Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Karrier, vagy barátnő?

Karrier, vagy barátnő?

Figyelt kérdés

Pár éve jutottam el arra kívánatos pontra, hogy jött életem lehetősége, amivel nem is egy, hanem két, általam imádott országba adódott lehetőségem élni (az első országban egy éves fix szerződéssel, míg a másodikban jelenleg is élek). Nos, mikor ezt az akkori barátnőmnek (3 éve voltunk együtt, még egyetem első évében kerültünk össze) előadtam, nem örült neki, mert neki esze ágában se volt jönni velem ki oda. Mondta, hogy vagy ő, vagy ez az ajánlat...

Nos, mint felvezetésből látszik, utóbbit választottam :D


Azóta se érzem, hogy megbántam volna (s nem is haragszom rá... mindkettőnk részéről 'ultimátum' lett volna a dolog: ő az akaratom ellenére akart ott tartani, én meg az akarata ellenére akartam, hogy jöjjön velem), de múlt héten a facebook messenger random feldobta őt, mint 'őt ismered?' opció (imádom amúgy ezt a dolgát a facebooknak, hogy általam letiltott embereket is feldob :D), így ránéztem az adatlapjára, s azt láttam, hogy el van már jegyezve egyik volt évfolyamtársa által, s most született nem rég a gyerekük.

Míg én, bár életem lehetőségét élem, de jó ideje egyedül (az előző ország béli fix szerződésem alatt volt egy rövid kapcsolatom, de az inkább futó, azóta se volt semmi komoly), addig azt látom, hogy ő ugyan ott lakik, a gyerekével, aki az én gyerekem is lehetett volna, s a vőlegényével, aki én is lehetnék... (persze már nincsenek érzéseim felé, szakítás után nem sokkal már nem éreztem, csak nosztalgiát, de azért ilyenkor az ember csak elgondolkodik).


Jól döntöttem anno? Tudom, hogy abból a szempontból 'önző' volt, hogy az álmaim választottam helyette, de az is ugyan úgy önzés lett volna tőle, ha ő meg arra kér, hogy maradjak ott, s válasszam az ő hely-preferenciáját az én álmaim helyett.

S ti hogy döntöttetek volna?


2018. febr. 5. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól döntöttél. Punci van másik, gyereket is tudsz csinálni bárkinek.
2018. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem bánod a szakítást, akkor jól döntöttél.. Ilyen helyzetben én is az álmaim választottam volna.
2018. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól döntöttél. Sokkal nehezebb helyzet volna, ha álmaid lehetősége és álmaid nője között kellett volna választanod, ember legyen a a talpán, aki olyankor hideg fejjel képes gondolkodni és mérlegelni és esetleg olyan megoldást találni, ami mindkét félnek megfelel (nem voltam még ilyen helyzetben, de nehezen gondolnám, hogy ilyenkor létezik "arany középút").

De ahogy az exedről írtál és hogy egész hamar túlléptél rajta, egyértelműen a számodra jobb opciót választottad.

2018. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól.


A kedvesem ugyanilyen helyzetben volt, ő is a szakítást választotta - amúgy sem voltak már túl "jól".

Eltelt majdnem három év, nemsokkal költözés után találkoztunk, és kicsit több, mint egy éve összeköltöztünk.

2018. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttél, kivéve, ha ez a lány különleges volt számodra, emberileg kivételesen értékes, és jó kapcsolatod volt vele. Az írásodból mondjuk nem ez derül ki (mármint, hogy annyira fontos lett volna számodra), szóval valószínűleg jól döntöttél.
2018. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fontosnak fontos volt, meg sokáig hittem, hogy ő tényleg nagy része lehet az életemnek, de nagyon mások voltunk. Én a kalandvágyó, felfedező, nagy tervekkel, ő a 'lesz az majd valahogy' féle, aki már a szülőfalujából/városából is szájat húzva lépett ki, mert 'idegen világ'.


Én is így gondoltam, hogy jól döntöttem, csak ugye ilyeneket látva azért a biológia csak elkezdi az agyat vájkálni :)

Válaszokat köszönöm

2018. febr. 5. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem a kérdésed "lényegét".


Írásodból az derül ki, hogy nem volt számodra olyan nagyon fontos a lány. Akkor alap, hogy jól döntöttél. :)

2018. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nőből rengeteg van, majdnem mindegyik ugyanolyan.

Ígéretes lehetőségből kevesebb.

Szerintem is jól döntöttél

2018. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!