Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan találjak munkát pályake...

Hogyan találjak munkát pályakezdő mérnökként ha mindenhol legalább egy éves tapasztalatot várnak el?

Figyelt kérdés

2017. márc. 7. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor menj el gyakornoknak.
2017. márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, csak szét kell nézni és próbálkozni kell. Ennyi.

Meg az is lehet hogy idő kérdése míg megtalálod a tökéletes állást, de ha addig csinálsz valamit azt is értékelik.

Kitartás.

2017. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet kérdezni, hogy milyen mérnök?
2017. márc. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatod nem volt? Én simán bemondanám munkatapasztalatnak a gyakorlatot az már fél év és vinnék onnan ajánlót vagy mondanám, hogy nyugodtan érdkelődjenek utána azon a helyen ahol voltam, hogy jó vagyok..
2017. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Ne viccelődjél már, folyamatosan üres helyekkel küzd az összes cég a környéken
2017. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is folyamatosan hiány van gépész meg villamosmérnökből, és pályakezdőket is vennénk fel, de még jelentkezők se nagyon vannak. Bár tény, hogy akkor valamit mi csinálunk szarul... :D
2017. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahova egy évet várnak el simán bekülheted te is a jelentkezésedet. Írj mellé egy frankó motivációs levelet is, próbáld meggyőzni őket. Ha más jelentkezőjük nem lesz, akkor előbb utóbb valahova úgyis felvesznek.

Nyelvtudásod fejlesztésével segíthetsz erősen a helyzeteden! Fizetés szempontjából is nagyon sokat számit ez!


Amúgy egyetem utolsó félévében akik vállaltak gyakornokoskodást, nagyrészüket oda a diploma megszerzése utána fel is vették. Vagy esetleg szakdolgozat írás után külső konzulens ajánlotta be őket a cégéhez.



Amúgy milyen MÉRNÖK szakot végeztél?


Nem akarlak elkeseríteni, de ez a mérnökként könnyen találok munkát és jól keresek az maximum:

Gépész/Villamos/Infós vonalon működik!!!


Ezen szakon végzett ismerőseim magas szintű nyelvtudással 250 nettó alatt nem helyezkedtek el sehol.

(Aki folyékony angol mellett egy középfokú németet is fel tudott mutatni náluk pl:már inkább 300 ezer Forint (nettó) volt a kezdőbér Budapesten)


-Vannak olyan mérnök szakok amivel el lehet azért helyezkedni (építő, építész) de a fizetés megsem közelíti az előbbi szakokét. Én sajnos építőmérnök vagyok és látom mennyiért dolgoznak a szakmában az emberek.

- Többi mérnök szak sajnos meg nem sokat ér fizu és elhelyezkedés szempontjából.


A jövő a dinamikusan fejlődő iparágakban van, és ez jelenleg a gép/villamos ipar tovább az informatika.

2017. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok helyen odaírják hogy kell tapasztalat, de lehet felvesznek. Ahova 1 vagy 3 év kell nyugodtan küldd el, hátha felvesznek, sok helyre küldjed.


Próbálkozni kell.

2017. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem akarlak elkeseríteni, de ez a mérnökként könnyen találok munkát és jól keresek az maximum:

Gépész/Villamos/Infós vonalon működik!!! "


egy villamos és 2 gépész mérnök van a minőségbiztosítási osztályunkon, vagyunk 15-en csak a mi részlegünkön, a többiek műszaki managerek, 2 agrármérnök, kohómérnök is van

többi részlegen olyan minőségügyi mérnökként foglalkoztatott kollégák is vannak, akiknek semmilyen diplomájuk nincs, ők azok, akik a termelésben kezdték és feljebb jutottak, ha jól számolom 7 ilyen kolléga van a 12-ből, van gépész köztük még, és műszaki manager is


a mi részlegünkön a közel anyanyelvi szintű angol és/vagy német az elvárás

a másik részlegen csak a kicsit több, mint a középfokú szint


szóval minőségügyesként simán el lehet helyezkedni, más diplomákkal is, ha van az embernek nyelvtudása, rajzismerete és műszaki gondolkodása


folyamatmérnökként kicsit nehezebb a gépész/villamos vonalakon kívül, de a műszaki managerek ott is elvannak, ha pl egy sima összeszerelési folyamatról van szó

2017. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, a gép/és villamos iparhoz hozzávehetjük valóban a minőségbiztosítási mérnököket. Ezeknél a cégeknél ők is jól keresnek.


Amúgy ezek szerint, hogy agrár meg hasonló mérnökök is betanultak hozzátok, valóban azt jelenti, hogy bizonyos mérnöki területeken nehéz a szakmában elhelyezkedni jó fizetésért.

Nem hiába váltottak ők is, és kitanultak valami mást.



Ehhez kapcsolódóan meg tudnád nekem mondani, hogy akinek nincs konkrét szakirányú papírja, de lépeget feljebb a ranglistán, vagy más mérnöki irányből átképzik, ott fizetések tekintetében van különbözet?

Mármint egy gépész és villamosmérnök fizetéséhez képest?


Ez még érdekes lehet nekem is! :D (Nyelvek mennek. Kár , hogy építőiparba nem nagyon értékelik ) :D

2017. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!