Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le az emberek az...

Miért nézik le az emberek az apámat, ha elmondom nekik, hogy rendőrök?

Figyelt kérdés

Ha valahol, valamiért szóba jön a kérdés én mindig büszkén válaszolok, mégis szinte mindig csak kiröhögnek, lenéznek satöbbi. Elvből azt gondolják, hogy egy üresfejű tapló valaki, ami egyáltalán nem igaz. Miért nem lehet megértetni az emberekkel, hogy nem minden rendőr tanulatlan, hanem normálisak ugyanúgy? Nyilván vannak hülye rendőrök, de mit csináljak, hogy elfogadtassam apukámat?

Szerintem rettentő tanult, és tájékozott ember, három diplomája van, két felsőfokú nyelvviszgája. Rengeteget volt misszióban, ebből kifolyólag szintúgy elég tájékozott, rengeteget tud az adott helyek kultúrájáról, stb.

Mit tanácsoltok, mit tegyek? Nagyon rosszul tud esni, hogy előttem, nyíltan vállalják, hogy semmire tartják.


2018. márc. 26. 06:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán mondd hozzá a rangját és a beosztását.

Ha nyomozó, akkor azt.

Ha ezredes, akkor azt.

2018. márc. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzátenned a beosztását.

Az emberek taplók. Én járművezető vagyok a mindenki által utált cégnél. Nálunk is sok a diplomás ember, de akinek nincs diplomája az sem a disznóólból jött. Szóval nem ez a mérce.

Persze minket is lenéznek és utálnak.

Miért kéne mentegetőznöd vagy magyarázkodnod?

Akik minket, közfeladatot ellátókat cikiznek, azok is csak átlag emberek. Sokaknak érettségije sincs, teljesen sötétek, neveletlenek, alapvető viselkedési normákra képtelenek, büdösek, odahánynak-odaszrnak...

Volt szerencsém rendőrökkel dolgozni néhány napig, és nagyon jófejek, rendesek, segítőkészek, egyikük sem volt tapló soha. De ugyanez igaz volt akkor is amikor autóval vagy motorral megállítottak és igazoltattak.

Ha normális vagy velük (velünk), akkor ők is normálisak.

Talán ezt kéne megtanulni a "nemrendőr" embereknek, hogy ők sem többek/jobbak másoknál, sőt. Csak menjél ki pénteken-szombaton késő este az utcára, nézd meg miket művelnek a túlművelt, agyonszocializálódott emberek. Szégyen gyalázat.

De napközben csúcsidőben sem jobb a helyzet. Néhány embernek mintha elment volna a józan esze, úgy viselkedik.

Csak hát könnyebb tömegben rászállni emberekre, erről szól ez az egész utálkozás, semmi reális alapja nincs.

Egy percig ne magyarázkodj senkinek semmiért.

2018. márc. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Én azt tapasztalom hogy az emberek előítéletesek és tök hülyék.


Én építészmérnökként kivitelező irányba mentem el. Mikor még egyetem mellett gyakornok voltam építésvezetők mellett nagy építkezésen (150-200 embert irányítottunk, piaccsarnok felújítás bontással, teljes átépítéssel) akkor ismerkedési fázisban rendre lekezelő válaszokat kaptam a másik nem képviselőitől.


Például beszélgetés:


- Mivel foglalkozol?

- Építésvezetők mellett vagyok gyakornok kivitelező cégnél.

- Aha...szóval kőműves segéd vagy.


És innentől el vagyok kaszálva, hiszen csak egy kőműves segéd vagyok, még ha ez nem is igaz.

De az is rendszeres, hogy ha azt mondom "építész" akkor visszakérdeznek, hogy "de ugye nem kőműves"?


Ilyen szempontból viccesnek tartom, hogy nem túlkvalifikált emberek degradálják a másikat, mert még ha kőműves lennék sem lenne elítélendő. De Műszaki egyetemi 5 éves mérnöki képzéssel kicsit szíven üti az embert.


Mondjuk alapvetően azt vettem észre, hogy az interneten ismerkedők bizonyos része egyenesen a presztízs értékű munkára megy. Jelenleg irodában végzem a feladatom. Ott is kaptam már kérdést, hogy "de ugye nem csak a kávét töltögetem?".

2018. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Hozzátenném, még a saját apám is folyamatosan ilyenekkel jött, hogy "gyere levakoljuk a falat, úgy is ez lesz a szakmád" meg hasonló ötletek. Tehát még ő maga is kőművesként kezelt.
2018. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:

Hogy miért esett vissza a rendőrség presztízse? Saját tapasztalatból azt tudom mondani, hogy a baráti/rokoni körben két betörés és egy autólopás történt az utóbbi években és a rendőrség nem produkált semmit. Önmagában ez még nem lenne nagy baj, nehéz is elkapni az ilyeneket, de az emberek nagy része azt tapasztalja, hogy csak a pénzbehajtásra, bírságolásra mennek és az is kiderült, hogy - legalábbis a budapesti - rendőrséget megvette kilóra a maffia, még gyilkosságokat is elsikáltak nekik.


[link]


És akkor még tegyük hozzá, hogy politikusok használják fel a rendőrséget a nekik nem tetszők megfélemlítésére, mint pl a Norvég Alap esete vagy legutóbb a diáktüntetés résztvevőinek meg a tudósító újságíróknak a bírságolása.


[link]

2018. márc. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Intelligencia. Nem másoké, a tiéd. Tudd eldönteni, hogy kinek a véleménye számít, és kié nem. Tudod hogy szól a mondás: nem az számít mit mondanak, hanem hogy ki mondja. Komolyan felveszed olyan ember véleményét, aki egy szakma alapján általánosít és kategorizál? Ugyanmár... Az ilyenek felé nem bizonygatni kell, nem sarkon fordulni és lek.kálni mit mondanak.
2018. márc. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

exrendőr rokonokkal rendelkezőként is osztom az ötös választ


plusz fuvarozóként már van pár élményem amikor azért bírságolt meg rendőr, hogy elérje az aznap kiadandó csekkmennyiséget (ez nem vicc)


szóval az ilyenek miatt az emberek lenézik az összes rendőrt..mert utálják a szőrszálhasogatást


de ugyanígy vagyunk a nav ellenőrökkel..ha pl 2 mill értékben van zöldség egy kamionon és annak x idő alatt el kell jutni aabólbébe', megállít, talál vmi bajt 30 kg áruval, lefog, 2 napot sza.ozik, aztán dobhatod ki az egészet


a hatalommal visszaélő, iqszegény embereket nem csípjük


nyilván ennek vagytok az áldozatai

2018. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" alapvetően azt vettem észre, hogy az interneten ismerkedők bizonyos része egyenesen a presztízs értékű munkára megy"

Mert nincs neki saját presztízse, és más révén akar szerezni.

2018. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!