Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Legyen cica, ne legyen cica?...

Legyen cica, ne legyen cica? Nagyon elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
1 honapja volt a szulinapom. Nem kaptam semmi, mert nincs penzunk, de anyukam elejtette, hogy cicat akart fogni nekem az utcarol, a nagypapam kornyekerol. 19 eves vagyok, 17 evig volt cicam, a legidosebb 17 evesen halt meg. Nagyon hianyzik mar, emlitettem parszor, de ha nincs ra keret, nyilvan nem vallalom be. Mivel anyukam ezt nem latta be, elkezdtem nezegetni a neten. Talaltam egy tesopart, mutattam neki, erre rogton rakapott, hogy hozzuk el mindkettot. Zajlottak az esemenyek, elmentem megnezni oket. Ezalatt, legalabb 10x kerdeztem ra, hogy biztos-e benne. Sose mondott nemet, sot... A gazdi minket valasztott, most kene elhozni oket, erre anyukam elkezdi mondani, hogy mit adjunk nekik enni stb. Meg szallito dobozunk sincs. Nagyon faj, itt sirok, mert engem okol, holott tobbszor rakerdeztem. Mar nagyon kellemetlen lenne lemondani, tobb, mint egy hete le van fixalva. Nekem viszont igy nagyon sok ellenerzesem van, mert orokke ezt fogom hallgatni. Ugy orultem volna nekik, de ez igy most nagyon rossz. :( Segitsen valaki!
2011. máj. 6. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugoggy meg nem kell elkeseredni!A macskák eszenk fincsi kaja maradékokat is és ti is esztek és marad belőle!Nem?Nah de az enyém tápot meg konzervet kap de a táp az eléggé olcsó!Szval nincs gond :) De utcáról ne fogyaggy be macskát naon vad meg minden az enyém is ilyen volt és már normális de az elelyén nagyon rossz és nehéz vele eggyüt lenni!
2011. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom igazán mit is mondhatnék, mert az állattartás nem olcsó. Én havi kb 12000-et költök a macskámra. Igaz prémium tápot és almot veszek, de ott van az ivaertalanítás plusz az éves oltások. Ivartalanítás fiúknál 5, lányoknál 10 ezer kb az oltás minimum3000 évente. De persze mindezeket mellőzve is lehet macskát tartani csak hát nyilván ne,m lesz olyan hosszú életű, szép és egészséges. Gondold meg mert sz oltások és az ivartalanítás minimum szükséges, akkor is ha maradékot eszik. Amúgy ha menhelyről fogadsz be nagyobb cicát az már ivartalanítva lesz és akkor erről már le van gond, plusz vszínű oltva is, bár azt leghet h kifizettetik. GOndold meg!!!
2011. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nyershússal eteted, havi 5k/macskából kihozod a kosztot/kvártélyt, és jobbat eszik, mint a legdrágább prémiumtápos macska, de: az állatorvos 2-5-15 ezreit nem lehet a semmiből kifizetni. Ha pedig nem ivartalaníttatod, pokollá teszi az életeteket egy tüzelő nőstény, vagy egy jelölgető kandúr mint szobai macska.

Az utóbbit figyelembevéve szerintem anyukádnak van igaza, legalábbis annyiban, hogy nem akar macskát. Az már más kérdés, hogy akkor meg minek hitegetett...

2011. máj. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Őszintén megértelek, mert én már két hete várok egy kiscicára, mert amelyiket kiszemeltem, csak 1 hét múlva lesz elhozható. Egy kicsit vívnom is kellett a férjemmel, pont az anyagiak miatt, mert már van egy cicánk meg kutyánk is és valóban elég sokat költünk rájuk, pedig az olcsóbb konzerveket vesszük, száraz tápokból jobbakat.

Ami nagyobb tétel, az valóban az oltás, a bolhairtószer és az ivartalanítás.

Mégis én belevágnék a helyedben. A szállító doboz nem feltétel, azt lehet kölcsön kérni is vagy házilag csinálni, amiből nem tud kiszökni, az autó alá rohanni.


Mi lenne, ha csak az egyik cicát hoznád el?

Akkor nem is lenne olyan kellemetlen, és kevesebb kiadással is járna. Ha sokat szeretgetnéd, nem érezné magát egyedül.

Amikor gyerek voltam, mindig macskák között nőttem fel és a kinti macskák sosem voltak oltva ( a szomszédba szaporodtak, így szokott hozzánk is 1-2),csak a perzsáink.

Nem is betegségben pusztultak el, hanem az autó ütötte el őket, ahogyan a jelenlegi, oltott, ivartalanított cicámat is:(

Ja és gyerekkoromban az almot sem ismertük, homokba pisilt:)

2011. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet homokot használni alomnak, de akkor mindenképp oltasd be mert ki tudja mit szed onnan össze. Jobb nem kockáztatni.
2011. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, lesznek cicak. Dobozt vettem, a fiu ivartalanitva is lesz, a jovo honapban, addig nagyon remelem, hogy nem csinaljak egymasssal. (6 hetesek, ugye meg nem??) Nekunk eddig volt mar 8 macskank, a legidosebb 17 evesen halt meg, ugy, hogy sose volt oltva. Lehet, hogy csak szerencse, de nem szeretnem tulzasba vinni ezeket, hiszen lakasban vannak, biztonsagban. Persze a fontosabbakrol kikerdezem az allatorvost es annak fuggvenyeben dontok. Ma probaltam macska biztossa tenni a lakast, de ettol meg ugy felek, hogy rajuk ne essen valami, mert ennyi idosen meg ossze vissza ugra bugralnak. :)
2011. máj. 7. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!