Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyek érzékeny...

Hogyan ne legyek érzékeny (túl érzékeny)?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon érzékeny vagyok és könnyen megbántódom.

Mindent a szívemre veszek és ha viccelnek velem azt is komolyan veszem.

Az a legrosszabb mikor a munkában elmondják, hogy mit csináltam rosszul és ez rosszul esik aztán majdnem elsírom magam. (persze tartom magam mások előtt nem szoktam)

Szeretnék keményebb lenni és nem érzékenynek lenni.



23/L


2018. febr. 5. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Átérzem ezt.. én is érzékeny vagyok.
2018. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell keménynek lenned erőltetetten, nem lesz az sem jó, próbáltam én is, csak lelkiismeret-furdalás lesz a vége. Az, hogy érzékeny*** vagy nem egy rossz dolog, csak a processzen/felfogáson kell változtatnod, hogy ne éljél meg mindent támadásnak. Én nagyjából belőttem oda, hogy poénnak veszem fel a dolgokat. Persze ez nem fog menni egyik napról a másikra, de szépen lassan meg fog ez változni, ha te is akarod! :]


***Ha visszafelé is ilyen vagy, akkor tud az szimpi lenni akik ezt tudják értékelni. Értem ezalatt, hogy kedves vagy, empatikus, gondoskodó, érdekelnek mások érzései és ha valakinek mondjuk rossz kedve van (baráti körből, család, esetleg akivel jóban vagy munkatárs), akkor megpróbálod felvidítani vagy beszélni vele. Ezen viszont ne változtass, ha ilyen vagy. Inkább azon amit feljebb írtam. :) (Én is ilyen vagyok :P )


39F

2018. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez pontosan ugyanabból ered, mint mikor az ember tapasztalatlan fiatalként megy az első randijára. Sokan leblokkolnak. Valójában egy szégyenérzet is társul ehhez, hogy lecsesztek valamiért.


A megoldás is pontosan ugyanaz, mint a randi esetén.

Készülj fel előre bizonyos szituációkra, hogy mit fogsz válaszolni. Ha egy ugratásra viccesen tudsz reagálni akkor Te leszel a menő. Ha ilyenkor begubózol akkor rajtad röhög mindenki.


Mondj egy olyat szitut amit viccesen mondtak, de te megsértődtél...


A gyors válasz tanulható...

Nekem nagyon bevált az, ha olyan választ adok amire senki sem számít és ez lehet olyan tartalmú is amiről mindenki tudja, hogy nem igaz (füllentés) , de ettől lesz jó fej a dolog és nem azt fogod érezni, hogy égsz valamiért, hanem azt, hogy kedvelnek a hallgatóid.

2018. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!