Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez nálam depresszió lehet?

Ez nálam depresszió lehet?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha bárki elítélne, de így érzem magam. Alacsony az önbecsülésem, mindig rossz a kedvem. Sokszor van bűntudatom, és szégyellem magam az emberek előtt, kevesebbnek érzem magam másoknál. A szüleim soha nem voltak büszkék rám, ellenben soha nem jó nekik semmi akármit csinálok. Viszont ha valami rossz dolgot csinálok, azt nagyon ki tudják emelni. Iskolában is kiközösítettek. Most itthon vagyok, és sokszor hetekig ki sem mozdulok itthonról. Sokszor rossz a kedvem, és nincs kedvem senkihez és semmihez sem. Párkapcsolatom sincs, szerintem nincs olyan férfi, aki el tudna viselni és szeretni. A szüleim is azt mondják, hogy csak nekik lehet ilyen elrontott gyerekük, aki még a kutyának sem kell.
2018. febr. 23. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez depresszió, de nem ítéllek el, én is voltam így.

Ki lehet jönni belőle, de el kell kezdened csinálni valamit, és/vagy kimozdulni. Sport, hobbik, valami.

2018. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kényszergondolataim is vannak rossz dolgokkal kapcsolatban, este alig bírok elaludni is. Van olyan hogy elfoglalom magam, de akkor is csak rossz gondolatok járnak a fejemben.
2018. febr. 23. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hibás. A szüleid gyávák ahhoz, hogy vállalják a felelősséget a rossz vagy semmilyen nevelésért, amit kaptál. Ha ezt el tudod fogadni, hogy nem vagy rossz ember, szerethető vagy, akkor már van esélyed kilábalni ebből a helyzetből. Ha tudsz, kérj baráti vagy akár orvosi segítséget, de arról mondj le, hogy a szüleid valaha segíteni fognak. Csak így tudsz továbblépni.
2018. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szerethető és jó ember sem, ugyanis még pozitív visszajelzést sem kaptam az életem során.
2018. febr. 23. 14:42
 5/5 anonim válasza:
Minden emberben van valami szerethető, úgy ahogy benned is van, arról nem tehetsz, hogy a szüleid nem értékelnek. Itt elsősorban nem te vagy a hibás, hanem ők. Én azt tudom ajánlani, hogy kezdj el egy hobbit. Lehet az bármi, a lényeg az az, hogy lekössön, és ami a legfontosabb, hogy szeresd csinálni. Ha nehezen tudsz elaludni a rossz gondolatoktól, tudom ajánlani, hogy már amikor az ágyban vagy lefekvés előtt, ragadj egy papírt és eg tollat, és add ki ami fáj, ami nyomaszt, ami nem hagy aludni. Írhatsz akár egy rövidke verset az érzéseidről, vagy le is rajzolhatod őket, lényeg, hogy úgy csináld, mintha minden fájdalmadat le szeretnéd írni arra a papírlapra. :)
2018. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!