Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi legyen a lányommal? Nagyon...

Mi legyen a lányommal? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Már teljesen el vagyok keseredve. Lányom 24 éves. Majdnem 1 éve hagyta el a vőlegénye, akivel már 6 éve voltak együtt. Azóta teljesen kifordult önmagából.

Két alkalommal próbált öngyilkos lenni, egyszer a férjem szedte le a kötélről, csak nagyon kevesen múlott, hogy még időben ott voltunk, nem lett baja. Pár hét múlva begyógyszerezte magát, el akart szökni, hogy ne tudjuk orvoshoz vinni, de megint csak a szerencse révén a szomszédok észrevették, így sikerült bevinnünk a kórházba.

Jött a pszichológus, ami persze semmit nem segített. Kapott gyógyszert, de semmi pozitívum nem jelentkezett.

Azóta folyamatosan csonkítja magát. A kezei egytől egyig tele vannak vágásokkal, némelyik annyira mély, hogy hónapok elteltével is megmaradt a helyük. Dohányozni kezdett és a cigit rendszeresen a kezén nyomja el, így csupa égésnyom. Néha iszik is.

Magában beszél, dührohamai vannak, vagy éppen sírógörcsöket kap. Néha olyan mintha teljesen jól lenne, de nagyon ritkán. Már ott tartunk, hogy minden percben kelle mellé valaki, mert amint alkalma van pusztítja magát.

Teljesen összeomlott, megzavarodott. Folyton a halál jár az eszében, és mikor magában beszél folyton azt tervezi, hogy öli meg magát és a volt vőlegényét is.

A minap minden ok nélkül nekiesett a kutyának, szó szerint szét akarta tépni, pedig nagyon szereti azt az állatot, volt, hogy minden ok nélkül felpofozta, ütötte-verte a testvérét, ugyanígy a férjemet is. Gyakran akar kiszökni a házból, hogy megkeresse a fiút, és mindig csak üvölt, hogy meg akarja ölni, hogy hagyjuk elmenni.

Ha beszélünk hozzá fel sem fogja, nem érti meg mi a jó és mi nem.

Mint már mondtam, a pszichológus semmire sem jó, a gyógyszerek se mindig. Ez amit leírtam nem konkrétan mindennapos, néha van, hogy 1-2 nap nyugodtan eltelik.

Mit csináljunk vele, már teljesen megőrült?

Próbálunk ráfigyelni, de a nap 24 órájában nem tudunk mellette lenni, és félek, mert ahogy már írtam ránk támad.

Mit tegyek?


Kérek mindenkit, hogy tényleg cask olyan írjon, aki komoly választ adna.

Az esetleges gépelési, helyesírási hibákért elnézést kérek, csak nagyon ideges vagyok.


2009. nov. 12. 23:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%
Az egészből a kutyát sajnálom a legjobban. Gyorsan vigyétek el a közeléből, és ne engedjétek a kutyus közelébe! A kutyus nem tehet semmiről!!
2009. nov. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy nagybátyám volt pontosan így.Az ő menyasszonya a templom előtt lépett le a legjobb barátjával... Én nem éltem a közelben ,de amiket leírtál pontosan ugyanezeket csinálta a bátyó is..A végén a szülei a kórházban(amikor már több tucat öngyilkossági kísérlet miatt újra bekerült)a doktornak megmondták,hogy nem tudják tovább garantálni a fiúk biztonságát,és egyre többször életveszélyesen megfenyegetett embereket(igen jól gondolod a volt menyasszonyt,és a volt barátját)Az orvos bent tartotta és komolyabb vizsgálatot rendelt el..Nem tudom mi volt a végső diagnózis ,de ön és közveszélyesnek tartották,így intézetbe került,ahol megfelelő ellátást kapja..Én úgy tudom még mindig ott van,igaz az elmúlt 6 év alatt nem találkoztam a rokonokkal..Talán nektek is beszélni kéne az orvosával,és mindent amit ide leírtál elmondani neki is..Ha tudtok bizonyítékokat is adni,adjatok(a bátyám rengeteg durva leveleket írt amiben leírta,hogy végzi ki azt akinek szólt a levél)HA van ilyesmi vagy valami amivel a dühét,haragját kifejezi a ányod azt is vigyétek az orvoshoz,és erősködjetek egy komolyabb vizsgálatba..Inkább legyen egy intézetben ahol akár gyógyultan is távozhat egyszer,minthogy egyszer késve érkezetek meg egy újabb öngyilkosság helyszínére..

Nagyon megértelek,és sajnálom amiben ti is vagytok,mert ez nektek sem lehet könnyű...

2009. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek be a pszichiátriára, lehet hogy durva lesz, de ott gyógyszert kap és nem teszi tönkre magát, mert figyelnek rá.
2009. nov. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el otthonról kórházba, mert már ön és közveszélyes, Orvost neki! Nem kellett volna ezt sem megvárni!!!Pszihiátriára!
2009. nov. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomorú történet és egy ilyen történetnek sajnos nagyon ritkán lesz jó vége.

De abban biztos vagyok, hogy a jelenlegi helyzet nem érhet véget jól, mindenképp orvosi segítséget kell kérnetek, vannak ön- és közveszélyes embereknek fenntartott intézetek, ahol nem csak életben tartják az öngyilkos hajlamúakat, hanem gyógyszerekkel, kezelésekkel megpróbálják meggyógyítani őket.

Ha a lányotok nem látja be, hogy erre szüksége van, akkor biztosan bizonyítanotok kell majd, hogy ilyen. Ha a sebek a testén nem elegek, akkor kamerázzátok le. Talán még hatni is tudtok rá azzal, ha lekamerázzátok, amikor ilyen és levetítitek neki, de ha tényleg olyanokat mond és tesz, amiket mondasz akkor biztos, hogy ennek hatására kezelni fogják intézetben, aminek során lehet, hogy sose gyógyul meg, de legalább 24 órás felügyelete lesz és ha mégis meggyógyul a kezelések hatására akkor biztos, hogy nagyon hálás lesz nektek annak ellenére, hogy amikor intézetbe teszitek biztosan gyűlölni fog Benneteket.

Tudom, hogy nem sokat ér, de tényleg őszintén sajnálom a családotokat, szörnyű lehet ez, megkönnyeztem a helyzetet, pedig ez rám nem jellemző.

Minden jót kívánok!

2009. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Igen sajnos bennem is ez érik, hogy a végén be kell mennie oda, de a szívem megszakad. Próbálom győzködni magam, hogy akkor talán jobb lesz neki.

Ezt a pszichológussal kell megbeszélni, és ő intézi, vagy magunknak?

Bizonyítékokat nem tudom... Levelekről nem tudok, de találtam egyszer a szobájában "dögölj meg (név" megöllek (név) irományokat, ezeket is be kell mutatni?


Az első nagyon kedves, de megnyugtatom, hogy a kutyának semmi baja nem lett, persze én is sajnáltam az állatot, mert akkor, ott biztos fájt neki, de nem tett benne kárt. És megkértem direkt mindenkit, hogy csak normálisan válaszoljon. Azt hiszed ez nekem jó?

2009. nov. 13. 00:06
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Szerintem erről a pszichológus ad Neked tájékoztatást, biztos minden esetben másképp zajlik egy ilyen. Mivel már nem kiskorú ezért biztos kell valamiféle igazolása annak, hogy rászorul, hisz nem zárathatsz be csak úgy egy másik jogi személyt akarata ellenére (és gondolom ő nem látja be, hogy szüksége lenne erre).


Egy dolog fontos: BIZTOS, hogy neki is, nektek is jobb lesz így hosszú távon. Ez tény, de erről meggyőzni Magatokat a világ legnehezebb dolga. De meg kell próbálni, mert ha már egy éve tart, akkor ez nem egy múló szeszély, hanem sérült a lányotok jelleme a szakítás miatt és azt is meg kell gyógyítani annak ellenére, hogy nem egy látható sebről van szó.

2009. nov. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondolkozz, hogy kellene, mert nem kellene , hanem KELL!Szed össze a leveleket is, és ha elmondjátok az orvosnak mi a helyzet úgy is megvizsgálja a lányodat,és szerintem ő "önmagáért beszél" szóval nem hiszem hogy ha ilyen állapotban van sokat kellene győzködni az orvost, látni fogja magától is és tudja majd mi a teendő.Háziorvos, ő meg tud tanácsot adni, hogy merre tovább.

Én voltam aki azt írta, hogy nem kellett volna megvárni ezt sem.Azt hiszem erre reagáltál úgy, hogy bunkón válaszoltam.Nem rossz szándékkal válaszoltam, de tényleg mire vársz még, hogy mi kell még történjen? Csak gondolj bele, hogy ha kívülről látnád mindezt te mit tanácsolnál? Tönkreteszi az egész családot ami veletek történik, miért nem léptetek akkor, mikor először próbált öngyilkos lenni? Ez csak egyre rosszabb lesz, nincsen mire várni! Hiába sajnálod, mert az nem segít, inkább csak ront a helyzeten.Az segít most leginkább, ha elviszitek orvoshoz, akár erőszakkal is.És ha egyszer majd valami miatt titeket akar megölni?

2009. nov. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Az utolsónak írom, hogy nem vettem bunkónak amit írt, azt a legelső hozzászólónak a kutyásnak írtam.

Értem én, és kívülről nézve persze biztos én is logikusabban gondolkodnék.

2009. nov. 13. 00:20
 10/25 anonim ***** válasza:
21%

Először is nagyon sajnálom a lányodat és téged is.

Viszont én nem szívessen vinném be pszichiátriára,inkább "elküldeném pihenni" egy kicsit valami nyugodt helyre,vidéken nincsenek rokonok? az kéne h egyedül legyen a saját gondolataival és lenyugodjon. Mért hagyta el a vőlegénye? megcsalta azzal akivel most jár?

2009. nov. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!