Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi legyen most velem? Nagyon...

Mi legyen most velem? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, apám és anyám állandóan veszekednek egymással, apám egy vadállat, én minden vagyok, csak jó nem, elmond mindennek, szimplán csak azért, mert nem fiúnak születtem.Anyámnak nincs ereje elhagyni, mert nincs hova mennünk.Én már azon gondolkodom, hogy megölöm magam, de eszembe jut az, hogy majd nekem is lenne gyerekem, és előttem még az egész élet.Viszont nagyon nehéz így.Köszönöm, annak aki elolvassa.

2018. márc. 24. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Minél hamarabb próbálj elköltözni (egyetem és bentlakás vagy munka), függetlenedni tőlük. Aztán ha már jól állsz anyagilag (bár ez időbe fog telni), segíthetsz anyukádnak is.
2018. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Lehet ez most nagyon baromul fog neked hangzani, meg lehurrognak érte akik majd esetleg válaszolnak, de van egy lehetőség a majdnem azonnali távozásra. Magyar Honvédség.


Kiképzés alatt bentlakás (mondjuk hétvégére haza kell menned, de két napot csak el tudsz viselni már), aztán ha befejezed és kihelyeznek csapathoz, akk sanszosan tisztes leszel, nekik pedig jár laktanyai elhelyezés.


Ez persze csak egy ötlet volt.

2018. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Próbáltátok-e már ezt a konfliktus helyzetet megbeszélni?


Igen, tudom a szülők mindig azt hiszik, hogy ők tudnak mindent a legjobban, csak azért mert ők az idősebbek.


De talán meg kéne találni, mi a probléma és a veszekedések forrása?

Lehet ez nem egyértelmű dolog, hanem mélyebbről jön, van valami komplexebb oka.


A kérdésedre válasz:

Mi legyen veled?


Ha fegyvert tartanak a fejedhez, mit teszel?

Megadod magad és feladod az életedet?

Vagy a többi 176 megoldás közül keresel egy másikat?


konkrétabb tanácsot néhány sor alapján nehéz lenne adni, kezdetben ennyit tudnék javasolni.

2018. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

El otthonról! Ugyan ez volt velem is. Apám egy alkesz, Édesanyám pedig egy báránylelkű nagyon kedves nő, aki nem tud nemet mondani. Én amint leérettségiztem, azonnal mentem másik városba tanulni(diákhitel, telefonos munka stb). Nehéz volt, viszont azóta teljesen más a közérzetem. Nem kapom a folyamatos verést és alázást, kint marad a fejemből az a sok mocsok, ami kijött faterom szájából. Amúgy miútán elmentem, ők is elváltak.


Azért írtam le ezt, mert Nálad lehet nem ilyen súlyos a helyzet. Én nem tudtam azzal a szituval mit kezdeni.

Lehet nálatok egy komoly beszélgetés el tud indítani valamit a fejükben. Viszont vigyél bele kellő komolyságot, mert egy egoista, magát félistennek képzelő apuka agyát nehéz megmozgatni, pláne ha a gyereke vagy.


Amúgy nem kell elkeseredni ezen. Nem a Te feladatod rendbe rakni az ő életüket. Pláne nem ennyi idősen. Ne legyél ennek az áldozata!! Ez a lényeg.

2018. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval nem te irányítod az életed? Téényleeg??


18-at betöltötted, mit szeretnél!? Vedd kezedbe az irányítást! Azaz pl jelentkezel koleszba, meg menj diákmunkázi! Meg mered tenni, magadért?

2018. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!