Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munka vagy egyetem?

Munka vagy egyetem?

Figyelt kérdés

Adott egy pár + egy kisiskolás gyerek:


A nő jelenleg gyakornok egy jelentőségteljes nemzetközi szervezetnél. Emiatt fél évet csúsztat a tanulmányai befejezésével (mesterszak). Jövőbeli terve, hogy meghosszabbítaná a gyakornokságát fél évről egy évre, így szeptembertől párhuzamosan dolgozna az egyetemmel együtt.

Munkaideje most 8:30-17:30

Hatkor kel, hogy hétre elkészüljön, majd reggelit készít, illetve ebédet csomagol magának és a gyereknek. Negyed kilenckor megy el otthonról. Ha hazaér, vacsorázik, majd másnapra főz, feltakarítja a konyhát, fürdik, tízkor alszik.


A férfi jelenleg otthon van, alkalmi fordításokat vállal. Negyed kilenckor iskolába viszi a gyereket, bevásárol, takarít, mos, majd háromkor felveszi a gyereket és utána vele foglalkozik, illetve ketten együtt esznek.

Szeptembertől kezdene egy áhított mesterszakot egy közeli városban, ami kb. 30 perc utazásra van tőle.

Most azonban kapott egy remek munkalehetőséget egy nagy cégnél, ami miatt az egész családnak költöznie kellene. A munkaideje 9:00-17:30 lenne. A költözés miatt a nőnek másfél órát kellene utaznia vonattal, illetve emiatt valószínűleg nem hosszabbítaná meg a gyakornokságát. A gyerekhez bébiszittert kellene fogadniuk, hogy három és hat között valaki legyen vele.


A plusz bevétel, ami a munkahellyel járna, nagy részben elmenne a nő utazására, illetve a gyerek bébiszitterére. Emiatt a férfi nem menne egyetemre, talán csak évekkel később, viszont az állás maga igen fontos, komoly presztízst jelentő cégről lenne szó.


Ti a munkát vagy az egyetemet választanátok?


2018. márc. 26. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Mi az az extra jövedelem amiből most éltek? (egy gyakornoki fizetésből megéltek ketten egy gyerekkel? kétlem), az megmaradna költözés után? levelezőn befejezni az egyetemet?
2018. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetemet.
2018. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem azon a munkán múlik a család létbiztonsága, akkor az egyetem az egyszerűbbnek látszik.


Ha a munka, akkor a család költözik, a nő nem hosszabbítja meg a gyakornokságát, fél év alatt befejezné a tanulmányait, és ő mehetne a gyerekért.


Az a kérdés inkább, hogy hosszútávon mi érné meg jobban mindhármuknak. Meddig biztosított az állás, végleg le kellene-e mondani a továbbtanulást, a nő találhatna-e ott is munkát később, mekkora a gyerek, milyen közösségből milyenbe kerülne?


Akárhogy is, de legyen B-terv.

2018. márc. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Hány évesek vagytok? Nekem valahogy a kisiskolás gyerek és az egyetem sehogy nem jön össze... mesterszakot olyan 23 éves kor körül kezd az ember ( ez már van olyan egyetem ahol késői is). Emellé egy minimum 7 éves gyerek. 23-7=16.
2018. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A nö 23, a férfi 27, a gyerek 5 éves.

Külföldön élnek, az itteni szabályok miatt járhat már a gyerek iskolába. A gyerek a férfié, a nö mostohanya szerepet tölt be.


A nönek csak a gyakornoki fizetése van, a férfi kap támogatást a gyerek miatt, illetve van plusz jövedelme fordításból. Ezt felváltaná a munka, de a plusz jövedelem 80%-a biztos elmenne a bébiszitterre meg az utazásra.


A férfi szeretné, ha a nö mindenképpen meghosszabbítaná a gyakornokságát, de nem a pénz, hanem a lehetöség miatt. A nö most vacillál, hogy bírná e az egyetemet és a munkát, ha mellé még utaznia is kellene három órát naponta.

Levelezö egyikölyüknek sem lehetséges sajnos. A nö többet nem halaszthatja az egyetemet sem.


A férfi valószínüleg pár év után mindenképpen elvégezne egy mesterszakot, ha a nö már végzett és van állása. A gyakornoksága és a diplomája neki bárhol jó lehetöségeket ad munka szempontból.


Az egyetem opció mellett szólna minden józan ész mindkettejük részéröl, ha a cég maga nem lenne olyan neves és nem jelentene elképesztö lehetöséget a férfinak ebben a pillanatban.


Köszönöm a hasznos válaszokat!

2018. márc. 27. 11:00
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Írhatod E/1-ben is
2018. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nagyon aranyosan fogalmaztad meg :), ezt elég nehéz számok nélkül eldönteni. Ha anyagilag meg tudjátok oldani, én biztos az egyetemet választanám.
2018. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!