Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mennyire hisztek a "papírok...

Ti mennyire hisztek a "papírokban"?

Figyelt kérdés

Engem, mint munkáltatót is nem érdekel, a saját végzettségem szintén, sőt bárkinek bármilyen szakmája hidegen hagy.


Csak az ember és a mentalitása érdekel.


2018. márc. 8. 00:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Akkor dolgoztass egy építkezési vállalatnál cukrászokat és cukrászdában kőműveseket ha csak az ember és a mentalitása számít.

A papír valamiféle szaktudást feltételez, arra pedig egy munkáltatónak szüksége van. Persze tudom hogy te nem vagy az, csak ide jársz hogy előadd magad és élj a kis álomvilágodban. De inkább aludj, holnap reggel várnak téged a katica csoportban.

2018. márc. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
honnan jön, hogy épp nem melózok?
2018. márc. 8. 01:23
 3/14 fersk ***** válasza:
56%
Kedves kérdező, azért a helyedben nem forszíroznám azt a szűrőt...
2018. márc. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Tudni kéne olvasni a sorok között.. Én értem mire céloz a kérdező, és egyetértek vele.. Sok a világtalan, aki a papiron lévő megfelelő tudással is egy életképtelen.
2018. márc. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 fersk ***** válasza:
18%

"Sok a világtalan, aki a papiron lévő megfelelő tudással is egy életképtelen."

Vagyis azért szerinted sem mindegyik, ugye? :DD

2018. márc. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%

Én ilyen tekintetben az érettségit tartom egy totál értelmetlen dokumentumnak, tekintve, hogy az csak annyit mutat meg, hogy képes voltál olyasmiket bemagolni, amiknek az életben nem veszed hasznát többet, mégis kérik sok helyen.


De aztán igazából sok minden más tekintetben is van így, egy papír még nem egyenlő a valós tudással, csak ugye az okosok kitalálták, hogy mit kell tudni és mit nem, még ha értelmetlen is, és anélkül sok minden alapból zárt lehetőség az ember előtt.


Én is utólag estin tettem le, mert ami szakmám volt, ott itthon sajnos elég rossz a kereseti lehetőség, így váltani akartam, de a papírt meg kérték. Közben egy olyan hivatás, ahol a 2000-res évek elejéig nem is kellett érettségi, és akik az előtt kerültek oda mégis megvan minden tudásuk, mert a munkáltatónak van saját képzése, és most is ugyanúgy van, csak belépő lett az érettségi.

2018. márc. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Legalább nem azt mutatod az emberek felé, hogy felsőbbrendűbb vagy hozzájuk képest.
2018. márc. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

A papír garantál egy alaptudást amire lehet építeni, különösen egy pályakezdőnél.

Azt mondjuk nem tudjuk a kérdező milyen szinten gondolkozik, mert egy betanított munkásnak tök mindegy, hogy van-e papírja dobozhajtogatásból, de egy mérnöki pozíciónál nagyon nem mindegy, hogy megvannak-e azok az elméleti ismeretek amit az egyetem adott, vagy egy szabadbölcsész diplomával akar valaki motorfejlesztő lenni...

2018. márc. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"azt hiszem nincs szűrő regisztrációkor, hogy ide csak debilek jöhetnek"


Ilyen kérdés után nem erőltetném ezt...


Amúgy van amikor számít van amikor nem. Vannak helyek ahol azt nézik mit tudsz. Persze ahhoz hogy meg tudd mutatni mit tudsz, kell valamilyen "papír", referencia, tapasztalat.


És ha már építőipar, akkor például egyáltalán nem mindegy, hogy valakinek van felelős műszaki vezetői "papírja", vagy műszaki ellenőri "papírja" ami igazolja az általa betöltött kör jogosultságát. Ezekhez meg kell az egyetemi "papír".


"Csak az ember és a mentalitása érdekel."


Ez szép és jó. Csak van egy állásra 10-100 jelentkező, mindegyiknek elolvasod az önéletrajzát, esetleg beszélsz vele 10-20 percet. Ez alapján marhára nem lehet megállapítani milyen az ember és milyen a mentalitása.

2018. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Semennyire. A papír nem minden, főleg mióta én is szakmát szereztem és a környezetem is panaszkodik. Szakképzésben az a baj, hogy nincsenek bemeneti tesztek, hogy az adott gyerek/ember alkalmas e rá. Ismerősömnek Ács tanulói vannak és van hogy a gyerek nem tud mértékegységet váltani, területet számolni. Hogy fogja kiszámolni a faanyagot vagy a cserepet a tető özvegy. És ezeket nem itt kéne megtanulni, hanem alsó tagozatban. És ezeket átrúgdossák a szakvizsgán 2sel, igaz másra nem jó, mint cserepet adogatását, de ács.

Vagy lovasedzői volt olyan társunk, akinél azon voltunk hogy a lovon maradjon, és átengedték 2sel...és ilyen "szakember" felelős a tanítványai életéért. És még sorolhatnám mennyi ilyen van.

Szóval a papír nem minden. Jelenlegi munkahelyemnek közé sincs a végzettségemhez, pedig számviteli vonalon dolgozok, de beletanultam mert érdekelt.

2018. márc. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!