Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus lenne a megoldás?

A pszichológus lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Körülbelül 3 évig "éltem" egy olyan barátságban, ahol a másik fél - jobb szó híján - lelki terrorban tartott. Mindig én voltam a rossz, rám volt megsértődve, mindig a másik fél volt a legjobb, folyamatosan viccelődött rajtam, miután elballagott (egy iskolába jártunk) időre kellett fent lennem az interneten, hogy beszéljünk, és hívogatott a városba. A két véglet voltunk; ő egy tipikus lázadó, nagyszájú rossz tanuló, én pedig a csendes, könyvtárban ülő típus. A szüleim sem igazán kedvelték őt, így nem is engedtek vele sokat együtt lenni. Amikor megláttam az SMS-t, hogy azt kérdezi, ráérek-e bent lógni a városban, a gyomrom összeugrott, mert tudtam, hogy ezt is le fogom mondani, amiből pedig vitatkozás, lehordás lesz.

Ennek a kapcsolatnak másfél éve (nagy négyezren) véget vetettem, de azt hiszem, a hatását a mai napig érzem. Ha valahova hívnak a barátaim, bűntudatom lesz, rossz érzésem van, és valamiféle indokkal mindig lemondom, különösen, ha ottalvásról is szó van. Azt is érzem, hogy nem vagyok közéjük való, jobban elvannak ők nélkülem, és ez is szerepet játszik abban, hogy elutasítom a meghívást. Ha ezt elmondom valakinek, megkapom, hogy azért nem nyitok, mert nem is akarok, így lassan megtanultam, hogy az ilyen dolgokról senkinek sem szabad mesélni, mert úgysem értik.

Ez tényleg a múltnak köszönhető? Érdemes lenne felkeresnem egy pszichológust? A válaszokat előre is köszönöm. :)


2016. dec. 11. 21:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Akartam mondani, nagy nehezen* :)
2016. dec. 11. 21:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szükséges pszchológushoz menned, leküzdötted a fő problémát. Amúgy nem értem, hogyan engedték a szüleid ezt a "barátságot". Azt javaslom, próbáld megtalálni azt a társaságot, amellyel jól érzed magad. Tudom, nem könnyű. A fekvehányós gruppenszexes bulikat kihagyhatod, az nem a te világod, de ha mindig csak a könyvtárban üldögélsz, nagyon magányos leszel egy idő után.
2016. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg nem enyhülnének ezek az érzések idővel, akkor lehet érdemes lenne felkeresni egyet bár szerintem felesleges. Az lenne a legjobb ha olyan barátnőd vagy barátod esetleg ismerősöd lenne akivel ezt megtudnád beszélni és támogatna. Magyarul nem pszichológus kell neked hanem egy "jó barát"..

Legalábbis szerintem

2016. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Magad is túlleszel ezen, legfeljebb a pszichológus jó pénzért mondja majd meg neked ezt, hiszen a problémáit az ember csak saját maga tudja megoldani. Ez a volt barátod nyilván egy pszichopata személyiség volt, aki szinte beléd szuggerálta az ő akaratát, te pedig annyira vágytál valami kapcsolatra, hogy minden gyenge ellenérzésed dacára belementél egy egyoldalú viszonyba, ahol a másik fél lényegében kihasznált téged. Örülj, hogy megszabadultál tőle. Ez csak erősíti a személyiséged, de ne billenj át a teljes visszautasítás oldalára minden elkövetkező kapcsolatfelvételnél. Csak légy körültekintő és óvatos.
2016. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Egy (jó) barát tényleg nem ártana... :)
2016. dec. 11. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Feltudom ajánlani azt, hogy beszélgessünk...szívesen meghallgatlak ha szeretnéd...gyakran csinálok ilyet itt gyakorin. Szóval ha gondolod csak írj nekem nyugodtan :)
2016. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!