Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Barátnőként mit tennél?

Barátnőként mit tennél?

Figyelt kérdés

Adott két barátnő. Az egyikük "A", már házas, épp a gyereket tervezgetik. Van jól fizető állás, több autó, van családi ház. A másik barátnő "B", egyedül van, nincs jól fizető állás, nincs autó.


"A" állandóan arról mesél "B"-nek, hogy milyen jó az autója, milyen nagy tervei vannak (még nagyobb ház, gyerekek, stb.), milyen jó a férje, stb. "A"-t nem nagyon érdekli, hogy "B"-vel mi van, de azért jól esik, ha valakinek elmondhatja, mi van vele.


Mit tennétek "B" helyében? Mert amint "B" elkezd mesélni magáról, "A" kb. 3 mondatot engedélyez, és máris visszatér "B" szuper életéhez a beszélgetés.


"B"-nek viszont már kezd kicsit sok lenni ez az egyirányú kapcsolat. Viszont egyedül van, valahogy úgy alakult az élete, hogy nem talált igazi barátra, barátnőre.


Megtartanátok "A"-t "B" helyében?


2018. febr. 18. 19:52
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

én a kétirányú kommunikáció híve vagyok. szerintem ez egy jó kapcsolat alapja, legyen az testvéri, baráti, szerelmi, szülői, gyermeki, stb.


én egy szóval nem szóltam be a barátnőmnek, hogy dicsekedne. elbeszélgetek vele, tényleg örülök is, hogy jól alakul az élete. de hiányérzetem van amiatt, hogy ha én kezdek mesélni, akkor ő reagál "de jó!" vagy "hű de kár", és máris folytatja, hogy egyébként a férjével tegnap elmentek moziba és milyen vacak/jó filmet láttak.


szóval hiába próbálkozom, akár semleges témákkal is (pl. főzésről néha beszélgetünk, vagy filmekről, sorozatokról, régi emlékekről), ezek kb. 10 mondatot élnek meg, és megint ott tartunk, hogy neki holnap nehéz napja lesz a melóban, mert a kolléganője így meg úgy, de aztán mennek ide meg oda és de jó/rossz lesz.


remélem, érzed, hogy más a helyzet, mint amit te leírtál fentebb.


és nem mondom, tuti van bennem irigység, kiben nincs (most őszintén!) emberi tulajdonság.


de az is biztosan az, hogy valami ici-pici viszonzást, törődést "elvárnék" (nem jó szó, nem szabadna elvárni), mondjuk úgy inkább, jól esne, ha néha átérezné az én helyzetemet is.


nem tanácsot kérek tőle, csak ne kezdjen el ömlengeni arról, milyen nehéz neki, hogy az autójával ez meg az van, amikor nekem még autóm sincs.


nem érzem részéről az empátiát, törődést, hívjuk, aminek akarjuk.

2018. febr. 18. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!