Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Barátnőként mit tennél?

Barátnőként mit tennél?

Figyelt kérdés

Adott két barátnő. Az egyikük "A", már házas, épp a gyereket tervezgetik. Van jól fizető állás, több autó, van családi ház. A másik barátnő "B", egyedül van, nincs jól fizető állás, nincs autó.


"A" állandóan arról mesél "B"-nek, hogy milyen jó az autója, milyen nagy tervei vannak (még nagyobb ház, gyerekek, stb.), milyen jó a férje, stb. "A"-t nem nagyon érdekli, hogy "B"-vel mi van, de azért jól esik, ha valakinek elmondhatja, mi van vele.


Mit tennétek "B" helyében? Mert amint "B" elkezd mesélni magáról, "A" kb. 3 mondatot engedélyez, és máris visszatér "B" szuper életéhez a beszélgetés.


"B"-nek viszont már kezd kicsit sok lenni ez az egyirányú kapcsolat. Viszont egyedül van, valahogy úgy alakult az élete, hogy nem talált igazi barátra, barátnőre.


Megtartanátok "A"-t "B" helyében?


2018. febr. 18. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennél jobban nem tudtad volna túlbonyolítani? Vagy te és a barátnőd. Ez egy névtelen oldal, ezzel is ugyanannyit árultál volna el mint "A" meg "B" vel.

Egyébként Utálom az ilyen "barátokat" akik csak kérkedni akarnak. Mert nem vagyok irigy, örülök mások sikerének, de ne akarja hogy minden csak róla szóljon. Ő csak magával foglalkozik

2018. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hol vannak itt barátnők?
2018. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát őszintén szólva nemtudom.

Viszont ez a történet nálunk is megvan, ahol én vagyok az "A", de nekem nincs szívem fájdítani "B" barátnőm szívét, hogy a sikereimmel traktálom. Általában a közös témánk az érdeklődési körünk körül forog, illetve ha van problémám azt megosztom vele. Nyilván vannak dolgok, amiket nem rejthetek véka alá, ha új autó vagy szuper nyaralásnak látok elébe, de finoman közlöm, mintegy mellékes infót (nehogy a titkolózás miatt is rossz érzés legyen benne), és inkább más témákról beszélgetünk.

Viszont a te helyzeted más, ha a barátnő nem érzi, mit és hogy, akkor beszélj vele erről őszintén mielőtt ágyőt intessz, hátha tényleg csak nem gondolt eddig bele, hogy neked ez rossz, és belátja illetve változtat. Ha pedig nem, akkor tudod, hogy nem is igazi barát, és lassan leépítheted.

Én azt vallom ha egy ajtó bezárul, kinyílik egy másik, ezt többször bizonyította az élet, mert a szükség meghozza az eredményt.

Szerintem bizakodóan és őszinte szívvel vállald amire vágysz, akkor sosem érhet nagy baj. :)

2018. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

bocs, ha túl bonyolult voltam. egy történetként szerettem volna elmesélni, így láttam jónak.


arra vagyok kíváncsi, hogy magamban keressem-e a hibát, mert nem tudok örülni a sikerének. vagy van azért némi hmm... "jogom"? vagy jogos elvárásom (már ha egy baráti kapcsolatban vannak jogok), hogy néha azért mondjon 1-2 bátorító szót, vagy érezzen együtt velem, hogy nálam nem minden fenékig tejfel. és talán rosszul esik nekem hallgatni azt a sok jót, ami vele történik, mert óhatatlanul is hasonítom magam hozzá.


de lehet csak én vagyok túl érzékeny, és nem így kéne felfognom.


ezért vagyok kíváncsi egy kívülálló személyre, akinek sem A, sem B nem ismerőse.


egyébként (15 éve biztos ismerjük egymást, gimi óta) én nem tartom barátnőmnek, inkább csak havernak. de ahhoz meg sok, hogy naponta írjon, mi van vele, ráadásul kisregényt, mindent részletezve.

2018. febr. 18. 20:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell rá reagálni. Majd leszokik róla. Ne ess a csapdájába. Nem téged szeret, hanem saját magát. Nem kell neked eszköznek lenned ehhez.
2018. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanám meg az ilyen barátnőt, sőt, nem is nevezném barátnőnek.
2018. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, neki se barátnőként van szüksége "B"- re, csak "hallgatóságként".
2018. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Kimondtad a varázsszót: TE generálod a problémát.

Hasonlítgatsz és éppen ezért vagy magányos. Teljesen mindegy, hogy kit fog melléd sodorni az élet, amint elér valamit amit te irigyelsz tőle - ne haragudj, ez a helyes kifejezés -, te rögtön kombinálni kezdesz.

Volt egy ilyen barátnőm, tudom, miről beszélek. Szinte minden téren jobb helyzetben volt nálam, csak én éppenséggel művész vagyok, ő meg mindig szeretett volna az lenni, de semmi érzéke hozzá, így jó ideje fel is adott minden próbálkozást. Évekig kínlódtam vele, mert ha egyszer nekem minden napom a hobbimról szólt és csak azzal is foglalkoztam, más témám nem volt. Mindenki mással tök jól elbeszélgettem, de vele nem lehetett, mert ha kérdezgette hogy mit csináltam, és mondjuk elmondtam hogy festettem és mit - nálam tök hétköznapi témák -, ő már azonnal megsértődött, hogy én miért dicsekszem... ezáltal egy idő után semmiről nem tudtunk beszélni. Ugye érzed a problémát?

Mégis miről beszéljen a barátnőd, ha nem arról, ami történik vele? Nem beszélhet a terveiről, nem beszélhet a férjéről, nem beszélhet hétköznapi dolgokról. Nem ő dicsekszik, hanem te irigykedsz!

A magam példájából kiindulva pedig: ne tartsd meg, mert hosszú távon jobb lesz... neki.

2018. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Neked pedig ajánlok egy jó pszichológust, hogy le tudd győzni ezt a gusztustalan mentalitást. Mert hidd el, magányos fogsz maradni és nem véletlen.
2018. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


utolsó: igen, biztosan benne van, hogy irigylem, mert az élet több területén is sikeresebb, mint én. de ettől nem gondolnám magam rossz embernek. szerintem óhatatlan, hogy a másikhoz hasonlítsuk magunkat.


azért ezt messze nem nevezném gusztustalan mentalitásnak.


semmi problémám nem lenne vele, ha elmeséli, mi van vele. azzal van problémám, hogy nem kérdezi meg, miután jól kibeszélte magát, hogy "és veled mi újság?". azért ez csak elvárható egy kapcsolatban, nem?

2018. febr. 18. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!