Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tolmácsok, fordítók vannak...

Tolmácsok, fordítók vannak itt? Vagy aki cégeknél dolgozik? Írnátok tapasztalatot a munkáról?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mennyire lehet elhelyezkedni tolmácsként vagy fordítóként, mennyire jól lehet megélni belőle, mik a nehézségei.

És aki a cégeknél dolgozik nyelvtudással, mit csinál? Mihez kell értenie? Annak mik az előnyei/hátrányai?


Tudom, hogy nyelvtől függ, de most egy általánosabb véleményt szeretnék. Írhat bárki, bármilyen nyelvvel.



2018. márc. 10. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Diákként dolgoztam fordítóként/tolmácsként néha-néha, de én nem vagyok tökéletes nyelvtanból, illetve nem volt olyan erős a 2. nyelvem sem, hogy kifejezettem erre menjek. Én a tolmácsolást élveztem, konferenciákon és tárgyalásokon voltam párszor, legtöbbször biztosítják az utat és az étkezést, de alapvetően diákként nem volt könnyű ilyen lehetőségeket találni, szerintem elég fun, de vagy beesik egy iyen munka vagy nem.


Fordítást könnyű találni szerintem akár ismerősi körben is, ha jó vagy, akkor fordítóirodás megrendeléseket is hamar találsz. Inkább az a baj ezekkel, hogy minden azonnal kell, elég stresszes, határidős munka, mégis maga a munkakör unalmas, egyedül ülsz egy szobában és a napod felében a megfelelő kifejezéseket keresed. Ez csak bizonyos habitusú embereknek jó, én nem ilyen vagyok. Illetve ugye ez nem egy stabil bevétel ha szabadúszó tolmács vagy, pedig a fordító cégek így alkalmaznak.


Ha felvesznek mondjuk projektmenedzsernek egy fordítóirodához, akkor viszont nem fizetnek meg rendesen, de legalább stabil a bevételed. (Amúgy ezek szerintem tipikus kis magyar cégek, kevés fizu - nagy elvárás párosítás, de itt legalább nem annyira sumákolják el a bejelentést).


Főként kisebb cégeknél dolgoztam külföldiekkel, voltam személyi asszisztens, saleses, HR-es, stb. Általában itt se fizetnek olyan jól, mint az SSC-kben, de jobban, mint a magyarok és nem a hazai mentalitással találkozol legalább, hogy 2 diploma után nem akarnak bejelnteni és általában emberibben bánnak veled és van kihívás, érdekes a munka.


Vagy ott az SSC, ahol szinte nyugati fizut kapsz, mindenre betanítanak, de 5 körös kiválasztás után Excelbe kell beírni adatokat vagy telefonos operátor vagy, és próbálod megoldani a kintiek problémáját ha nem működik a nyomtató vagy az egyik szoftver. Amúgy legtöbb esetben semmihez se kell érteni, csak a nyelv menjen és legyen meg benned a potenciál, ez akár kis, akár nagy cég. Ők betanítanak, aztán a következő helyen meg már elég, ha van tapasztalatod és tudod mit csinálsz. Nagyjából ilyenek az opciók itthon nyelvtudással.

2018. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, azért van több lehetőség. Több, mint gondoltam. Ahol nem stabil annyira a fizetés, azokban a munkakörökben magasabb, mint ott, ahol stabil de alacsony?


Én így gondolom, abból amit írtál.


Ezek közül melyek azok amik biztos lehetőségek? Mármint, ami kevésbé bizonytalan...

2018. márc. 10. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ha szabadúszó vagy te határozod meg a saját piaci értéked, pl ha fordítónak mész. Végezhetsz piackutatást, sok csoportban meg is írják egymásnak az emberek, hogy ők mennyit keresnek, és belövöd, hogy ennyi tapasztalattal, ilyen kiadásokkal mennyit akarsz, és keresed azt a helyet, ahol a tudásodért és a munkádért megadják ezt a pénzt. Lényegében egy interjúnál is ez megy, de itt tényleg te lövöd be, hogy mennyit kérsz.


Saját vélemény, hogy kis magyar céghez nem érdemes menni, de mindig érheti meglepetés az embert, akár pozitívan, akár negatívan. Igényektől is függ, a legstabilabb munka most az SSC és a fizu is a legjobb, de szakmai kihívást nem nagyon találsz ott.

2018. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új választ! Ha nem gond, kérdeznék még. Azt tudtam hogy vannak szabadúszó fordítók, de hogy lehet ilyenné válni? Nekem kell keresni munkát és jelentkezni vagy nekem kell hirdetni magam?
2018. márc. 11. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!