Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem azt, hogy túlkoros, egzisztencia nélküli huszonévesként semmi esélyem a korombeli csajoknál?

Figyelt kérdés
24 vagyok és még mindig egyetemre járok (még 1,5-2 évig ha minden jól alakul), miközben sosem dolgoztam még normális munkahelyen (a pakolgatós diákmunka nem számít annak). Autóm és saját lakásom sincs, hiszen a szüleimmel élek. Jogsim van, de benzinre nincs pénzem ezért nem használom a szüleim kocsiját. Mindenhova kerékpárral vagy tömegközlekedéssel járok, miközben azt látom, hogy tőlem 1-2 évvel fiatalabb kiscsajok is már a másoddiplomájukat csinálják, multicégeknél dolgoznak, külön élnek a párjukkal és több milliós kocsival járnak mindenhova (vagyis van egzisztenciájuk). Az ilyen csajoknak a pasijuk is hasonló kaliberű: Időben végzett, már egyetem mellett dolgozó mérnök/programozó/közgazdász pasik, akiknek már stabil karrierjük van és prémium autóval járnak munkába vagy a barátnőjükkel külföldre lazulni/nyaralni. Mondhatom, hogy lúzer vagyok, mert szakmám van, de sosem dolgoztam benne (szóval 0 tapasztalatom van), nyelvtudásom egy középfokú angolban merül ki, amit nagy nehezen tudtam megszerezni. Ezek pedig lehetetlenné teszik, hogy egy gyakornoki munkára felvegyenek. Azt már meg sem említem, hogy az alkatom sem éppen vonzó és férfias. Mivel a megoldás csakis közhelyszerű tanácsokban merülne ki (képezd magad), amivel én is tisztában vagyok csak a képességeim korlátozottak, így elsősorban inkább hasonló cipőben lévő srácok véleményére lennék kíváncsi, hogy ők hogy élik meg ezt a helyzetet.

2017. nov. 3. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló dolgok miatt aggódom, igaz igyekszem elérni, hogy a helyzetem javuljon, de sokszor az az érzésem, hogy ezt a dolgot már lekéstem. Fél év múlva talán elkezdhetek ismerkedni, de úgy érzem, már minden korombeli (24-26) nőnek aki jobb jellemű és nincs valami extrém negatív külső tulajdonsága - ők már mind "elkeltek" e téren és esélytelen az egész dolog. Nagyon szomorú erre gondolni.
2017. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miután sok egyetemistának van barátnője, és nem minden 24 éves lány jár drága kocsikkal és dolgozik multi cégeknél, úgy gondolom, nem ezzel van a baj. De könnyű erre fogni.
2017. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2: Csak azok az egyetemisták tőlem 2-3-4 évvel fiatalabbak és a többségének már van sikerélménye és azáltal jövőképe. Sokan már másodévesként dolgoznak a szakmájukban (informatikus/gazdasági területen) én pedig még a szakdolgozatomat sem kezdtem el.
2017. nov. 3. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Egzisztencia, rinya, drága autó, egzisztencia, pénz, rinya, multicég, saját lakás, rinya, egzisztencia.

Nőj fel!

2017. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 28 leszek, mire olyan helyen dolgozhatok majd, ahol keresek is annyit, amennyiből már kellemesebb élni (nem luxus, csak jobb lesz, mint most), addig is próbálkozom javítani a többi dolgon, remélem sikerülni fog. Csak 28 évesen még reménytelenebb lesz, mint most. Már most is annak érzem.
2017. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
29 éves nő vagyok. Albérletben élet többed magammal. Nincs autóm, sem kapcsolatom. Lúzernek érzem magam.
2017. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

24 az manapság nem kirívó. 27 éves egyetemistaként sem láttam komoly hátrányát. Persze páran elkönyveltek lúzernek az időre elvégzett diplomájukkal, most meg 150 nettót keresve csorgatják a nyálukat. Ilyenek miatt ne bánkódj.


Lehetőleg ne kreálj magadnak koncepciókat, mert hülye lenne egy nő nem autóval járni, ha van a barátjának, de kevesen fognak csak azért lepattintani, mert nincs. Mai napig bkv-val járok, még egy kinézett lánynak se derogált felszállni a buszra és elmenni a randi helyszínére.

2017. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Túlkoros? Hova akartok nagyok lenni úgy, hogy jóformán most fejezi be a többség leghamarabb az egyetemet? Nőjj már fel, komolyan, a szakomon az emberek fele maga keresi a pénzt az albérletre és a kajára, és nem sok marad ezek mellett, főleg, hogy nem tudnak teljes munkaidőben dolgozni. És nem minden szülő tol házat a gyerek alá.


Nyilván kell a jövőre gondolni, kell azzal számolni, hogy hogyan és miből élsz meg, és hol fogsz lakni, és nem, normális embernek nem fér a képére, hogy 25-30 évesen a szülei lássák el csak és kizárólag, de tudom, mert benne vagyok én is, és érzem, hogy marha nehéz elindulni. Nem, nem két nap. És nem, nem megy úgy, hogy 2-3 zh-t írsz minden héten, vagy két szakot pörgetsz. Sokan vannak ezzel is így, rengetegen mennek orvosi vagy műszaki pályára, és az nem olyan, hogy van heti 5-6 órád, és pá. Szorgalmas vagyok, igyekszem, 4 fölött volt mindig az átlagom, nem mondhatja senki, hogy lusta vagyok ehhez az egészhez, de egyszerűen egyedül tényleg nehéz az ilyesmi, és biztosan lehetséges, de nem tudom hibáztatni azt, aki nem tart még ott az életében 24 évesen, hogy a saját, külön lakásába érjen haza, amin nincs hitel sem, és a saját kocsijával robogjon, amit ő tankol.


Van esélyed, csak ki kellene kicsit nyitnod a szemeidet, és kihúzni a fejed a fenekedből. Ha megtehetném, hogy saját keresetem meg mindenem legyen az egyetem mellett, és mindenem meglenne, akkor sem érdekelne, hogy a párom hol tart épp. Mire családunk lesz, kapja magát össze és képes legyen ellátni a családot, akkor is, ha az egyik fél kiesik ideiglenesen a melóból. Ennyi. De itt még szó sincs ilyesmiről. Arra figyelj, ami számodra érték (számomra a tudás az, és ha már megtehetem, hogy itthon lógassam a valagam és inkább tanuljak, akkor nem fogom játszani a felnőttet, hanem tanulok, ameddig tudok, és ameddig az állam engedi), és következetesen cselekedj. Ha neked nem érték az, hogy valaki akármilyen munkával ismerős ismerősének ismerőse segítségével, meg a párja által be lett juttatva egy kényelmes életbe, akkor ne az után sóvárogj. Nekem sem fáj, ha valakinek a szülei vettek lakást, mert másképp akarom megoldani, és úgy érzem, a saját elképzeléseimmel összhangban élek jelenleg. És ilyen párt is keresek.


(Hozzáteszem, nekem is húzta már fogát srác azért, mert itthon lakok, és juj, akkor be kellene mutatnom a szüleimnek, ha akarna valamit... Ja, igen. És? Kell a fäsznak egy olyan ember, aki azért rinyál, mert nem kettesben vagyunk a lakásban. Elég egyértelmű, miért nem akar valaki megismerkedni az ember szüleivel, csak berontani a szobába...)

2017. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

En pedig most kezdtem az egyetemet.24 eves srac vok. Csajom sosem lesz,meg semmi sem. Nem is kell,mert nincs semmi esslyem.

De nezd a jo oldalat a penzt amit keresel magadra koltheted,es nem a csajodra.

2017. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!