Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy olyan legyen...

Mit tegyek, hogy olyan legyen minden mint régen? El vagyok keseredve nagyon.

Figyelt kérdés
8 hónapos kislány bolognesem van, 3 hete lett ivartalanítva. A műtét után a seb gyógyulása miatt, nem hozhattam le 8 napig. Aztán ahogy lehoztam ránk támadott egy tacskó és 3 kislány. Azóta teljesen megváltozott a kutyám. Mindenkitől fél, és nagyon sok kutyára morog, van amelyikre ugat is...itthon minden olyan mint régen, nagyon jól viselkedik. Ezidáig a lenti kutyákkal nagyon barátságos volt, mindenkivel játszott...Mit tegyek, hogy minden olyan legyen mint régen? Kérlek benneteket segítsetek...
2012. máj. 12. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Rátok támadott 1 kutya és 3 kislány? Hogy tudott 3 kislány rátámadni?

Egyébként én javasolnám, hogy kezdj el vele kutyaiskolába járni. Pont abban a korban van, amikor már lehet vele menni, és a szocializációjában nagyon sokat segíteni, ha jól nevelt, kiegyensúlyozott kutyák között lenne, szakképzett oktatók felügyelete mellett.

2012. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel nagyon pici, "játékkutyaként" akarják kezelni. És rohannak felé visítva. Rájuk szólok, hogy ne. De nagyon rendetlenek voltak. A kutya meg aki megtámadta, póráz nélkül sétált és a gazdája méterekkel arrébb beszélgetett... Az én kutyám hiába van pórázon, ha más a nem beszámítható kutyáját elengedi...
2012. máj. 12. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Menjetek el egy normális kutyasuliba. Alap kritérium legyen, hogy a kutyák póráz nélkül legyenek végig és póráz nélkül is dolgozzanak -csak így lehetséges normálisan szocializálni egy ebet- és, hogy ne a feladatok, a munka álljon a középpontban a foglalkozások során, hanem a kutya-gazda közötti normális kapcsolat kialakítása.

Egy jó suliban tudják kezelni az ilyen félelmi reakciókat terápiával. Emellett még fontosabb, hogy téged is megtanítanak, hogy te el tudd legközelebb kerülni az ilyen konfliktusokat és eredményesen, megfelelően tudj viselkedni a kutyáddal minden helyzetben, hogy többet ne legyen ilyen, akár hosszan tartó, berögzült negatív érzés és viselkedés benne.

Sajnos a leírtak alapján ezt a problémát egyedül nem fogod tudni megoldani, legalább eleinte segítség kellene.

2012. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Budapesten melyik sulit ajánlanátok?
2012. máj. 12. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Népszigeti, Őrmezői, Rákoscsabai. :)

[link]

2012. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!