Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Háztartásbeli feladatmegosztás?

Háztartásbeli feladatmegosztás?

Figyelt kérdés
Szerintem: nő és férfi együtt élnek, együtt csinálják a házimunkát. Akkor is, ha a nő otthon van a babájával. A baba kel éjjel így az is közös. Attól, hogy a nő nem jár el dolgozni, ez a munkahelye neki is és mindkét félnek jár az alvás. Mert, ha visszamegy a nő dolgozni, minden a nyakába szakad. Ez van a mi párkapcsolatunkban. Munkamegosztás. Mégis sok nő ismerős szerint ez csak az én dolgom lenne.
2018. febr. 1. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mit foglalkozol másokkal? Le kell tojni. Mindenki úgy csinál magából cselédet, ahogy akar.
2018. febr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Mit kell a nőknek ezen rzgózni? Te szültél egy olyan embernek, akunek ez nem természetes, és elvileg igy is bevállaltad...
2018. febr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Melyik részét nem érted második?

Mondtam, hogy munkamegosztás van nálunk.

2018. febr. 1. 09:09
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
A sok nő ismerősöd csicska.
2018. febr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Két emberen múlnak a dolgok s csak irigyek a többiek, mert egy f@tverőt fogtak ki, aki elvégezte állati dolgát s többet nem akar tenni.

Mit kell problémáznod...örülj.

2018. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Még hány topikban teszed fel ezt a kérdést? https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Látom, most is nagyon dolgozol a "munkahelyeden".

2018. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lenne igazán fair, ha mindig az csinálná meg a házimunkát, aki jobban ráér. Ha otthon lennék a babámmal, akkor nem csak a házimunka felét csinálnám meg és nem várnám haza a páromat, hogy megcsinálja a másik felét az egész napi munka után, csak hogy nemek közötti egyenlőség legyen. Nyilván más lenne a helyzet, ha én is dolgoznék, és nyilván a páromtól várnám, hogy takarítson ki, ha mondjuk én dolgozom és ő nem. De persze mindenki úgy csinálja a dolgot, ahogy neki jó.
2018. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%
Mit hőzöngsz kerdező? Ha nalatok munkamegisztás van, akkor mi a kerdeseed? Ennyire ne unatkozz mar, plane ne provokalj...
2018. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden pár úgy osztja be a feladatot egymás között, ahogy mindkettejüknek megfelel. Amíg kicsi a baba, természetes, hogy az anya többet foglalkozik a picivel, de pl. amikor a férfi elmegy dolgozni, a nő pedig otthon marad a gyerekkel, akkor a nő is meg tud (és igazából meg is kell) csinálni sok mindent. Persze, arra gondolok, amikor épp alszik a baba. Amikor hazaér a pasi, este segíthet a takarításban, fürdetésben, altatásban, hogy az anyukának is legyen egy kis szusszanásnyi ideje. Miután nagyobb lett a gyerek, akkor is el kell végezni ezeket a feladatokat, de nagyobb önállósággal eljátszik egyedül, ha a szülőknek dolga van. Nem viszem végig ezt a gondolatmenetet, a lényeg, hogy úgy kell beosztani az időt, ami mindenki számára többé-kevésbé megfelelő. Olyan soha nem lesz, hogy tökéletes idő- és munkabeosztás. Túl sok teendő jut egy napra (amúgy is, nem egy kisbabával), ami nem fér bele 24 órába, hiszen ebből aludnunk kell valamennyit, baba mellett 8 óránál jóval kevesebbet sikerül. De mindenkinek türelmesnek és segítőkésznek kellene lennie ahhoz, hogy a párkapcsolat/gyereknevelés jól működjön. A hozzáállástól függ minden.
2018. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!