Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből telik rá?

Miből telik rá?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem szeretek mások zsebében nyúlkálni de régóta foglalkoztat egy olyan kérdés ,hogy 20 de inkább 25-30 évesen miből telik sokaknak családi házra? Győrben lakom és ismerőseim miatt gyakran járok a szomszédos falvakban és eszméletlen hogy kb minden hónapban új házat építtetnek . De ha nem is építtetnek másnem vesznek. Elhiszem hogy hitelre sokan vesznek de csak nem mindenki. 21 éves létemre elég régóta szeretnék házat és a buli helyett inkább ez foglalkoztat de egyszerűen nem akarok 40 éves koromig gyűjtögetni a ház árát ha egyáltalán addig meglenne. Akinek akár fiatalabb korában sikerült házat vennie gazdag szülők vagy öröklés esetleg illegális dolgok nélkül az legyen szíves ossza meg velem a "titkát" . Egyébként úgy hallottam a lakás hitel sokkal jobban megéri mint amúgy az összes töbni hitel. Ebből mi igaz?
2018. febr. 4. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok vállalkozó. Nagy a szülői ház és jó a viszonyunk így feleslegesnek érzem hogy saját házra költsek pedig már én is vehetnék családi házat. Felénk vidéken 6-7 millióból már lehet venni egész vállalhatót (van olcsóbb is de azért nekem magasabb az igényem). 14 millióért meg már kész palotát találtam itt a szomszédban. Ha valakinek ilyen célja van és nem veri el a pénzt akkor hamar összejön, főleg ha nem minimálbérért dolgozik. A többieknek meg marad anyuci apuci meg a hitel. Tényleg vannak egész kedvezőek de erről nem sokat tudok. Én nem bírnám elviselni a gondolatot hogy egy olyan házban élek ami még sokáig nem az enyém mert nincs kifizetve
2018. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Na ez engem is érdekelne. Keresek itt 240K nettót, amiből havi szinten legalább 100K-t meg tudok takarítani, de hogy ebből nekem mikor lesz saját házam, azt nem tudom.


24/F

2018. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó fizetés, sok munka év. Ismerösőm 16 évesen már diák munkára járt minden pénzt félre rakott. Mindig dolgozott és 22 évesen házat vett
2018. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló milyen vállalkozó vagy? Merre fele laksz? Itt felénk 6-7 millió a telek ára. 15 millióért pedig csak ősrégi ház van ami legalább 50 éves
2018. febr. 4. 21:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sok ember kap támogatást a szüleitől.

Ismerőseim is jönnek vissza Angliából, es.építik a hazat.... ezer módja van...

2018. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es, szerintem jobb ha a sajat hazad fizeted mint az alberlet ami teljes kuka igy a lakas haz viszont egyre jobban a “tied”.. De amig en is otthon laktam a nagy csaladi hazban enis ilyeneket gondoltam. :D jo is volt a gyerekkor...


En nem latom azt, hogy 25-30 evesek vennenek hazakat. Sőt. Egesz korosztalyom itt sinylodik jobbra balra :D A fele banda még otthon lakik a masik fele vagy tobbed magaval vagy alberletben lakik.. (Bp).

2018. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó családi háttér,hitel vagy magas jövedelem,vagy ezek kombinációja nélkül nem igen lehetséges házat venni vagy építeni huszonévesen.


Ami válasz lehet a kérdésedre:


Fiatal házasoknál már játszik pl a CSOK,amiről már biztos hallottál.


Vagy akár te is fizethetsz Fundamenta lakás takarékot.

Fizetsz havonta egy adott összeget x évig,amire kamat is jár,aztán mikor lejár kiveheted a pénzt és ha szeretnél ezen felül vehetsz fel hozzá kedvezményes hitelt is.


Mikor én néztem,azt írta az online kalkulátor,ha havonta 40 ezret fizetnék(ez a max összeg) kicsit több mint 6 évig,akkor 9 milliót vehetnék ki.Kezdetnek az már nem rossz.

Ha érdekel olvass utána ennek.

2018. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 belátom igazad van! Ha így nézem a dolgot akkor valóban érdemesebb a saját házra fizetni mint albérletre ami soha nem lesz az enyém. De ez a lehetőség fel se merült bennem mást viszont érinthet.
2018. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem eszem ágában nincsen saját áhzba menni.


Pénzem lett volna + hitel egyre, de még jó, hogy nem vettem, mert tavaly költöztem külföldre.

Amúgy is, feleslegesnek tarom hitelt felvenni, jó esetben 30 év, mire lejár, akkor meg már megint csak ketten élünk a férjjel, vagy egyedül, a rezsi sok, 3-4 szoba felesleges két embernek.

Röghöz köt, ha költözöl, bukod az árát, most eladni sem tudod jó áron, és kiadni sem 100+ km-ről.

Ráadásul a hitelt fizetni kell mindenképp, meg mindig van rajt mit csinálni.


Élek albérletben inkább, keresünk 9000 frankot ketten, abból 2000 max. a lakás, a többiből meg utazunk, élünk, mászkálunk, nem a hiteleket nyögjük ki tudja, hány évig.


28n

2018. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok kölcsön és másodállás mellett azért összehozható a dolog, ha éppen nem vágtat az infláció. Na meg ott a szocpol.
2018. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!