Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy elég jó sztorim, amit...

Van egy elég jó sztorim, amit már évek óta görgetek (a mesevilágom, ahova menekülök). Írjak róla blogot vagy könyvet?

Figyelt kérdés

Már 5-6 éve kora kamaszkorom óta minden nap hozzárakok egy kicsit a történetemhez, de csak fejben. Szerintem elég népszerű a téma -van benne szerelem, barátság, bulik, tanulás, nehézségek az életben. Viszont nekem nagyon tetszik és az egészet magam találtam ki. Nem hiszem, hogy meg fogok válni tőle, mert még most is boldogabb, mint a saját életem, ezért még biztos sokáig szövöm.

Arra gondoltam, hogy meg kellene írnom. A fantáziám megvan, de mégis mi kell ahhoz, hogy meg is vegyék az emberek?


2018. márc. 19. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem elég népszerű a téma -van benne szerelem, barátság, bulik, tanulás, nehézségek az életben."


Tehát ez egy olyan történet, amiről már készült kismillió film, és sorozat? Biztos tolongani fognak érte...

2018. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyanazt akartam írni amit az első. Mitől lenne a te sztorid más mint az elmúlt 1 millió hasonló témájú sztori?
2018. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Más szemszögből képzelem az egészet, kicsit más a mondanivalója is.
2018. márc. 19. 22:04
 4/9 anonim válasza:

Szia!

Alapvetően azt gondolom, mindenképpen írd le. Ha ilyen régóta fejben tartod, szövögeted, alakítod, akkor biztosan van értelme akár másoknak is megmutatni. Vágj bele, meglátod majd, mi kerekedik ki belőle.

Viszont például tőlem egy picit távol áll a "direktbe' úgy írjuk meg, hogy vegye a nép" típusú hozzáállás. Azt gondolom, fontos, hogyha egy hozzád ilyen közel álló történetről van szó, azt csakis magad miatt, esetleg más érdekeket képviselve (bár ez az érintett témáidat látva nem releváns) vesd papírra.

Sok sikert!

2018. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Ha már így alakult akkor vágj bele. Legalább valami maradandó értéket hozzátehetsz a világhoz. Ha csak 10 ember olvassa el és esetleg kettőnek tetszik, már megérte. De ki tudja? Lehet sikeres lesz.
2018. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha akarod írd.


"A fantáziám megvan, de mégis mi kell ahhoz, hogy meg is vegyék az emberek?"


Leginkább jól kell írni.

2018. márc. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Írd le aztán gondolom majd a kiadónál megmondják miért nem adják ki. Azután vagy változtatsz rajta vagy irány a net.
2018. márc. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Majdnem minden történet full ugyanarról szól, de ez a te történeted, és a saját szemszögedből írnád, ami egyedivé teszi. Mindig vannak, akik szerint felesleges alkotni ("juj-fuj ez KLISÉ!!!4! csak azt NE!!") de ezek az emberek általában maguk sem alkotnak soha semmit.

Szóval persze, mindenképpen írd le, még akkor is ha úgy döntesz, hogy nem teszed közszemlére.

És ha úgy is döntesz, hogy megmutatod másoknak, akkor sem muszáj rögtön könyvben gondolkodni, vannak oldalak, ahová csak simán feltöltheted az írásaidat, és ott rögtön kaphatsz is visszajelzést...

Bár nem nagyon vagyok járatos ezeken az oldalakon, de szerintem jó lehet erre vagy a tortenetek.hu vagy a fanfic.hu vagy esetleg csinálhatsz egy wattpad / blogspot fiókot.

Ez a "minek próbálkozni, ha úgysem lesz tökéletes" mentalitás öli meg csírájában a kreativitást. Ha mindenki hallgatna a lebeszélésre, meg a saját kétségeire, akkor soha nem születne meg semmi. És tudod mit, nem is kell hogy valami világszerte ismert művet írj, az is elég, ha pár embert, vagy akár csak magadat szórakoztatod.

A lényeg, hogy vágj bele; de ne elismerésért, hanem azért, mert szereted a történetedet, mert ilyen hozzáállással csak nyerhetsz...

2018. márc. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért ne? Nem veszíthetsz vele semmit.
2018. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!