a "tiszta szándékú ember" kifejezést. Nem neveznél "bátorságnak - kell hozzá mersz, vakmerőség.
2016. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%
l=m
2016. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Sokan fontolgatják az öngyilkosságot. Talán a kilátástalanság miatt, hogy nem tudja elképzelni magát a jövőben. Úgy tartja nincs értelme az életének. Szerintem se nem bátorság se nem gyávaság, csupán egy átmeneti állapot. Volt egy ismerősöm, felesége volt, barátai stb... De ő úgy érezte ezek nem teszik őt boldoggá, így leugrott egy panel teteéől, de fák és bokrok puhították a landolását, aminek köszönhetően túlélte. Azóta született egy gyereke, kiegyensúlyozott boldog életet él. De ha olyan lenne az élete mint akkor, újra megpróbálná.
2016. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem csak egy nagyon rossz lelki állapot, amiben valaki mindent kilátástalannak tart. De aki már többet élt, az tudja, hogy az élet tele van a jó és rossz helyzetek hullámzásával. Mindenkinek nagy kár megölnie magát (az is gyilkosság ahogy előttem írták), mert nem érik el azt az időt, amikor jóra fordulnának a dolgok. Ha látnának a jövőbe, akkor nem halnának meg egy pillanatnyi reménytelenség miatt, főleg úgy, hogy ami akkor nagy problémának látszik aktuálisan, a jövőből visszanézve nem is annyira komoly dolog mint akkor. Mondok egy példát: valaki nagyon fiatal és elhagyja a szerelme, amiről akkor azt gondolja, hogy nem érdemes nélküle tovább élni. Mégis életben marad, ha 50 évesen egy nagy család fejeként ez eszébe jut majd, csak arra gondol, hogy ez mennyire ostoba dolog lett volna és örül, hogy élhet. A konklúzió az, hogy az emberek nem képesek a helyzeteket reálisan felmérni, ezért az öngyilkosság mindig rossz választás.
2016. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Az én személyes véleményem az, hogy azaz ember, aki öngyilkos lesz (itt arra gondolok, akit te is leírtál Kérdező, aki egyszer teszi meg és sikerül is neki...), az nem gyáva és nem gyenge ember. Épp ellenkezőleg.


El van gyengülve. A kettő (gyenge és elgyengült) nem ugyanaz... sz'tem azaz ember, aki öngyilkossághoz folyamodik, már mindent megtett. Mindent, amit csak megtudott tenni, mindent, amire lelki erejéből futotta. Megtett mindent, hogy az élete jobb legyen, és nem feltétlenül az ő hibája, hogy semmi sem úgy alakult, ahogyan alakulnia kellett volna. Már nem maradt benne több lelkierő ahhoz, hogy küzdjön.


Az esetek nagyobb százalékában ezek az emberek egyedül vannak, család és barátok nélkül. Lehet, hogy körül vannak véve emberekkel, akkor is egyedül érzik magukat, de ismételten csak azt kell írnom, nagyobb részt totálisan egyedül vannak. Senki sem foglalkozik velük, és - mint fentebb írtam - ez nem feltétlenül az ő hibájuk... megtettek mindent, hogy a körülményeken változtassanak, hogy a megváltoztathatatlant megváltoztassák, és nem sikerült nekik, mert a Sors - valamilyen érthetetlen mód - kegyetlen volt hozzájuk. Elfogyott a lelkierejük, és már képtelenek tovább küzdeni ezzel a kegyetlen világgal szemben. Ez nem szégyen. Ez szomorú.


Nem az ő hibájuk. A legnagyobb segítség egy segítő kéz volna, ami felemeli a padlóról őket, átkarolja az ember és azt mondja: "Minden rendben lesz. Segítek. Nem vagy egyedül."


Összegezve: én úgy gondolom, az Öngyilkos ember egyedül van, megtett mindent, ami tőle telt és elfogyott az ereje. Olyan szinten, hogy már élni sincs ereje.


De ez csak az én személyes véleményem... függetlenül attól, hogy ugyan meghallgatom mások véleményét is, megváltoztatni nem lehet.

2016. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Hatosnak: Ezekről az emberekről sokszor nem is tudja a környezete, hogy mi jár a fejében.

Példa: kollégám fiát otthagyta a menyasszonya, ez megesik rengeteg emberrel, erre ő leugrik egy sokemeletes ház tetejéről, pedig szerető család veszi körül. Vagy tanárnő akit mindenki szeret, a gyerekek rajongva szeretik, aktuális családi problémák miatt kiugrik az ötödikről. Mindkét esetben sokkal jobb megoldások is lehettek volna mint az ugrás. Biztos vagyok benne, ha nem haltak volna meg (mivel ismertem őket), néhány év múlva maguk is helytelenítenék ezt a megoldást. Sőt ha valakivel nyíltan beszéltek volna ezekről a gondokról, el sem jutottak volna idáig szerintem.

2016. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ebből a szempontból teljesen igazat adok neked.


Erre azt tudom neked csak felelni: mindenkinek a saját problémája a legfontosabb, és ezért senkit sem hibáztathatunk, ugyanis (sajnos) ez a természetes.


Plusz kiegészítés: mindenki máshogyan éli meg a problémáit, így lehet, egy radír elvesztése felér valakinek egy családi problémával (tudom, nem szép dolog ilyen kis dolgot összehasonlítani egy komoly dologgal, de gondolom érted, mire gondolok).


Sajnálom az ismerőseidet, nyugodjanak békében.

2016. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

CSAK akkor gyilkosság, ha a saját életed nem a saját tulajdonod, hanem valakinek a tulajdona vagy! Akkor pedig rabszolga vagy, csak szólok.

Te így sorolod be magad?


Ami pedig a hozzáállást illeti: szinte minden ilyen ember megváltozott tudatállapotban van, és ilyenkor nehéz racionálisan dönteni. Másképp kell megítélni, mint amikor valaki józanul dönt.

2016. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
Fainlifenak: Én nem kicsinyeletem le a problémájukat, sajnálom, ha nem voltam elég érthető. Csak azt mondtam, hogy ezek a problémák idővel rendeződtek volna, és nem ez a jó megoldás, mert nem csak a saját, de a környezete életét is teljesen tönkreteszi. Mindkét család tönkrement, az öngyilkosok meghaltak, de a többiek örökre idegroncsok maradtak. Talán ezt ők sem akarták, azok is minta meghaltak volna, szenvednek amíg csak élnek. Vagy legyen mindenki öngyilkos?
2016. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!