Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha utálok élni, de...

Mit tegyek ha utálok élni, de nem merek öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés
Tényleg gyűlölöm az életet. Nincsenek barátaim, sosem volt és a külsőm miatt nem is lesz olyan barátnőm, akihez vonzódnék. Utálom az egyetemet emiatt nem is lesz diplomám csak az időd húzom, és mivel nem lesz diplomám jó sok adósság is a fejemre fog hullani (1,5 millió). Haverok hiányában nem járok szórakozni, mindenhol feszült vagyok és alig várom, hogy hazaérjek, de mostanában már itthon is sz**ul érzem magamat. Fáj a hátam, zsibbadnak a végtagjaim, de ha lepihenek nem bírok aludni, mert folyton a szívdobogásomat érzem. Borzasztó nehezen veszem rá magamat az alvásra, sokszor fél 2-kor alszok el, másnap meg 11-kor kelek, ha nincs órám délelőtt. Tehát gyűlölöm az életemet, legszívesebben öngyilkos lennék, de ha meg az azzal járó fájdalomra és ismeretlenre gondolok kiráz a hideg, szóval sosem tudnám megtenni, inkább szenvedek és kínlódok. Azt sem tudom meddig fogok élni, hogy mennyi van hátra (most vagyok 23). Beteg nem vagyok, de akkor elképzelhető, hogy 60 éves koromig így fogok élni? Bár kötve hiszem, ugyanis még nincs is munkám. Mit kellene tennem, hogy elviselhető legyen az életem?

2016. nov. 21. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Ki tette ilyenné az életed? Ki akadályozott meg, hogy normális életet élj?
2016. nov. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Változtass!
2016. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehetetlen változtatni. Ki kell hoznod az életedből a legtöbbet. Értem én, hogy nem egyszerű, nekem is voltak mélypontjaim, de megéri küzdeni azért, hogy jobban legyél. Ha van kedved beszélgetni, írj nyugodtan!
2016. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Depressziós vagy, és ez gyógyítható. Fiatal vagy még, rengeteget kihozhatsz az életedből. Nekem se voltak egy időben barátaim, aztán lettek. Nem volt pénzem, most van. Depressziós voltam és pánikbeteg, de jártam pszichiáterhez és kigyógyított. Mindent rendbe lehet hozni.
2016. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Kamu!

Itt a bizonyíték:

"külsőm miatt nem is lesz olyan barátnőm, akihez vonzódnék."

Egyetemista létedre tudnod kéne, hogy vonzódásod NEM A TE külsőd határozza meg!

Quasimodo is érzett vonzalmat!

2016. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
60%
Szia! Láttam a kérdésedet és egyből úgy éreztem válaszolnom kell. Hasonló cipőben jártam és néha még ma is rosszul érzem magam. Én 21 éves vagyok, idén végeztem az egyetemmel,de még nem sikerült munkát szereznem. Ez folyamatosan idegesített,annyira, hogy nem tudtam aludni, állandóan feszült voltam és ezáltal ellenséges másokkal is, így elvesztettem egy-két embert . Lehet butaságnak fog hangzani, de egy nap jött egy gondolat: egyszer élek, istenem még csak 21 vagyok előttem az élet. Elkezdtem keresni a lehetőségeket, minden nap felépíteni önmagamat. Elég lassú folyamat, de ma jelenleg ott tartok, hogy ha valami rossz dolog történik nem kezdek el szomorkodni, hanem inkább átformálom a gondolataimat pozitív irányba. Szerintem nem kellene ennyire a jövőn gondolkoznod!Előtted az élet!A barátokat illetően az egyetem adja a legnagyobb lehetőségeket. Rengeteg dolgot csinálhatsz, kipróbálhatsz: én pl. egyszer gondoltam egyet és kiléptem a komfortzónámból, elmenemt kocsmatúrára olyan emberekkel,akiket előtte 2 nappal ismertem meg, nagyon jól éreztem magam és barátok lettünk. Vagy ott van a sport, én a futást választottam, ami nem csak hogy az összes feszültségemet levezette, de így is szereztem egy futótársat,akivel szintén barátok lettünk. De ha elmész egy edzőterembe ott is találsz nagyon sok embert,akik odamennek hozzád segíteni, ezáltal pedig beszélgetni kezdtek. Látod egyszerű barátokat szerezni,csak hinned kell benne és magadban is! És mindig csak pozitívan. Lehet legyintesz ezekre a dolgokra, hisz én is ezt tettem, amikor még a csapból is ez folyt, hogy "gondolkozz pozitívan", "higgy abban,amit szeretnél és megvalósul, hiszen a gondolataidnak ereje van", ezért kipróbáltam és basszus azt kell,hogy mondjam tényleg működik. Ahogy az is,hogy elfogadtam, kellenek a megerősítések és az önbiztatások. Rengeteget tudnék még mesélni, de hidd el, az életedet csak te formálod!És, ha úgy döntesz, már pedig igenis megmutatod magadnak (annak az énednek,aki ezeket írta) egészen biztos látni fogod,hogy van értelme az életednek és minden másnak is,amit csinálsz vagy éppen gondolsz!
2016. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Egyetemista létedre tudnod kéne, hogy vonzódásod NEM A TE külsőd határozza meg! "

---

Te meg megtanulhatnál szöveget értelmezni. :D

A külsőm az oka, hogy sosem lesz OLYAN barátnőm, aki nekem tetszik, vagyis AKIHEZ vonzódok.

2016. nov. 21. 21:46
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
A rasszistáknak,előítéleteseknek kell öngyilkosnak lenniük,mert rossz emberek.
2016. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%

Kezdj el sportolni rendszeresen valamit! Akkor megjön az önbizalmad és az emberek is másképp állnak ahhoz aki erős fizikummal rendelkezik(sajnos a többség így ítéli meg a másikat)!Ezen kívül a közérzeted is javul!!!!!!!!!!!!!Nem is akár hogyan.A testépítés nagyon jó ilyen szempontból!!!!Nem csak annyiból áll hogy emelgeted a súlyokat...hanem arról is hogy edzed erősíted magad a világ dolgaival szemben.



...ha szeretsz olvasni ezt ajánlom:

[link]

2016. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Blade Bone ***** válasza:
23%
Nincs barátnőd? Nem is lesz mert csúnya vagy? Ajjaj, ezt nevezem porszemnek a gépezetben... Láttad a negyven éves szüzet? Majd akkor sírj, ha te leszel a hatvan éves. A többi problémád is egy vicc, de csak mert nem veszed a kezedbe az irányítást. Azt már tudod, hogy nem válik előnyödre az egyetem, és azt is, hogy sok lesz az adósság. Akkor? Mi is a teendő? Hát először is valami terv félével csak elő tudsz rukkolni, hiszen már nem szárad rajtad a tojáshéj, nem kell egy egész lépcsősort felhúznod magad előtt, elég, hacsak a lábad előtt lévő dolgokra ( gondokra ) koncentrállsz egyenlőre. Pl Az Iskola...
2016. nov. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!